PDA

View Full Version : Programming



neusnagz
11-11-2010, 09:31
Здравейте,от доста време се интересувам от компютри и съм ги изучавал доста дълбоко.Но вече се интересувам от сърцевината на Software-а.Исках да попитам ако някой може да ми помогне или да предложи някъде уроци или елементарни стъпки как да започна това мое начинание.Интересува ме как се правят програми,с какви езици,с какво ще бъде най-лесно да започна,как да започна да правя свои FreeCode програми и измишлиотини.Просто трябва да започна от някъде..HELP ?!

Nam3less3
11-11-2010, 09:52
Изтегли си книгата "Programming For Dummies", има я в замунда :D
Дава увод в програмирането, и е на английски.
За web програмирането в www.w3schools.com е обяснено всичко.

L0ST
11-11-2010, 10:10
C#, Visual Basic, C, C++, Java, Pascal...

Ето ти няколко езика за програмиране. Зависи за какво ще се ползва, какво ще се прави, колко си сериозен... Прочети си из интернет за тези езици и избери какво искаш да учиш. Англ ез си е направо задължителен щото от сега мога да ти кажа - много четене ще пада.

Аз пиша на C#, в даскало VB но кой знае каква разлика не намирам м-ду тях (освен синтаксиса разибра се). Иначе съм учил и С, но лично аз предпочитам ООП.

neusnagz
11-11-2010, 19:03
Имам първи сертификат на Кеймбридж по Английски и съм живял половината си живот в Щатите.Съмнявам се четенето да е проблем.

MaGuSs
11-11-2010, 20:15
Online БГ Уроци за програмиране(C плюс плюс,Pascal,Java)
URL-> Video Tutorials BG Категория-Програмиране (http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewcat&id=85)

Online БГ Уроци за Уеб Разработване (HTML,CSS,JavaScript,PHP,AJAX)
URL-> Video Tutorials BG Категория-Уеб Разработване (http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewcat&id=45)

Видео уроците в сайта са достъпни само и единсвено на Български език!!!

Foreverbg
11-11-2010, 21:47
В нета нищо няма да научиш. Тръгвай на школи или некъде където силно се изучава програмиране.

lmao
11-12-2010, 07:36
В нета нищо няма да научиш. Тръгвай на школи или некъде където силно се изучава програмиране.
това е най-смешното нещо, което съм чувал

Nam3less3
11-12-2010, 09:59
В нета нищо няма да научиш. Тръгвай на школи или некъде където силно се изучава програмиране.
това е най-смешното нещо, което съм чувал+1
Точно програмирането може да го научиш без да излизаш от вкъщи. Сумати хора знам, които се отказаха от университетите(в които учиха информатика), щото за нищо не стават, и пак успяват да станат програмисти и си изкарват добри пари. Програмирането е самоука работа, кви школи та гонят :lol:

MaGuSs
11-12-2010, 15:28
В нета нищо няма да научиш. Тръгвай на школи или некъде където силно се изучава програмиране.
това е най-смешното нещо, което съм чувал
+1.

Пич ,това да не са ти частни уроци по математика и бел ,че да ходя на такива школи?Я вари се гръмни...Не стига ,че ще дам пари,ами на нищо няма да ме научат...ае бягай...

П.П.Уча CSS,HTML,PHP от горе-долу 3 месеца и виж ми първия сайт. www.mg-2014e.co.cc

Foreverbg
11-12-2010, 16:00
ОМГ кви сте ботове... Аз да не говоря за уеб програмиране?! То тва е лесно и хич не ми се хвали, че си научил CCS,HTML, щото познавам адски много хора, които са ги научили от нета. Аз ти говоря за програмиране - правене на програми. Каквото и да отвориш ще гледаш като гръмнат, тай че не ми знай много...

neusnagz
11-12-2010, 16:11
да ви кажа честно сам обезкуражен..толкова много езици,толкова много променливи.нито знам кое да разбера нито нищо..а и да кажем ако искам да се занимавам с C++ няма ли някъде няква книга нещо която проследява стъпките от правенето на първото .exe до някоя грамадна програма?

