PDA

View Full Version : УНСС - мнения?



potterfan
11-08-2010, 19:43
Здравейте, сега съм 12клас и ми предстои да кандидатствам засега съм решил да кандидатствам в УНСС със специалност "Икономика с чуждоезиково обучение" и след това в зависимост от оценките да запиша МИО след 2рата година. Та това което ме интерсува е мнение за УНСС ...това е специалността която искам да кандидатствам, но имам представата, че в УНСС влизат само разглезени богаташчете или нещо от сорта..мисля, че разбирате какво имам предвид. Работата е, че не знам дали съм прав и .. така имам ли право в това което мисля или не?

anonymous546178
11-09-2010, 09:31
Въобще не разбрах какво точно искаш да знаеш... щом искаш да кандидатстваш МИО или Икономика с ЧЕ, трабва да можеш да изразяваш ясно мисълта си :)
Аз съм с крайно отрицателно мнение за УНСС (Утре Носи Съответната Сума). Един познат прекъсна там, защото 3 пъти не го пускаха да мине изпита, без да си плати.

chemist9009
11-09-2010, 10:30
УНСС - Ум Няма Студент Става....
Иначе кьораво,сакато всичко там отива....да станем икономисти и да управляваме държава в която няма икономика :D :D

GossipGirl89
11-09-2010, 10:54
Голяма част от преподавателите ми преподават и в УНСС, но за самия университет съм с доста лошо мнение. Не мога да кажа със сигурност как е там, но имам доста познати, които следват там и всичките са крайно недоволни и все се оплакват. Никой не им обръщал внимание, не им обеснявали, някои от преподавателите късали нарочно по изпити, за да си плащаш... Една приятелка разправяше за някаква нейна позната, която учи там, че имала ликвидации по 4 предмета и 4-мата преподаватели съвсем ясно й заявили, че няма да я пуснат докато не си плати по 300 лв на изпит... Просто като цяло смятам че и УНСС, и СУ, вече някак си се остарели... Водят се елитни и добри университети, но самата материя, която се предава е стара и общо взето повечето излизат със завършени хубави специалности, но с почти никакви съвременни знания по тях. Изобщо икономика, финанси, информатика примерно са специалности, които общо взето много често търпят промени и не става да учиш по тях неща отпреди 10-15 години, които реално няма да ти свършат никаква работа. Аз те съветвам да пробваш и в Свищов - за там съм чувала само добри отзиви

potterfan
11-09-2010, 11:49
Значи не мисля да уча икономика само, защото е попуряно и т.н.. Просто това ми допада, а въпроса на които търся отговор в тази тема е относно студентите в УНСС, защото ако всички там са някакви връзкарчета и разглезени богаташчета не мисля, че ще ми е много яко там и ако наистина е така по-добре да търся друг университет. Ако някои може да потвръди или обори тази моя мисъл нека каже :)

Предварително благодаря!

vagarious
11-09-2010, 12:04
Щом искаш икономика - виж за Свищов и/или Варна.
Тоя УНСС го отпиши по-добре.Това, че така го хвалят нищо не означава.Подкрепям горните постове. :wink: