PDA

View Full Version : цикъл



malkatakb1
11-09-2010, 15:45
Здравейте, на 13 съм и още нямам цикъл. Това проблем ли е ?

OldSchoolRebel
11-09-2010, 16:27
Не. Случвало се е жени до 20 годишна възраст да нямат.

a1a2b3v
11-09-2010, 17:04
Не даже никакъв, няма защо да се притесняваш. Напротив после почват мъките боли те корем, не можеш да ходиш на плаж през лятото да не говорим колко ми бяха неудобни превръзките в началото... чувствах се сякъш съм с няколко чифта бельо.... :-D
Така че от мен да знаеш радвай се докато ти е време! :)

autumn666
11-09-2010, 17:41
Не, няма проблем, на някои хора им идва по-късно. Познавам хора, на които им е дошъл на 15-16. При всеки е различно.. Има време, няма нужда да се притесняваш :)

Paramour
11-09-2010, 17:50
Нормално е! На една приятелка й е дошло на 10 (напълно сериозно), на мен пък ми дойде на рождения ден, като ставах на 15 :lol: . Преди се ядосвах, ама ся си ми е яко. Като знам съученичките ми как са се мъчили, а аз минах ей така.. без болки в корема и т.н. 8-)

a1a2b3v
11-09-2010, 17:55
Нормално е! На една приятелка й е дошло на 10 (напълно сериозно), на мен пък ми дойде на рождения ден, като ставах на 15 :lol: . Преди се ядосвах, ама ся си ми е яко. Като знам съученичките ми как са се мъчили, а аз минах ей така.. без болки в корема и т.н. 8-)

Фукла! 8-) Иначе и на 10 е съвсем възможно на 1 момиче също и беше дошло в 4ти клас. :)

4o4ina
11-09-2010, 18:10
Не,не е проблем!Зависи от организма ти!

simba5
12-14-2010, 17:49
нормално е

fiforiq
12-14-2010, 18:01
Не не е проблем ...до 16 години може и да не ти дойде ,но си съмнявам .Сигурно ще е скоро .....!!

fiforiq
12-14-2010, 18:05
Извиняваи ,че ще ти използвам немата наздявам се да не се сърдиш.Знечи моя пробем е следния.Здравеи Др.Тийн !
Аз съм момиче на 18 години.С едно момче се познаваме от 2 години .До скоро бяхме само приятели (най-добрите), но преди 5 месеца си признахме , че имаме чувства много силни един към друг и тръгнахме .Пробема е там , че той е от друг град , но се виждаме често.Ето ,че преди 1 месец отидох при него И си взехме хотелска стая...на първата веер нищо не си случи .На втората обаче искахме и двамата да правим секс ( и двамата не сме го правили преди )...и така се възбудихми и всичко беше наред...но когато дойде момента да ми го вкара на него му спадна...сигурна съм почти , че не е успям да ме отвори , защото не усетих да прониква в мене ...нито болка нито нищо след...Дали е успял да мми го вкара ? Това си случи на 1.11 а цикалът ми си дойде на 7 както трябваше..и мина нормално , но ето ,че този месец ми закъснява (винаги ми е на 28-30 дена) Нека спомена ,че от 1 седмица ме боли в дясно корема към бъбреците ...и помислиме , че е от бъбреците и дядо ме заведе на частен лекар вчера.Доктора ме прегледа на ехограф и ми окри песъчинки в левия бъбек .Дали е въможно да съм бременна?\ Значи на мен ми дойде на 8 вечерта и си ми тече нормално до 12 ...5 дена не беше по слабо от преди ,но корема ми е подут , болят ме гъдите ...нз какво става..днес си направих тест и показаче че е отрицателен...ноо почти през целия ден ми се гади .... какво да правя.Дали съм бременна...утре ще си взема още едит тест...но до сега правих 2 не мога да повява просто си побълках... даите мнение и съвет на няко,и случвало ли се е

Paramour
12-14-2010, 18:31
Извиняваи ,че ще ти използвам немата наздявам се да не се сърдиш.Знечи моя пробем е следния.Здравеи Др.Тийн !
Аз съм момиче на 18 години.С едно момче се познаваме от 2 години .До скоро бяхме само приятели (най-добрите), но преди 5 месеца си признахме , че имаме чувства много силни един към друг и тръгнахме .Пробема е там , че той е от друг град , но се виждаме често.Ето ,че преди 1 месец отидох при него И си взехме хотелска стая...на първата веер нищо не си случи .На втората обаче искахме и двамата да правим секс ( и двамата не сме го правили преди )...и така се възбудихми и всичко беше наред...но когато дойде момента да ми го вкара на него му спадна...сигурна съм почти , че не е успям да ме отвори , защото не усетих да прониква в мене ...нито болка нито нищо след...Дали е успял да мми го вкара ? Това си случи на 1.11 а цикалът ми си дойде на 7 както трябваше..и мина нормално , но ето ,че този месец ми закъснява (винаги ми е на 28-30 дена) Нека спомена ,че от 1 седмица ме боли в дясно корема към бъбреците ...и помислиме , че е от бъбреците и дядо ме заведе на частен лекар вчера.Доктора ме прегледа на ехограф и ми окри песъчинки в левия бъбек .Дали е въможно да съм бременна?\ Значи на мен ми дойде на 8 вечерта и си ми тече нормално до 12 ...5 дена не беше по слабо от преди ,но корема ми е подут , болят ме гъдите ...нз какво става..днес си направих тест и показаче че е отрицателен...ноо почти през целия ден ми се гади .... какво да правя.Дали съм бременна...утре ще си взема още едит тест...но до сега правих 2 не мога да повява просто си побълках... даите мнение и съвет на няко,и случвало ли се е
Д-р Тийн не пише тук, ако не си забелязала..
а и ти не беше ли пуснала тема със същия проблем?

