PDA

View Full Version : За оценките и родителите ви :)



Sisito941
11-08-2010, 14:46
Ех,реших да ви питам как ви наказват когато имате двойка. Мен не ме наказват,но ме заплашват,че ще спрат интернета и някакви подобни заплахи..
Ако темата е за раздел "У дома",преместете я.. :)

L0ST
11-08-2010, 15:07
Минал съм периода на наказанията, даже вкъщи рядко казвам кви оценки имам ако не ме разпитват.. Но така или иначе и по слаби когато имам нямам проблем с казването - учи повече, трябва да я оправиш.. ии в края винаги завършвам с отличен успех, т.е. успявам да си ги поправя...Тейче няма наказания, няма лишаване от интернет, храна, вода, дрехи, телефони ии т.н. ии караници няма.. сичко доволно

mlakniwe2
11-08-2010, 15:26
Мен никога не са ме наказвали, като има кажа, че имам двойка и те казват ми то си е за тебе постарай се малко повече и тва е-никви наказания! :-o пък и те са имали двойки и ся като гледат кво уча и разбират що имам пък и аз си признавам, че ме мързи и казват, че на себе си го прая и са прави-защо да ме наказва? Какво ще променят?

gofeto917
11-08-2010, 15:48
Никога не са ме наказвали за оценки, а съм имал доста всяка година поне една 2ка, просто нашите казваха "То си е за теб, ние сме се изучили, ти ако искаш, стой си прост" и мамка му винаги се мотивирах от това, не знам защо.

awerw
11-08-2010, 17:04
Заканвали са се да правят нещо, но никога не са за оценки, защото обикновенно са ми добри, а ако има лоша нищо не казват само, че трябва повече да уча, а аз си го правя.

Greennight
11-08-2010, 17:29
Заканвали са се в 7 клас да ми спрат нета,така викат и като имам 2ки-ефект никакъв 8-),поне засега,но мисля,че скоро ако продължавам така може да има :o

sasha_90
11-08-2010, 18:30
Ох,колко двойки съм имала.Спомням си,как ме беше страх от баща ми,да не ми се кара,заради двойките.Много беше гадно,че на контролните искаха подпис от родител.Контролните,на които имах двойки,ги криех от баща ми.Когато го нямаше,ги давах на майка ми да ги подписва.С бележника беше по същия начин.Едва след няколко дни баща ми разбираше за двойките и като питаше,защо не съм му казала,отговарях,че съм забравила. :-D Спомени,спомени....

sasec
11-08-2010, 19:15
Никога не са ми се карали за оценки. Казват ми само да уча и да се старая повече, защото си е за мене.

Tempest
11-08-2010, 20:54
минах аз периода с опасенията от забрани и наказания.. от 8ми клас избутвам за 5,50 и една 2ка никога не би застрашила възможностите ми :D баща ми ми преподаваше и имах 4 при него... шанс?

ludiqtzubar96
11-09-2010, 08:27
Ами не знам-2ка и 3ка още не съм имал :D :smt119

DieselBlood
11-09-2010, 09:31
Кви наказания,кви 5 лева?Оценки казвам и пиша в бележника само като става въпрос за 6,5,4.

BlackEyedPeas
11-09-2010, 11:27
Заплашват ме, че ще спрат да ми плащат танците и следователно няма да мога да ходя :smt012

anonymous708973
11-09-2010, 15:39
Вие редовно ли имате двойки?

Аз съм имала два пъти - единият път по математика, 7 клас, втори срок, първа оценка. Беше материал, който не разбирах и имах час за специален урок следващия ден (ходила съм точно 8 пъти), обаче ме изпита преди урока и ... Майка ми беше супер притеснена, щото все пак 7 клас... и вика: Не знам какво ще правиш, обаче я оправяй, на всяка цена ти трябва 6 за годината...
След двойката изкарах 13 поред шестици, 8 от които пълни :) Всъщност, 7 шестици оправят двойка, обаче даскалката не спря да ме изпитва, докато не се увери, че пея материала. Невероятна жена, тя ме научи на математика!

Вторият път - немски, 8 клас. Учила съм и преди, двойката беше от чист мързел да си науча урока и думите. Оправдах се с "лоша кондиция". После си я оправих. Майка ми беше върло възмутена.

