PDA

View Full Version : Гинекомастия :(



yamaha911
11-11-2010, 23:31
От една година някъде млечните жлези ми се подуха.От тогава това страшно ме тревожи и комплексира.Когато ги пипам се едно има някакви малки бучки.Но когато ми стане студено и тялото ми настръхне всичко си идва на мястото зърната спадат и изглеждат нормално!От скоро научих за въпросното заболяване "гинекомастия" и се опасявам да е не е то.А да имам наднормено тегло и силно се нядавам товва да е причината
:( .Започнах да се занимавам с фитнес и плуване около 2 месеца и се надявам нещата да си дойдат на мястото.
Та въпроса ми е дали фитнеса и плуването ще помогнат? :-o [/img]

SmilezZz
11-12-2010, 08:05
Отиди на лекар,а недей да си поставяш сама диагнози и тем подобни..Не си лекар,нито пък ние сме такива..
Ставай и отивай на лекар :?

exsteen
11-12-2010, 13:42
Понякога се чудя защо е този подфорум, след като на всеки въпрос отговора е "Отиди на лекар".Както и да е:
На каква възраст си?Много често около 14 се появява такава аномалия, вследствие на хормоналните промени в тялото.Отшумява около 18 годишна възраст и гърдите се оправят.
Във всеки случай, спортувай щом си решил е добре, ще ти помогне.Ако все пак те притеснява, отиди при личния лекар и пойскай консултация с ендокринолог, който вероятно ще те прати на изследвания.

yamaha911
11-12-2010, 16:26
на 15 съм да когато го забелязах бях на 14
мс за отговора дано до 18 год се махне :)

ebasitupoto
11-12-2010, 16:44
Колко пъти на ден му "чупиш" главата на малкия? :-o

unstopable007
11-12-2010, 19:44
Колко пъти на ден му "чупиш" главата на малкия? :-o
Бях чел някъде, че най-често се получава при момчетата, които мастурбират. П.П. при честота да кажем 2 пъти в седмицата има ли опасност. Моля кажете.

exsteen
11-13-2010, 13:52
Нищо общо няма мастурбирането с гинекомастията, освен това че и двете започват по едно и също време.Мастурбирането никой не може да докаже че е вредно, дори напротив, смята се че е полезно.
Гинекомастията се образува заради хормоналния дисбаланс.В човешкото тяло има и мъжки и женски хормони-първия е тестостерон, втория естроген.По време на пубертета стойностите и на двата направо полудяват, в случая поради повишил се естроген се е получило това.

Спортувай активно и яж здравословно и всичко ще се оправи.