PDA

View Full Version : Пак за шийката на матката...



desssy
11-08-2010, 21:14
Здравейте, аз съм на 20 и преди седмица ми правиха диатермокоагулация на шийката на матката (горене с ток). На искам да разказвам историята на заболяването. Въпросът ми е, ако някой знае, вредно ли е това за предстояща бременност? Лекарят, който ми направи интервенцията каза, че не крие никакви рискове, обаче чета по форумите,пък и чух от други лекари,че това не се правело на нераждали момичета... :(

kalpazanka
11-09-2010, 18:00
По начало всички процедури върху маточната шийка имат отношение към евентуално последващи ги бременности /включително и аборта!/. Все пак шийката като най-ниско разположена търпи най-голямо натоварване. Не се тревожи- при проблем по време на бременност има манипулации, извършващи се за успешно доизносване на бременността.

doctors
11-11-2010, 09:12
Здравейте, аз съм на 20 и преди седмица ми правиха диатермокоагулация на шийката на матката (горене с ток). На искам да разказвам историята на заболяването. Въпросът ми е, ако някой знае, вредно ли е това за предстояща бременност? Лекарят, който ми направи интервенцията каза, че не крие никакви рискове, обаче чета по форумите,пък и чух от други лекари,че това не се правело на нераждали момичета... :(

Диатермокоагулацията ("обгаряне") с помощта на висока температура е стар, традиционен метод.
Понастоящем се прилага основно за лечение на доброкачествени ектопии при раждащи жени. Следствие от диатермокоагулацията може да е загубата на еластичността на шийката на матката, което е неблагоприятно за предстоящото раждане. Продължителността на зарастване (оздравяване)е от 8 до 10 седмици.

При нераждали жени се прилагат други методики.Надявам се,че няма да имаш проблеми със последващо забременяване.