Като цяло, ми мрънкат повече за 4-ки, отколкото за 2-ки.
Лошото е, че от началото на годината оценките ми са малко кофти, но лека-полека се взимам в ръце :) Пък и стипендията е хубав стимул :)

BladeDancer
11-09-2010, 15:47
Като имам двойка... ми четат конско ама нито ме наказват нито заплахи просот се опитват да разберат кво не е наред за да имам двойка и като разберат се опитват да ми помогнат.

gofeto917
11-09-2010, 17:07
Пък и стипендията е хубав стимул :)
Не, не е :), извинявай, но не можеш да наречеш 21 лева хубав стимул, верно, че ще се намери за какво да ги похаррчиш, ама в никакъв случай не са добър стимул...

blackfireXx
11-09-2010, 18:12
аз по математика имам 4 двойки, 3 са написани в бележинка и казах че едната двойка е обаркана и излиза че са 2 двойки а те са 4 :lol: ама се със заплахи, щи спра нета, щи зема компа :lol: никав ефект :lol:

arizona
11-09-2010, 18:29
аз по математика от години съм на 2ки и 3ки по математика,така че...само едно разговорче да се стегна :D

tItEufFf
11-09-2010, 21:01
Рядко имам слаби оценки.
Когато имам лоша оценка го казвам на майка ми спокойно, защото аз за себе си знам, че съм способна да си я оправя.
Ама някой път и се разревавам, защото ми се е случвало да съм учила а да имам гадна оценка. Е тогава ми иде да се пръсна.

tanya96
11-10-2010, 08:55
В 8 клас съм и за сега слава богу съм нямала нито 1 двойка. :) :) :)

SiSi7yYy
11-10-2010, 10:12
И аз нямам двойки, но у нас за всяка оценка ми се карат освен за шестица ... емм sorry ама не съм робот в крайна сметка .. като кажа на майка имам 5-ца или 4-ка и тя вика аз с слаби ученици не искам да разговарям

Daveyjones
11-10-2010, 12:30
Рядко имам слаби оценки.
Когато имам лоша оценка го казвам на майка ми спокойно, защото аз за себе си знам, че съм способна да си я оправя.
Ама някой път и се разревавам, защото ми се е случвало да съм учила а да имам гадна оценка. Е тогава ми иде да се пръсна.

Без реването :D

tItEufFf
11-10-2010, 12:50
Рядко имам слаби оценки.
Когато имам лоша оценка го казвам на майка ми спокойно, защото аз за себе си знам, че съм способна да си я оправя.
Ама някой път и се разревавам, защото ми се е случвало да съм учила а да имам гадна оценка. Е тогава ми иде да се пръсна.

Без реването :D

Е, добре де може би малко преувеличих, никога не съм ревала истински за оценка (може би в 3ти 4ти клас) 8-)
Просто понякога ми става наистина гадно

GossipGirl89
11-10-2010, 13:16
Абе когато бях 8-9 клас, дори и 10-ти... нашите все ми държаха сметка за оценките и все ме плашеха, че ще ми спрат нета или ще ми вземат телефона... по някой път даже се стигаше дотам да ми казват че няма да излизам и разни такива :D Никога не съм ги взимала на сериозно, но са стараех да си оправям лошите оценки заради мен самата

bybz
11-10-2010, 19:02
На мен постоянно ми четат конско за това какви са ми оценките... Знам си го материала, просто кажат ли ми името и замръзвам :D :D езикът ми се заплита ... :D Тъпо е ама така се получава :) А по някои предмети ... просто или не ми вървят или учителите са ме разубедили да ги уча

Rashugun
11-10-2010, 19:07
Не ме наказват О_О. Като за начало, не съм имал двойка от шести клас насам. Уча достатъчно за да си изкарвам прилични оценки, само това оставаше и да ме наказват.

a1a2b3v
11-10-2010, 19:41
Емм двойки аз тази година нямам. Засега най-ниската оценка ми е 4 по география на входното...черна индия ми е :D . Даже още в същия ден след като правихме входното му заявих, че сигурно ще имам 3 ама някак си се оказа четири. Иначе баща ми понякога е доста строг, ама като му кажа предварително, а не я крия слабата оценка нямам проблеми. :)

JZfan
11-10-2010, 19:42
:lol: :lol: :lol: :lol: Ох каква тема :lol: :lol: :lol:
оно аз не си знам оценките не па наште :lol: :lol:
Сигурно зя последен път ми е пукало за оценки в 7клас....

