PDA

View Full Version : Футболен съдия



spiritbooomb
11-11-2010, 16:36
Здравейте, трябва ми всякаква информация, как да стана футболен съдия?Имам предвид тези, които свирят на В групите, на турнири, и мачове между детски отбори, не профисионалните съдии от А група, главно ме интересува на колко години може да започнеш, защото веднъж като гледах турнир между у-щата, между 5-6клас, им свиреше някъв 11 или 12клас,:D търсих в гугъл, но нищо не намерих...

kantonecApetur4
11-11-2010, 17:48
Най-важното е да се научиш да търпиш на псуване.

king95
11-11-2010, 19:36
нз точно как става, но са ми казвали, че е супер лесно. познавам 2-3 съдии и те сега свирят в А окръжна група и един от тях във В група. Няма да стане така, както я мислиш.. Отиваш и направо В група. Първо свириш на някакви малки деца набор 99/00 подготвителните и после деца--->младша и така се издигаш нагоре.. :)

DeleteThisAccount
11-12-2010, 11:44
нз точно как става, но са ми казвали, че е супер лесно. познавам 2-3 съдии и те сега свирят в А окръжна група и един от тях във В група. Няма да стане така, както я мислиш.. Отиваш и направо В група. Първо свириш на някакви малки деца набор 99/00 подготвителните и после деца--->младша и така се издигаш нагоре.. :)Мисля, че и той точно това търси..
Иначе на 18г. сигурно... нямам представа..

anonymous708973
11-12-2010, 20:28
Приятелят ми е съдия. Директно отиде на изпита, но попринцип се ходи на нещо като лекции (както е с теорията на шофьорските).

spiritbooomb
11-26-2010, 17:44
Приятелят ми е съдия. Директно отиде на изпита, но попринцип се ходи на нещо като лекции (както е с теорията на шофьорските). Може ли по подробна информация...
На колко години може да започнеш, колко време са тези лекции, какво представлява изпита, какви са въпросите, и тн. :)

king95
11-26-2010, 17:49
Не знам точно, но 99% от явилите се вземат изпита. Цялата работа там е във физическата издръжливост. Предполагам, че знаеш правилата на играта и това е устния изпит. Другият е, както казах вече, този за издръжливост. Иначе като станеш съдия вече лесно се издигаш нагоре. Щото е пълна корупция тука. Водиш 2-3 мача на подготвителната и вече свириш на мъже А ОФГ :D

iLovePussyJuice
11-26-2010, 22:46
има нормативи, които трябва да се покриват.

мен ме офертират да ставам съдия, ама не ми се ще xD

турнирите между училищата, може да ги свири и баба пенка дето се вика :-o вие на това футбол ли му викате :lol:

spiritbooomb
11-27-2010, 10:39
Не знам точно, но 99% от явилите се вземат изпита. Цялата работа там е във физическата издръжливост. Предполагам, че знаеш правилата на играта и това е устния изпит. Другият е, както казах вече, този за издръжливост. Иначе като станеш съдия вече лесно се издигаш нагоре. Щото е пълна корупция тука. Водиш 2-3 мача на подготвителната и вече свириш на мъже А ОФГ :DЯсно, а на колко години можеш да започнеш?И къде трябва да подам зявление ли молба ли, знам ли там за да се запиша на този изпит...

playfootball6
11-27-2010, 20:09
Виж в сайта на БФС www.bfunion.bg