PDA

View Full Version : Мога ли да замина за САЩ без навършени 18?



Backoff
11-11-2010, 13:52
Моля ви, не ме приемайте като поредното дете с неосъществими мечти. Това е най-съкровеното ми желание - да замина за САЩ или Германия, защото уча немски. Проблемът е, че нямам навършени 18 години и не знам дали има шанс да живея там без родителите ми.
Знам по темата за пътуването в Европа, че ми трябва само нотариално заверено удостоверение от родителите, че ме пускат и някой, който да ме посрещне в дадената европейска държава. Но за Америка... Не знам, все пак това е друг континент.
Това, което исках да ви попитам, е дали ще трябва да положа някакви изпити, ако изобщо е възможно заминаването ми, и какво ще са те. Също дали ще трябва там да се намери накакво приемно семейство (или някакви ронини) и каква ще е неговата роля в живота ми. мога ли да вляза ей така в американска гимназия?
П.С.: Моля да ми отговорите сериозно, защото наистина искам да знам и затова питам в крайна сметка. Всички, които са против моето желание, ще помоля да не коментират, прочетох постовете им в друга тема, така че към наясно.

windowlicker
11-12-2010, 04:52
В САЩ не се говори немски, пък и ти трябва виза, за да влезеш. Аз препоръчвам Германия.

Backoff
11-13-2010, 19:20
О, да благодаря, много добре знам какъв език се говори в щатите. :lol: И все пак питам: мога ли да взема зелена карта ако съм под 18 и съм без родителите си??

JZfan
11-13-2010, 21:16
О, да благодаря, много добре знам какъв език се говори в щатите. :lol: И все пак питам: мога ли да взема зелена карта ако съм под 18 и съм без родителите си??

Мисля че неможеш да вземеш ....

ImmortalSportFreak
11-14-2010, 10:25
Не можеш.

JZfan
11-14-2010, 22:03
Някой може ли да ми отговори по принцип как може да заминиш да работиш в Америка!!! мерси предварително на някой ако ми отговори 8)

windowlicker
11-15-2010, 02:35
Някой може ли да ми отговори по принцип как може да заминиш да работиш в Америка!!! мерси предварително на някой ако ми отговори 8)

Ако си студент в България можеш да заминеш на бригада за лятото. Или с работна виза, но това е малко трудно и ако си още в гимназията не мисли за този вариант.

Nakadah
11-15-2010, 05:08
Работната виза се дава от работодателя. Какъв е шансът че някой ще иска да ви извика да работите за него в Америка от България като в Америка има 320 мил човека? С др думи: забравете!

ThroughStruggle
11-16-2010, 06:12
Като си започнал някакъв образователен курс тук, в България, защо първо не приключиш започнатото? Струва ми се, че доста бързаш. Доста по-лесно ще е да заминеш след завършването на гимназия и да отидеш в американски университет.

И все пак, разгледай тук:
www.integral.bg