PDA

View Full Version : Интересно в училище



objektivity
11-11-2010, 15:49
Здравейте, нека в тази тема споделим какво искаме да се промени в образователната система и какво трябва да се направи за да ни е интересно в училище. Просто ми е интересно вие какво мислите. :) :) :) :)

П.П Дано да няма такава тема

LoupGarrou
11-11-2010, 18:39
Здравейте, нека в тази тема споделим какво искаме да се промени в образователната система и какво трябва да се направи за да ни е интересно в училище. Просто ми е интересно вие какво мислите. :) :) :) :)

П.П Дано да няма такава тема

Защо ли ми се струва, че някой се чуди какво да пише в есето и черпи идеи :D :-o !

NomNomNom
11-11-2010, 19:03
Искам да има по-строга дисциплина и повече възможности за проекти, за творчество. Другите ми желания са прекалено радикални .

gofeto917
11-11-2010, 19:14
тоя номер не минава 2 пъти иди и си търси други балъци да ти дават идеи за есето за 1000 лева ....

objektivity
11-12-2010, 10:49
Да, знам за кое есе говорите, ноооо за съжаление нямам годините, така че... :( :( :( :(

xKiFlA
11-12-2010, 11:03
Каквото и да се направи..в училище никога няма да е интересно :razz:

GossipGirl89
11-12-2010, 13:09
Попринцип училището не е предназначено за забавления, а за учене - отиваш там да се образоваш и да стане човек от тебе, както се казва... така че не разбирам какво точно разбираш под "интересно"? Ако става дума за някакви развлечения и т.н. - безсмислено е. Иначе в самото образование трябва да се направят реформи, но едва ли аз съм човека дето да ги определя :D Като цяло смятам че най-полезното, което би могло да направят е да премахнат ненужните предмети. Да речем например в едно икономическо училище няма никакъв смисъл 8,9 и 10-ти клас да се изучават химия, физика, философия, биология и т.н. Това са предмети, които не донасят никаква полза на учащите в такива училища. На тяхно място може да сложат други икономически предмети, които да са в помощ. Все пак се подразбира, че хората кандидатствали в даденото училище го правят, защото искат да се занимават занапред с финанси, икономика, счетоводство и т.н. А тези, на които са им интересни физики, химии и прочие могат да се насочат към други училища, специализиращи в тая насока :) Защото много от учениците си губят времето напразно - не на всеки му се отдава да е химик или физик и вместо да се занимава с това, което наистина харесва, той трябва да отделя време, за да учи насила някакви неща само и само да изкара 3-ка или 4-ка и да не остане на поправка... Съгласна съм че има много материя от въпросните предмети, която е полезна за нас в живота и ни заобикаля, но нищо не им пречи да обобщят всичко нужно в рамките на 1 учебна година да речем, а не на 2-3 както е сега на повечето места...

Друго над което трябва да се поработи е дисциплината. Почти всеки ден съобщават по новините за сбивания между ученици, между ученици и учители, натравяния от алкохол на непълнолетни и какви ли още не неща, които са си плашещи. С по-строга дисциплина и по-сериозни наказания нещата може би малко или много ще се пооправят.

objektivity
11-12-2010, 13:21
Много съм сагласна с GossipGirl89 най - вече за дисциплината. Например в някои от чсеовете е пълен хаус :D и тези, които искаме да чуем нещо е просто НЕВЪЗМОЖНО.

awerw
11-12-2010, 13:44
Здравейте, нека в тази тема споделим какво искаме да се промени в образователната система и какво трябва да се направи за да ни е интересно в училище. Просто ми е интересно вие какво мислите. :) :) :) :)

П.П Дано да няма такава тема
Дано :!:

anonymous546178
11-12-2010, 13:50
Много съм сагласна с GossipGirl89 най - вече за дисциплината. Например в някои от чсеовете е пълен хаус :D и тези, които искаме да чуем нещо е просто НЕВЪЗМОЖНО.