taskata
11-14-2010, 14:51
В нета нищо няма да научиш. Тръгвай на школи или некъде където силно се изучава програмиране.
това е най-смешното нещо, което съм чувал

Напротив тук няма нищо смешно, според мен да стоиш пред монитора и да четеш кое как се прави не е много редно....
по добре виж някой твой познат който се занимава с такива неща и го помоли да ти обясни за каквото те интересува, защото ако не разбереш нещо той ще ти го обясни по подробно а като гледаш само видео уроци и нямаш опит и не разбереш нищо, после ти си повреждаш компютъра и се ядосваш ;)

MaGuSs
11-14-2010, 17:28
Online БГ Уроци за програмиране(C плюс плюс,Pascal,Java)
URL-> Video Tutorials BG Категория-Програмиране (http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewcat&id=85)

Вие слепи ли сте :? Какво съм написал.Ако искаш да научиш програмиране адски идеално влез в Математическа гимназия с паралелка "Информационни " и ще го научиш на профисионално ниво.Аз съм 9 клас в МГ и 2я срок ще се занимавам повече със C++ .За сега знам само основните неща...

Foreverbg
11-14-2010, 19:00
Online БГ Уроци за програмиране(C плюс плюс,Pascal,Java)
URL-> Video Tutorials BG Категория-Програмиране (http://videotutorials-bg.com/lessons.php?action=viewcat&id=85)

Вие слепи ли сте :? Какво съм написал.Ако искаш да научиш програмиране адски идеално влез в Математическа гимназия с паралелка "Информационни " и ще го научиш на профисионално ниво.Аз съм 9 клас в МГ и 2я срок ще се занимавам повече със C++ .За сега знам само основните неща...
Информационни каза... :lol: :razz: Ти незнаеш разликата между информатика и информационни тръгнал си на мене да ми казваш да се гърмя :lol: :razz: И незнам каква представа си имаш от С++, като казваш, че знаеш само основните работи... И бас ловя, че в даскало изобщо няма да стигнете до основни алгоритми, които се разбират с обясняване, чертежи и много писане. Така че изобщо не си мислете, че програмирането може всеки да го научи от нета 8)

lmao
11-14-2010, 19:11
в интернет има толкова много книги и толкова много материали, че ако не можеш да се оправиш с тях, не знам защо изобщо се захващаш с програмирането
не става въпрос за видео уроци, става въпрос за книги

Foreverbg
11-14-2010, 20:28
в интернет има толкова много книги и толкова много материали, че ако не можеш да се оправиш с тях, не знам защо изобщо се захващаш с програмирането
не става въпрос за видео уроци, става въпрос за книги
Еми мисли си квото искаш... изобщо не ми интересува. Личи си, че немаш опит в програмирането...

lmao
11-14-2010, 20:43
и по кое точно си личи?

1337
11-14-2010, 20:50
Пич, първо забрави за онлайн уроците, не че няма добри, просто голяма част от тях учат на грешни неща( в последният който гледах имаше 6-7 пъти copy-paste на 50 реда код, в крайна сметка с променени 2-3 реда ). Ако държиш на самообучение, седни и прочети някоя друга книжка за начинаещи по C/Pascal за да добиеш някаква представа( можеш и някакви декларативни езици да погледнеш ). После, прочети и някоя друга книжка по структури от данни/ алгоритми. Ако наистина искаш да станеш програмист( а не coder, каквито за жалост са повечето ), ще ти трябва и математика...не,не става дума да решаваш квадратни уравнения или да смяташ детерминанти от n-ти ред, а за Дискретната математика( книги из нета има много ). Аз лично ти препоръчвам ако имаш възможността да посещаваш и някакви курсове, например във ФМИ има интересни такива( все още ), лекциите са свободни и няма преподавателите да ти правят проблеми.
С времето ще се ориентираш с точно какво програмиране искаш да се занимаваш. Успех!