PDA

View Full Version : Искам да науча..



Steff9423
11-08-2010, 13:32
Който иска да дава мнение за темата,добре дошъл..Който не..знае какво да прави..
Та вече доста време уча в Чужбина.За информация съм на 16..
Та искам да почета малко бълграска литература,макар досега да съм прочела доста книги на български..Искам да ми препоръчате разкази,литература за 10 клас и тн..Нещо от учебниците за 10 клас ..
Също така бих била много благодарна ако ми кажете 10-то класниците какво учат по история,или какво са взели до момент..
Мерси предварително..и моля без излишни мнения.. :?

ameli
11-08-2010, 14:15
Българска литература в 10 клас ако не се лъжа няма :-o Иначе - "Под игото"; "Немили-недраги"; "Бай Ганьо"; "Тютюн"..

silver_moon
11-08-2010, 15:56
Българска литература в 10 клас ако не се лъжа няма :-o Иначе - "Под игото"; "Немили-недраги"; "Бай Ганьо"; "Тютюн"..
няма, ама друг път :o от българската литература се учи "История славянобългарска" , "Българи от старо време" , "Криворазбраната цивилизация" - това е голям цикр, много забавно :D , произведенията на Добри Чинтулов. Ние тях учихме миналата година, но мисля, че имаше и още в христоматията.
Историята от 10 клас не си заслужава да я учиш, тя не е на България, а е свързана с политиката на целия свят в периода Първа световна война - 1990г . Невероятна боза е :( , тъпа и ненужна, много ме интересува коя година в коя държава коя партия е управлявала :booooomb: Сега в 11клас е по-интересна, поне за сега :)

Sisito941
11-08-2010, 16:07
Българска литература в 10 клас ако не се лъжа няма :-o Иначе - "Под игото"; "Немили-недраги"; "Бай Ганьо"; "Тютюн"..
няма, ама друг път :o от българската литература се учи "История славянобългарска" , "Българи от старо време" , "Криворазбраната цивилизация" - това е голям цикр, много забавно :D , произведенията на Добри Чинтулов. Ние тях учихме миналата година, но мисля, че имаше и още в христоматията.
Историята от 10 клас не си заслужава да я учиш, тя не е на България, а е свързана с политиката на целия свят в периода Първа световна война - 1990г . Невероятна боза е :( , тъпа и ненужна, много ме интересува коя година в коя държава коя партия е управлявала :booooomb: Сега в 11клас е по-интересна, поне за сега :)

10 клас съм и това,което е написал/а silver_moon е напълно вярно..