Ти си идеален пример за проблема с неграмотността, при учениците!

chemist9009
11-12-2010, 13:50
Образователната система трябва да се промени и то много....обаче няма кой да го стори :D :D За това ще си останем с най-ниското качество на образование в ЕС 8) 8)

anonymous546178
11-12-2010, 14:25
Ей, не ни трябваше тоя ЕС, сега и образованието си сравняваме :D
Образованието трябва да се срине изцяло и да почне да се гради наново ми се струва :D

chemist9009
11-12-2010, 14:34
Образованието трябва да се срине изцяло и да почне да се гради наново ми се струва :D

Еми и на мен така ми се струва.... този принцип в нашето скъпо образование - "Повторението е майка на знанието" води до затъпяване :? :? :lol: :lol: :lol:

objektivity
11-12-2010, 15:27
извинявай muscle, обаче ако всички бяхме умни като теб нямаше да има форуми... + това вече ужасно съжалявам че пуснах темата то вие не сте хора :( :( :( :( :(

gofeto917
11-12-2010, 15:33
Не съм съгласен, че образованието трябва да се срине и да се започне от нулата, но няма да казвам защо, нито искам да споря, защото не вярвам,че авторът/авторката на темата казва истината за годините и за есето.

objektivity
11-12-2010, 15:39
Божеееее господи моля ви темата да се заключи. Едни се притесняват за образованието ми, други да не им отмъкна 1000 лева.

gofeto917
11-12-2010, 15:59
Интересно как ще ми отмъкнеш 1000 лева, като съм студент в Германия :Д, ама както и да е, наистина е по-добре ключ :)

objektivity
11-12-2010, 16:02
Ами тогава какво се притесняваш бе човек за това есе :)

chemist9009
11-12-2010, 16:06
Форумни сблъсъци! :D :D

Ключът търси ключалката 8-) 8-)

Pwnmaster
11-12-2010, 16:11
Проблемът не е в учителите, настоятелството етц. , а в децата. И всичко се поражда от средата, в която живеят - отношението на семейството към образованието, хората, с които контактуват.

AniBG
11-12-2010, 16:16
Проблемът не е в учителите, настоятелството етц. , а в децата. И всичко се поражда от средата, в която живеят - отношението на семейството към образованието, хората, с които контактуват.
+1! Наистина дисциплината в училище се гради в семейството и средата, в която живее едно дете! Не мисля, че учителите трябва да се занимават И с дисциплинарето им! По-скоро отделен учител, който да учи децата на добро държание, което не са получили удома! :)

Greennight
11-12-2010, 16:23
Искам половината простотии от учебниците да се разкарат...Защо ми е например да знам формули за корен квадратен,като тва го има на всеки компютър!Искам БЕЛ и Математика да се учат до 8 клас,защото след това няма смисъл.Искам децата да могат да се профилират още от 4 клас и да избират какво да учат.Искам всеки ден да имаме физическоо(потресаващо нужно е на днешните младежи) и това е в обши линии..

Pwnmaster
11-12-2010, 16:26
До 4 клас никой не знае какво да учи. Профилиране може след 7ми клас, но математиката и БЕЛ трябват да останат задължителни. Всичко започва на теория, не може винаги проблемите на практика да ти ги решава компютърът.

AniBG
11-12-2010, 16:42
Това за простотиите - в учебника ни по "Човек и природа" в 4ти клас бяха написали, че "морето е солено, защото хората изсипват големи количества сол в тях"!!! :razz: :razz: :razz: Ето това е за Гинес!! :razz:

Infinity
11-13-2010, 07:23
Някой определено си търси идейки за есето ! 8-)
/ 1000лв. на никога няма да са излишни , ама не смяташ ли , че ти трябва малко да размътиш главата ? 8-) :-o /
Не излизай от ситуацията с оправданието, че ПРОСТО ти е интересно да разбереш. :) [/quote]

Spikeey
11-13-2010, 08:03
Каквото и да се направи..в училище никога няма да е интересно :razz:
Не знаех, че ще дойде ден в който да се съглася с теб...

mrtn
11-13-2010, 10:16
GossipGirl89, не съм много съгласен с това в икономическите гимназии, или която да била гимназия да се премахнат предмети от рода на физика, химия, биология. Не всички, които учат в такива гимназии искат да стават икономисти. А и няма ли да ти е по-добре да знаеш, ей така прости работи за обща култура? Но всъщност, подхода на учителите е много грешен при преподаване. По химия е срамно да не направиш поне 1 опит, в час или да не напишеш едно уравнение на дъската. По физика вярно и аз не я харесвам, особено но ще е тъпо примерно да не знаеш какво представлява светлината или тем други физични термини, или по биология да не си знаеш вътрешностите, или от какво си съставен също. Абе просто, ей така да имаш знания за природата и това, което те заобикаля.
А за дисциплината, всичко си идва от семейството. По тая логика, би трябвало да има някакви санкции, за родителите. Но никога няма да стане и доста хора няма да го одобрят.

xKiFlA
11-13-2010, 11:57
Каквото и да се направи..в училище никога няма да е интересно :razz:
Не знаех, че ще дойде ден в който да се съглася с теб...

