PDA

View Full Version : Неговият бал :(



LuFlee
11-09-2010, 15:54
Имам си приятел от скоро,който сега е 12 клас(аз съм 10 клас).Много съм притеснителна отностно нови запознанства,а да не говорим да се срещна с неговите приятели и родители...Много ми е приятно с него и виждам,че нещата стават сериозни и могат да бъдат по-дълготрайни,но знам,че ако се задържим достатъчно дълго ще поиска да присъствам на бала му(било като дама или като гостенка).Знам,че звучи нелепо,обаче всеки път като се сетя за това и започвам много да се притеснявам.Честно казано ми се иска да не се запознанвам никога с родителите и притятелите му заради това,че съм много стеснителна.Казвам си"абе то не се знае дали ще издържим до тогава,не трябва да си правя планове" но понякога продължително си мисля точно за това.Доста е нескопосано от моя страна и преди не бях чак толкова зле в тая насока,ноо...преди него бях с друго момче и там се случиха разни неща,които ме накараха да се затворя в себе си и много да страдам.Знам,че трябва да дам шанс на приятеля ми и се опитвам до колкото мога,обаче днес се замислих отново за този бал...Предполагам,че ако се задържим достатъчно аз ще трябва да се запозная с хората около него ии...когато му дойде времето на Големия ден няма да се притеснявам толкова за това какво ще си кажат близките му за мен.Всъщност точно от това се притеснявам(и винаги съм се притеснявала)-какво ще си помислят,дали ще ме удобрят...какво впечатление ще направя и т.н. Това много ми пречи и следователно пречи и на връзката ни.
Онзи ден му казах,за това а той отвърна,че ако още сме заедно няма начин да не присъствам...Е да,нормално е да присъствам,но ...толкова ме е срам,че не знам как ще се справя.
Вие изпитвали ли сте такива гадни чувства?Иии...когато бяхте поканени на бала на приятеля си какво стана?А при първата среща с родителите и приятелите му??? :smt120

TheLastAngel
11-09-2010, 16:06
Винаги съм казвала ,че не е зравословно да се мисли толкова. Нищо не се знае ... може и да несте заедно тогава. :)
Дано се задържите даше много повече.
Аз съм ходила на бала на приятел и много да ти кажа ,че няма нищо страшно. Вярно малко се притесних от близките му , но ти предлагам да се отпуснеш и да забравиш за бала му, а когато дойде времето и е сигурно да се подготвиш за този момент. Само гледай да не се напиеш пред родителите му. Ако се държиш възпитано ще те харесат :D

LofYou
11-09-2010, 16:09
Аз не съм присъсвала на бала на приятеля ми, но се запознах с родителите му на морето, много на бързо и след още 1 година прекарахме 1 седмица на почивка заедно, беше доста странно в началото, но когато усетия, че хората те приемат и те харесват започваш да се отпускаш и да бъдеш себе си, а това е най-важното да бъдеш себе си

OldSchoolRebel
11-09-2010, 16:12
Не съм сигурен, че ще си поканена на самия бал. Куверта е за по 200 лева обикновено, и се съмнявам да искаш да ги платиш за бал, който не е твой/той да иска да ти ги плати. По-скоро ще те вземе на дискотеката след това или изпращането преди това, и в двата случая, не е нещо особено да се притесняваш

TheLastAngel
11-09-2010, 16:18
Не съм сигурен, че ще си поканена на самия бал. Куверта е за по 200 лева обикновено, и се съмнявам да искаш да ги платиш за бал, който не е твой/той да иска да ти ги плати. По-скоро ще те вземе на дискотеката след това или изпращането преди това, и в двата случая, не е нещо особено да се притесняваш

200 лв :shock: ... моя куверт беше 55 ... В софия е най-скъпо (стига до 120-150 до колкото знам)

anonymous708973
11-09-2010, 17:23
Ами аз не съм от притеснителните :Д
С баща му се запознах ненадейно, стояхме си на едно кафене, а баща му трябваше да дойде да му донесе нещо. И дойде човекът, стиснахме си ръцете и той попита: "Прилича ли на мен?" При което аз се изцепвам: "Много!", а те всъщност грам не си приличат 8-)
С майка му пък се засякохме пред Пикадили (бяха двамата де), супер слънчева ми се видя и тя казва: "Еее, най-накрая да се запознаем с теб." И аз се смея и казвам: "Еми, кой е виновен да не сме се запознали?" И двете в един глас: "Той" (приятелят ми)

Нещата с бала нямам идея как ще са. Може и на самия бал да отида. Той със сигурност няма да ходи на дискотека, понеже ги ненавижда, а на изпращането ходи който иска, така че аз задължително съм там :) И при нас е така, той е 12-ти клас, аз съм 10-ти.