LipSy
12-14-2010, 19:36
На някои момичета даже на 15-16 им идва. Естествено, че е нормално да нямащ все още цикъл! Обаче ако забелязваш бяла течност на бельото си, означава, че организмът ти се приготвя.

futbolita
12-16-2010, 00:31
fiforiq : Казваш че му е спаднал,и не си осетила болка..Това означава че ако си права няма как да си бременна.По думите ти и на двамата ви е било за пръв път,което предполга вероятната причина той да е бил напрегнат,притеснен,да не се е отпуснал и това да е довело до спадането на гордостта му...Предполагам че след като не си осетила болка той не е могъл да ти го вкара поради очевидна причина.Лично аз смятам че нямаш причина да се съмняваш за бременност.Причините за закъснение на цикъла са много.Прости ми ако греша но не мисля че си на 18 тъй като самия ти начин по който говориш издава дано не прозвучи грубо (Некомпетентността ти по въпроса със секса) Другото което ме навежда на тази мисъл е че в днешно време 18-годишна девственица има 1 на 10000000 ...Само искам да ти кажа да използваш презервативи защото ако сега се пазиш само от нежелана бременност ще дойде момент в който ще осъзнаеш че съществува риск от далеч по неприятни последствия катоСПИН-а.

P.S тукощо прочетох че си ходила на ехограф,е ако е така бъди спокойна хдоила си на лекар месец след тази случка ако си била бременна лекарят е щял да забележи на ехографа ;)

kalpazanka
12-17-2010, 09:49
^Лекарят е гледал коремните органи+бъбреците, което ще рече, че ехографът не е бил в режим за гледане на матка! Плюс това надали на момичето е правена трансвагинална ехография! За втори път днес се обривам от коментари тип "пенсионерите на пейката пред блока"!
Моме, прави тест! Лекарят е щял да забележи бременността по засилената пигментация по корема, но при теб е прекалено рано за такива промени.

zlatit0o
12-17-2010, 12:16
malkatakb1 - не се притеснявай, дори по-добре да ти дойде по-късно чак като станеш на 16-17 и ако нямаш тогава е време за притеснение :) а иначе ако имаш в момента нещо бяло по гащичките значи скоро ще е.. и не се притеснявай от това, че ще ти "текне" в у-ще защото първия път е малко :):)

n3zabrawiimaa
12-17-2010, 14:14
- не се притеснявай от това, че ще ти "текне" в у-ще защото първия път е малко :):)

оооох мога да ти кажа че вобще не е малко :D
особено ако си неподготвена и лято в у-ще ..:shock: :cry: :cry:

Ъъъ само аз ли си мисля, че лятото не се ходи на училище?

zlatit0o
12-17-2010, 14:16
- не се притеснявай от това, че ще ти "текне" в у-ще защото първия път е малко :):)

оооох мога да ти кажа че вобще не е малко :D
особено ако си неподготвена и лято в у-ще ..:shock: :cry: :cry:
лятото не сме на училище, а и на мен и на др мои приятелки първия път има беше малко :-P

Paramour
12-17-2010, 17:16
- не се притеснявай от това, че ще ти "текне" в у-ще защото първия път е малко :):)

оооох мога да ти кажа че вобще не е малко :D
особено ако си неподготвена и лято в у-ще ..:shock: :cry: :cry:

Кво училище през лятото бе? .. :lol: *facepalm*
а иначе- кво като е през лятото- отиваш и се преобличаш
в училище е малко по-сложно. Но пък винаги можеш да си купиш превръзки. Продават ги, най-малкото, във всеки по-голям магазин, ако те е срам да си вземеш от лафката.

ggiirrll
01-01-2011, 21:25
Еми на всеки различно :) Колкото по късно толкова по добрее

lubof
01-02-2011, 19:12
това не е проблем напротив много по-добре е да не ти дойде в ранна възраст защото е много гадно боли те корем и когато си в цикъл не е хубаво да носиш поли,рокли и тн. :grin: :grin:

gugenceto2
01-05-2011, 17:03
Не се притеснявай!Ще ти дойде!Сега си по-добре без цикъл и честно казано ти завиждам!Почват се историите с превръзките тампоните някой момичета ги боли понякога ти закъснява и така :D :D :D