:razz:

chemist9009
11-13-2010, 12:57
Искам половината простотии от учебниците да се разкарат...Защо ми е например да знам формули за корен квадратен,като тва го има на всеки компютър!Искам БЕЛ и Математика да се учат до 8 клас,защото след това няма смисъл.Искам децата да могат да се профилират още от 4 клас и да избират какво да учат.Искам всеки ден да имаме физическоо(потресаващо нужно е на днешните младежи) и това е в обши линии..


Е кво като ги има формулите за корен квадратен във всеки комп..т'ва че ги има всички формули на готово не те прави умен,а точно обратното.Защо математиката да се учи само до 8 клас?!?!

anonymous546178
11-13-2010, 13:31
Още по-странното, защо българси език и литература да се учи до 8 клас...
Повечето, и в 12 клас, не знаят правописните норми... Да не говорим за стихотворение на Ботев, например. Или що е то експресионизъм.

chemist9009
11-13-2010, 13:35
Още по-странното, защо българси език и литература да се учи до 8 клас...
Повечето, и в 12 клас, не знаят правописните норми... Да не говорим за стихотворение на Ботев, например. Или що е то експресионизъм.

еми да странно е за тези два предмета...като се има впредвид,че БЕЛ е матуритетен

GossipGirl89
11-13-2010, 13:55
mrtn, съгласна съм :) Аз точно за това казах, че могат примерно да обобщят в рамките на 1 учебна година всички важни неща от тези предмети. Наистина и тъпо да не знаеш елементарни неща за заобикалящия те свят, но пък се съгласи и че има страшно много материал, който е напълно безполезен за в бъдеще.А колкото до икономическите гимназии - не знам. Аз завърших такава и мога да кажа, че една огромна част от хората, които познавах там, включително и мен самата, бяха избрали училището, защото занапред искат да се занимават с финансовата и икономическата сфера. Почти 3 години минаха откакто я завърших тая гимнамия и почти нищо от предметите физика, химия, биология, философия и т.н. не ми е потрябвало някъде. На тяхно място например в 9-10-11 клас могат да въведат предмети като банково дело, управленски контрол, управление на човешките ресурси... все неща, които са общо взето пряко свързани с финансите и икономиката.

А що се отнася до другите предмети - не би било много удачно български език и литература да се учат само до 8-ми клас, както и математиката. Вярно е че специално от последното има адски много неща, които изобщо няма да ти потрябват в живота, но все пак това си се води основен предмет и няма как да го премахнат. Още повече, че се говореше нещо втората задължителна матура да я направят математика

anonymous546178
11-13-2010, 13:57
Дори и да не се взема впредвид, че е за матура, това е част от общата култура на всеки един човек...

mrtn
11-13-2010, 14:12
GossipGirl89, този въпрос за тези предмети наистина е хем така, хем така.. 8-).
Greennight, дете 4 клас да избира какво да учи? 4 клас децата знаят български, математика, език някъв, човек и природа и общество, те дори не знаят за подялбата на тези предмети, кои науки обединяват и и прочие.. дете 4 клас, което не знае къде се намира ще мисли какво да учи.
И за българския вярно, че езиковата култура учениците я учат до 8 клас и после я забравят. Но няма да се забравя ако се упражнява, ако се пишат текстове, анализи, съчинения.. дори проста диктовка все е нещо.. аз все още не съм забравил граматиката в българския език, въпреки че не го уча.

chemist9009
11-13-2010, 14:45
Всеки предмет е важен в училище за обща култура...и с нагласа че някой ден може да потрябват знания....
Отколкото до профилирано обучение в 4 клас не съм съгласен...стига само,че в момента 3-7 клас учениците се третират като студенти с тези външни оценявания и глупости