С приятелите му се разбирам супер, те се ебават с мен, аз се ебавам с тях, всичко е наред 8-) Ходихме с тях на палатка, при което ние се усамотихме, а те се скъсаха да крещят простотии... уплашиха всички мечки 8-) Харесват ме, гледам да съм печено гадже (чиято най-силна черта е скромността :Д ) - излизаме с тях често, но го оставям да си излиза и само с тях по мъжки - понякога си играят мач, понякога се събират у някого, понякога излизат на по бира. Там нямам работа. Преценила съм, че има нужда от лична свобода и да излиза без мен :) Не му звъна през 3 секунди, като е с тях... А ако се чуем и те са наоколо, винаги има нещо от рода на: "Иноооо, да видиш гаджето ти кво е пиянде" или някви такива... Пичове са всички, много кефят :)

Biskfitka
11-09-2010, 17:28
Ъъ и аз бях така с бившия,но с всички се запознахме случайно и много се харесахме май 8-) така че спокойно,все някога ще дойде тоя момент.... :)

sasha_90
11-09-2010, 17:35
Не се притеснявай толкова.Ако си сигурна в себе си,те ще видят това и те ще те харесат.Освен това,ти си с него,не с приятелите му.

OldSchoolRebel
11-09-2010, 19:06
Не съм сигурен, че ще си поканена на самия бал. Куверта е за по 200 лева обикновено, и се съмнявам да искаш да ги платиш за бал, който не е твой/той да иска да ти ги плати. По-скоро ще те вземе на дискотеката след това или изпращането преди това, и в двата случая, не е нещо особено да се притесняваш

200 лв :shock: ... моя куверт беше 55 ... В софия е най-скъпо (стига до 120-150 до колкото знам)

100-500 е в София. Поне ми казаха, че имало някакви които празнували при Маргините и им е бил от рода на 400 куверта, преди години май, не съм сигурен. И нямам идея тя откъде е, аз съм от София, затова така предположих.

Biskfitka
11-09-2010, 19:52
Абе тя има предвид събирането с роднини и приятели,не самия бал май 8-)

LuFlee
11-09-2010, 20:07
Да...имах предивд,че като отида на самия бал всички приятели и родителите му ще гледат и мен.Все пак съм му приятелка ...иначе OldSchoolRebel , приятеля ми каза,че мислят да се съберат повечето хора на някаква хижа или нещо такова и там да си го доотпразнуват,а не да ходят на дискотека.Като цяло замисъла е просто аз да дойда и...абе сещате се.Благодаря за мненията.Знам,че не трябва да мисля от сега и че нищо не се знае...
Преди време едни негови приятелки искаха да се запознаят с мен от фейсбук,но аз не им писах,щото ме хвана срам,а и той после каза,че са щели да ме разпитват много за мен.Няма да ме изядат,така е ,ноооо...ми стана някак си малко неприятно.Въпреки това той ми казва,че доста често хората разпитват за мен и някак не съм свикнала да се говори толкова много.Неудобно ми е...а майка му от това,което ми каза излиза,че е критична,а сестра му пък не мисля,че ще ме хареса.Почти нищо хубаво не чух за нея. :?

Shadowsogirl
11-09-2010, 20:17
Аз много се радвам, че ме запозна с родителите си .Така имам чувсвото, че не съм просто... някоя дето е от днес за месец-два докато намери нова. Всичко ми изглежза доста по-серизно, може да е измамно, но така го чувствам. С приятелите му също се познавам, готини хора са.

SisinkaS
11-09-2010, 22:46
Абе няма какво толкова да се притесняваш. И родителите му и приятелите му също са хора.Няма да те изядат, няма и на клада да те горят :D И аз по принцип съм притеснителна,но не чак толкова.. шашна се малко.. взема да се мотая такава, да гледам някакси да избегна дадено запознанство или събитие.Ама като се замисля как ще се почувства той и ии и на мен колко ще ми е гузно после ии си казвам "абе е*и му майката, каквото такова" и всичко си минава okey. С тяхните ме запозна един по един през някъв период от време.. без никакво предупреждение! :lol: Кофти номер за момента, но по-добре, защото иначе като знам какво ме очаква щях да умра от притеснение. То даже и с роднините му така по междудругото се запознавахме.Наскоро даже бяхме заедно на сватбата на братовчедка му С ЦЯЛАТА РОДА... Така де, а ти си седнала да ми се притесняваш за един бал и за приятелите му.Спокойно бе момиче :P

TheLastAngel
11-10-2010, 09:26
Не съм сигурен, че ще си поканена на самия бал. Куверта е за по 200 лева обикновено, и се съмнявам да искаш да ги платиш за бал, който не е твой/той да иска да ти ги плати. По-скоро ще те вземе на дискотеката след това или изпращането преди това, и в двата случая, не е нещо особено да се притесняваш

200 лв :shock: ... моя куверт беше 55 ... В софия е най-скъпо (стига до 120-150 до колкото знам)

100-500 е в София. Поне ми казаха, че имало някакви които празнували при Маргините и им е бил от рода на 400 куверта, преди години май, не съм сигурен. И нямам идея тя откъде е, аз съм от София, затова така предположих.


Мале как дерат кожи тия .... :D :D :D

NeRoX
11-10-2010, 09:41
Аз пък имам въпрос към теб. На теб ходили ти се? Смисъл оценяваш ли това, че той е абитуриент и че заради него и само заради него ще можеш по един или друг начин да преживееш това невероятно изживяване, за което мечтае всеки един малък човек. Чувстваш ли се по-специално от връстничките си и това прави ли те щастлива, че си с него?

LuFlee
11-10-2010, 14:50
NeRoX,преди да се запозная с него винаги ми се е искало да бъда дама на някой (макар че навярно няма да бъда и сега,но ще бъда поканена на празника).Знам,че за него това е ужасно важен ден и ако бъдем заедно до тогава не бих могла да си позволя да му разваля кефа заради мен.Друг е въпроса,че не се знае дали майка ми ще ме пусне на дискотеката или там където се събират за купона...Не се чувствам специална,а и е трудно човек да ме накара да се почувствам така.Дали съм щастлива,че съм с него?Предпочитам да казвам,че е правилно и редно да съм с него и знам,че е добро момче,но страстта във връзката ни според мен липсва(въпреки че той не го забелязва).Не сме си казвали "обичам те" все още,защото някак си поне на мен ми е рано да го чуя и да го изрека.Как да ти обясня...след бившия ми е трудно да усетя истинското вълнение от това да съм с някой.
Въпреки това виждам,че с това момче бих могла да имам спокойна връзка(макар че ми се иска да е пламенна,а не просто спокойна) и всичко да върви що годе нормално,това е една от причините да искам да съм с него.
И все пак се притеснявам от запознанствата с близките му...иска ми се да ме харесат,така ще е още по-лесно.Вчера той ми каза,че родителите му са много консервативни и се чудя как трябва да се държа ...А с приятелите му?Те са повече момичета ...има и най-добра приятелка за която понякога ми говори.Мисля,че някои от неговите приятелки ревнуват,че той не разказва всичко за мен,което те го питат.Повечето му приятели били нахакани и много любопитни и много щели да ме разпитват.Не знам как да възприемам това,добре ли е или не? :-o

DREAM95
11-10-2010, 15:44
Винаги съм казвала ,че не е зравословно да се мисли толкова. Нищо не се знае ... може и да несте заедно тогава. :)
Дано се задържите даше много повече.
Аз съм ходила на бала на приятел и много да ти кажа ,че няма нищо страшно. Вярно малко се притесних от близките му , но ти предлагам да се отпуснеш и да забравиш за бала му, а когато дойде времето и е сигурно да се подготвиш за този момент. Само гледай да не се напиеш пред родителите му. Ако се държиш възпитано ще те харесат :D ами така си е , нали знаеш една патица като много мислила кво станало :-D