PDA

View Full Version : Освобождаване от ФВС-въпросче



Sisito941
11-08-2010, 15:34
Здравейте! Имам едно въпросче:имам анемия дали може да ме освободят от физическо? Ще ви копирам едно цитатче:

Анемията може да премине незабелязано при много хора и симптомите да са слаби. Най-често хора с анемия се оплакват от слабост, отпадналост, дискомфорт, а понякога и слаба концентрация. Хора с по-остра анемия се оплакват често от диспнеа (задуха) при усилие. Тежката анемия подтиква тялото да компенсира, като увеличи сърдечната дейност, което води до усещане на биенето на сърцето и изморяване, а възможно да доведе и до сърдечна недостатъчност.

Тези неща,които съм оцветила с маслинов цвят са тези,които и при мен ги има...Та затова смятам,че имам основание да смятам,че могат да ме освободят. Говорих с нашите и те казаха,че ще говорят с лекарката.

А вашето мнение какво е-на основа на това,което аз ви написах тук,дали ще ме освободят?

SwEtyy
11-08-2010, 15:41
Трябва да вземете един документ от лекарката, на който да пише, че не трябва да играеш физическо. Аз 1 година не трябваше да играя фвс и ме освободиха точно с такъв документ. Би трябвала да те освободят. За сега кажи на госпожата по фвс да го има предвид. 8)

Sisito941
11-08-2010, 15:49
Да,аз петъка си правих изследвания,тогава се установи,че съм болна..И казах на госпожата,тя каза:"Документ,подписан от два лекаря".
Моята анемия е желязодефицитна,не че има голямо значение..Надявам се нашите скоро да отидат да говорят с лекарката,че да се задвижат нещата по-бързо.На мен ми казаха да не ходя,те щели да говорят..
А оценките текущите ми дали ще ги имат предвид след като спра да играя? :-o Че изобщо не ме бива да скачам,а и трябва да бягам 300 метра и там ще хвана 3 или 4..
Аз иначе в сряда ще й кажа,че най-вероятно ще ме освободят..само да не ме накара да бягам,че както още нямам документ.. :(

SwEtyy
11-09-2010, 11:41
За оценките не знам. Но дори и сега когато нямаш документ, да не те пуска да играеш. Едно момиче не беше казало, че има асма и като бягахме (забравих колко м. беше) припадна и не можеше да диша . Ако те пуска да бягаш това може да навреди на здравето ти.[/b]

Sisito941
11-09-2010, 18:17
Ходих днес при лекарката.Каза ми,че за моята болест нямало начин да ме освободят.Даже било полезно да се движа и то доста.. :o :?

SwEtyy
11-09-2010, 18:26
Ходих днес при лекарката.Каза ми,че за моята болест нямало начин да ме освободят.Даже било полезно да се движа и то доста.. :o :?

Еми значи трябва да играеш. 8) Щом е полезно... Пък, ако чустваш , че не ти е добре може да попиташ госпожата да седнеш на някоя пейка и после пак.

Violenza
11-09-2010, 19:51
Странно ми се вижда за такова нещо да не освобождават... В моя клас сме 10тина освободени кой от кого с по-измислена болест. :-o

А оценките отпадат и се пише "осв." навсякъде.

SwEtyy
11-10-2010, 11:27
Странно ми се вижда за такова нещо да не освобождават... В моя клас сме 10тина освободени кой от кого с по-измислена болест. :-o

А оценките отпадат и се пише "осв." навсякъде.

И на мене ми е странно, ама....[/b]

Sisito941
11-10-2010, 15:49
Не знам,момичета..Лекарката каза,че ми трябва повече движение,повече разходки.Надалеч съм се набутала.. :? Аз й обясних,че всяка сутрин си го имам движението,че от вкъщи до училище не е малко разстоянието,тя..трябва ми движение. :x :x Даже било полезно разходките..офф направо не знам..

SwEtyy
11-10-2010, 16:56
Не знам,момичета..Лекарката каза,че ми трябва повече движение,повече разходки.Надалеч съм се набутала.. :? Аз й обясних,че всяка сутрин си го имам движението,че от вкъщи до училище не е малко разстоянието,тя..трябва ми движение. :x :x Даже било полезно разходките..офф направо не знам..

Баси лекарката, баси чудото. Заради тая лекарка ши вземеш да припаднеш :D Офф, не знам с какво можем ние да ти помогнем. Изглежда, че трябва да играеш.

Sisito941
11-10-2010, 17:06
Благодаря ви за отделеното време все пак..и майка ми вика:"Ами ще играеш,ако не ти е добре казваш на госпожата и сядаш..Нищо не можем да направим.Ако ти стане по-зле като играеш физическо ще си говоря сериозно с лекарката".. :x
По физическо на госпожата днес й казах,че нали от време на време наистина се преуморявам и няма да мога винаги да играя и тя вика:"Ще си носиш екипчето,а ако има нещо сядаш на пейката и не играеш".. :grin:

Още веднъж благодаря ви,че се отзовахте.. :-) :P

SwEtyy
11-10-2010, 17:24
Благодаря ви за отделеното време все пак..и майка ми вика:"Ами ще играеш,ако не ти е добре казваш на госпожата и сядаш..Нищо не можем да направим.Ако ти стане по-зле като играеш физическо ще си говоря сериозно с лекарката".. :x
По физическо на госпожата днес й казах,че нали от време на време наистина се преуморявам и няма да мога винаги да играя и тя вика:"Ще си носиш екипчето,а ако има нещо сядаш на пейката и не играеш".. :grin:

Още веднъж благодаря ви,че се отзовахте.. :-) :P

Пак заповядай :D Ем, проблема е решен. По-рано си бях помислила " Са остана и госпожата и по фвс да се окаже неква патка и да я кара да играе" :D :-D добре, че не съм била права :lol: