PDA

View Full Version : Възпаление отдолу!Моля ви дайте ми спешен съвет



maria123
11-11-2010, 06:43
Имам един много неприятен проблем,който ме измъчва от 2 дни. Обръщам се към вас във форума,защото не мога да отида на гинеколог,понеже още съм в цикъл, а положението не се издържа.
Значи 2 поредни нощи спах с тампон и на следващия ден започна едно неприятно парене и сърбене отдолу... аз реших,че ще е само за деня,но в следващите дни се задълбочи и вчера и днес вече е пикът му.. не мога да стоя 1 час без да вляза в банята,не моога да изляза,защото едвам вървя нормално,стоя като крастава у нас.. срамните ми устни са подути и сърбят и болят и дразнят... прочетох в интернет,че е хубаво да се покрият със студена кърпа,за да се намали отока - направих го снощи, но никакъв ефект още-дори се събудих през нощта от болки и сърбежи,та тичах към банята... Сега съм решила да си направя отвара от смрадлика/лайка, знам че не е хубаво сама да си ги назначавам,но съм отчаяна...
Не знам дали има нещо общо, но имам хронична гъбична инфекция,която лекувах до скоро (обаче все още не беше минало всичко).а сега сутрнита забелязах някакво жълтеникаво течение (явно съм към края на цикъла си) Самото възпаление се усеща най-вече при входа на влагалището...

Моля ви спешно дайте ми някакъв съвет какво може да е това и как за бога да го лекувам????? ;(((((((

Justify
11-11-2010, 07:54
Отиди на лекар,майната му на цикъла.

SwEeTMuFFiN
11-12-2010, 12:00
еми възпаление? и мен миналия месец ме сърбеше едната срамна устна, ама нямам цикал.сега ми е подута ама не ме сърби. а ти моментално бягаи при гинекогог защото щом не можеш да издържаш е нещо сериозно. никои не може да ти каже какво точно ти има. :?

TheBeliever
11-12-2010, 15:04
От гъбичната инфекция е. При първа възможност отивай на лекар, но щом вече си знаеш, че е хронична предполагам са ти казали, че трябва да спазваш безупречна интимна хигиена. А това изключва престояването с тампон повече от 3-4 часа. Не избързвай с отварите и не ползвай обикновени сапуни в тази зона. Така само ще влошиш инфекцията.