JZfan
11-10-2010, 19:43
Абе когато бях 8-9 клас, дори и 10-ти... нашите все ми държаха сметка за оценките и все ме плашеха, че ще ми спрат нета или ще ми вземат телефона... по някой път даже се стигаше дотам да ми казват че няма да излизам и разни такива :D Никога не съм ги взимала на сериозно, но са стараех да си оправям лошите оценки заради мен самата


:shock: :shock: :shock:

Infection
11-11-2010, 14:52
Мен ме заплашват от сорта на:
Без компютър,скейтборда се унищожава,няма да излизаш докато не си я попражиш!!!Много гадно!!!

0Scorpion0
11-11-2010, 15:53
И аз нямам двойки, но у нас за всяка оценка ми се карат освен за шестица ... емм sorry ама не съм робот в крайна сметка .. като кажа на майка имам 5-ца или 4-ка и тя вика аз с слаби ученици не искам да разговарям

:D твойта майка и моята сигурно са приятелки :D Само ,че мене и за 5,50 ме овикват

girltripped
11-11-2010, 16:32
Мен не ме наказват,но ме заплашват. :D

krokkrok
11-11-2010, 16:35
Ех,явно още има и ще продължава да има дечица,които не разбират,че трябва да учат за себе си... :-o

xxcherry
11-12-2010, 12:39
В 7 клас съм, никога не съм имала 2-ка.
Тази година на входното по география имах 3. Обаче мамето не ми се скара. Така и така нищо няма да се промени със заплахи.

AniBG
11-12-2010, 16:35
Рядко имам слаби оценки.
Когато имам лоша оценка го казвам на майка ми спокойно, защото аз за себе си знам, че съм способна да си я оправя.
Ама някой път и се разревавам, защото ми се е случвало да съм учила а да имам гадна оценка. Е тогава ми иде да се пръсна.
При мен е същата работа! Аз ходя на допълнителен английски от 2ри клас и наскоро трябваше да учим за тест, но имахме домашно за същия ден! И като се стигна да ме изпитват на урока да го преразказвам - изведнъж всичко забравих, бяло поле, нищо!!! И като оплесках нещатаа...:-D Същото стана и на тест, месец по-късно - в нас пеех всичко, а там, като зацепих... Накрая на часа се сетих за всичко и едвам смогнах да напиша за 5 минути 4 листа с упражнения, но се оттървах с 5ца и то - заради правописни! :-D :-D Стана по немски - изпитваха ни на думите, а аз бях трета подред! Бях ги научила като стихотворение ии... Като се почнаха едни болки в корема преди часа, мамка му, щях да се просна на земята и да закрещя "Защо в този ден, Боже!" :D :D И като ме изпитаха - 2ка! И тогава изплаках на госпожата "Боли ме корема, може ли да се прибера"! Оказа се много разпространен вирус и много тежко протичал! После се извиних на госпожата и си изкарах 6та, но сега като се сетя се смея на случката! :D

Violenza
11-13-2010, 05:38
Т'ва само някакъв родител с болни амбиции може да мрънка за оценки.. Вие заради родителите си ли учите?

anonymous546178
11-13-2010, 06:49
Ако не назубряше нещата наизуст, нямаше да ти е толкова тресене

Mar7i
11-13-2010, 15:51
Не са ме наказвали нито за оценки, нито за нещо друго. А и като се замисля 2ки съм нямала :D Всички оценки, които съм изкарала са си за мен и всичко научено си е за моя полза, не го правя за някой друг :)

perla333
11-13-2010, 16:05
Нито ме наказват, нито нищо. Както казва баща ми : "Мен ме интересува да научиш нещо, а не оценките" Но и аз гледам да нямам много слаби оценки, защото после на мен ми е гадно.