Tempest
11-13-2010, 22:24
Каквото и да се направи..в училище никога няма да е интересно :razz:

квото и да кажеш.. няма да си интересна :)

xKiFlA
11-13-2010, 22:36
Каквото и да се направи..в училище никога няма да е интересно :razz:

квото и да кажеш.. няма да си интересна :)

когато станеш нещо повече от мен....тогава ми пиши
нищо си :razz:

напускам темата

Tempest
11-14-2010, 09:13
аз съм 30см на височина повече от тебе.. и съм с един израстък около 7-18см повече от тебе.. макар че не знам твоя какъв е ;)

за малко да забравя - интелект бе! Но по самочувствие ме биеш.. виж, за покритие не знам :)


сега се сетих една добра идея - да пиша във всяка тема, за да я напуснеш и да направиш едно добро за хората :)

ludiqtzubar96
11-14-2010, 10:22
Училището проста не може да е интересно за ученика!За да бъде то интересно за него,трябва да се срине и на негово място да се направи мол или нещо такова. :D Ходим на училище за да се учим,не да се кефим (кефа става след даскало).Иначе трябва да се премахнат някои неща и да се оправят други и ако може да ходим на аскало поне 9 часа,че да имам някакъв шанс да се наспя.

Gnom
11-14-2010, 11:01
Абсолютно ПРОТИВ съм да се изучават предмети като биология,химия,физика и география след 8 клас,когато вече си се насочил към определено нещо.

Eто например АЗ искам да се занимавам в бъдеще с компютри тоест - ИТ,но какво излиза??Трябва сега да сядам да чета по тъппата биология,за да хвана мизерна 3-ка или 4-ка и да ходя си гледам кефа тъй ли?Кфо ми пука на мене наследствените фактори,групите и т.н.??

АЗ съм решил еди какво си и това искам да изучавам,не да ми натрупват главата и да ме карат да сядам да уча НАСИЛА само и само да мина с куп безмислена информация и не да ми се налага да преписвам всеки път и госпожата да ми вика - "Що преписваш??"

Обща култура ли? Не мерси,ако ще елементарни неща да не знам по тези предмети няма да е срам,поне ще знам,че съм учил здравата за това,което харесвам...

Вярно,е че предметите отпадат след завършен 10 клас и в 11 продължаваш с повече часове,по профила,който си си избрал ама да ми зависи оценката на дипломата от тея глупости си е чисто казано голяма доза НЕКАДЪРНОСТ в образователната ни система. :?

katericArofl
11-14-2010, 11:17
Искам учителите по БЕЛ да са по-стриктни и да дават повече тестове ли, не знам, защото мн неграмотници се навъдиха :o Пишат се само 6, пък 1 вярна дума нямат в изречението си .. :-x

mrtn
11-14-2010, 11:33
Gnom, по твоята логика и аз ще кажа така не искам да се учи информатика, информационни технологии, защото съм се насочил към нещо различно и вместо тея предмети да уча нещо друго, което ще ми помогне, пример.
И как ти се форимра бала, и кои оценки от дипломата ти играят роля за приема не зависи от държавата, а от университета, тъй като са автономни.
Пък и нали знаеш, че за тая сфера компютри и тем нататък се иска и физика? :D

Gnom
11-14-2010, 11:40
Gnom, по твоята логика и аз ще кажа така не искам да се учи информатика, информационни технологии, защото съм се насочил към нещо различно и вместо тея предмети да уча нещо друго, което ще ми помогне, пример.
И как ти се форимра бала, и кои оценки от дипломата ти играят роля за приема не зависи от държавата, а от университета, тъй като са автономни.
Пък и нали знаеш, че за тая сфера компютри и тем нататък се иска и физика? :D

По тая логика мойто момче ако искаш да учиш нещо ОПРЕДЕЛНО отиваш там,където са специализирани в това - нека приемем,че моята идея става реалност,добре до тук - ако ти искаш се занимаваш с икономика - отиваш в съответното училище,където ще изучаваш само и единствено това,което те интересува и съответно без нещата,които не те бъркат.

За второто съм съгласен тъй като не съм запознат.

Физика ли?И къде по точно,щото не загрявам?

Tempest
11-14-2010, 12:35
иска се от дипломата оценката по физика.. навсякъде - ТУ Варна, ТУ - София...