ImmortalSportFreak
11-13-2010, 16:57
И аз нямам двойки, но у нас за всяка оценка ми се карат освен за шестица ... емм sorry ама не съм робот в крайна сметка .. като кажа на майка имам 5-ца или 4-ка и тя вика аз с слаби ученици не искам да разговарям :shock:

10 клас съм и съм имала 3 2йки до сега.Едната защото правихме контролно,а отсъствах преди това,съответно не се зачете;втората-казах някаква глупост, а на госпожата й беше криво и пишеше 2йки 8-) ;последната от мързел да си науча. Рядко имам ниски оценки. Винаги докладвам на нашите положението си в училище и ако закъсам те спокойно ме питат къде е проблема,кое от материала не разбирам.Няма заплахи,няма наказания. Те смятат че съм достатъчно съзнателна и ще си ги оправя. ;) Не рева и не се тревожа за оценки.. важни са знанията.

EnglishMan
11-13-2010, 18:32
Като имам двойка... ми четат конско ама нито ме наказват нито заплахи просот се опитват да разберат кво не е наред за да имам двойка и като разберат се опитват да ми помогнат.




И аз съм така ето например тая седмица изкарах две 2-ки обаче бях предопредил майка ми и тя ми каза да гледам напред и да ги забравя =;

flearness
11-14-2010, 10:39
Азз много рядко получавам двойки,но не ме наказват а само ми четат конско щот аз няя да им дам да пипнат компа ми, та да нестава дума за тва да ми спират интернета :D

qsiii
11-14-2010, 12:23
Никога не са ми се карали за оценки. Казват ми само да уча и да се старая повече, защото си е за мене.

same

club33
11-14-2010, 19:03
Няма караници, лишения, ограничения. Демокрация царува у дома, всичко става само с думи, а не с излишни караници и губене на нерви.

bebzgirl
11-14-2010, 21:00
като гледам повечето тук трябва да ги наказват за да ги мотивират :-o

Мен майка ми ми казва че си е за мен и ме кара всеки ден да и пея уроците =) Малко е досадно но съм и много благодарна защото ми помага много =) Ходя и на частни уроци ... А почти никога не ме наказват за 2 ка . Но всяка година имам една профилактична 2 ка по английски ... просто ходя на частни уроци и заспивам в часовете в който даскалката ми дрънка ''present continious tense'' ... Бате 7 клас съм може ли още тва да дрънка ...

VikitoRia
11-14-2010, 21:02
при мен заплахи и забрани няма, ако ми трябват малко повечко пари за дрешки или нещо подобно няма да ми дадат

screwdriver
11-14-2010, 22:17
кой е казал, че трябва да знаят? ;)

мен винаги са ме търсели я да подпиша бележник, я медицинска бел. ...всеки с талантите си.
иначе вярно са казали в предните постове, че кой каквото прави, на себе си го прави. наще например никога не са ме закачали на тая тема, даже се шегуваме за 'таланта ми' и тва е щото може и да се офлянквам през повечето време, но когато трябва да се стегна - трябва и те ми имат доверие, че ще го направя. :)

IAmJustAKid
11-15-2010, 17:45
Не ме наказват за 2-ки. Ако ме наказваха щях да съм наказана до 12 клас : ))

fuckme
11-15-2010, 17:56
имала съм само една истинска двойка на знания - на класното по математика миналата година, поправих си я на тройка и майка ми не разбра. имала съм и по музика, защото не чух докъде сме, както и по немски заради същото. а май и по немски, защото не знаех някво стихче. иначе не ми се карат, но все пак аз самата не искам да изкарвам двойки.

SwEeTMuFFiN
11-15-2010, 18:09
еми мойте се ядосват че ся седми клас нещоо.. съм много зле :x 8-) :?

Mohamed
04-06-2014, 13:34
В петък получих двойка по физика. Нашите очакваха да имам поне 4. Как да им кажа, в предположение, че съм 7-ми клас, до сега да съм за 2 щом имам 3-4. Наскоро говорихме за бъдещето ми и то сериозно. Физиката не мога да я науча , а искам да стана Самолетен инженер, но съм чувал , че за инженер ми в някои случаи и физика. Много е трудно, особено като си на ръба и искаш да се захванеш. Направо ужасно се чувствам. Ужасно е, много искам да съм по-добър.
На входното по физика получих 2-ка . Утре имам физика, . Найстина не знам какво да правя. Да знам, "захващай се да учиш" трудно е. Не искам да разочаровам, нашите по този предмет. Уж , научавам, но само ако се стегна, имам ужасно тъпи грешки, иначе като отначало на тази учебна година бях страхотно! Цялата теория я знам, но стигнахме до задачите и съм като кухо дърво!