PDA

View Full Version : Въпроси относно преса за коса+анкета



midi4kaa
11-12-2010, 12:48
Имам няколко въпроса :)

1.Колко често е нормално да ползвам преса за изправяне,за да не ми вреди на косата?
2.Косата цъфти най-вече от пресата ли??
3.Ако правя домашни маски за коса всяка седмица,но пак си я изправям ,това ще помогне ли по някакъв начин косата ми да не цъфти?

4.Иии всички ли момичета тук ползвате преси и си изправяте косите??

titinkaa
11-12-2010, 12:57
1.възможно най-рядко,за да не ти вреди.
2.Еми до някъде най-вече от нея,но не само от тва ами и ако не си поддържаш косата пак ще ти цъфти.
3.Да,донякъде,а и е добре да се правят маски,защото пресата гори маската/балсама от косата,а не самия косъм.
4.Аз ползвам в седмицата два пъти и то само за бритона,иначе по дължина рядко я изправям.

gabi7u
11-12-2010, 13:31
1. Колкото се може по - малко.
2. Не знам точно дали най-много, ама определено доста се разцъфтява от нея. Ако не искаш толкова да цъфти пръскай кристали в краищата.
3. Всеки случай няма да навреди.
4. Аз използвам не само за изправяне, а и за къдрене .. Максимум 2 пъти на седмица

Hilary_
11-12-2010, 13:42
Имам няколко въпроса :)
1.Колко често е нормално да ползвам преса за изправяне,за да не ми вреди на косата?
"Нормално" за всяка една от нас е различно понятие ..
Колкото до пресата .. всяка преса гори косата, вече ти си преценяваш колко често искаш да се случва това ..
2.Косата цъфти най-вече от пресата ли??
Не само .. има много други фактори!!
3.Ако правя домашни маски за коса всяка седмица,но пак си я изправям ,това ще помогне ли по някакъв начин косата ми да не цъфти?
Домашните маски са за по - нетретирани коси .. така, че няма да ти помогнат особено ..
4.Иии всички ли момичета тук ползвате преси и си изправяте косите??
От година вече не ползвам преси, сешоари и подобни .. след време мисля да си купя професионални такива, но пак няма да ги използвам често ..

Fx1
11-12-2010, 18:32
1. Пресата вреди на косата, повече от сешоар, стилизанти и т.н. максимум 2 пъти в седмицата е разумно, според мен, да се използва. Пръ много тънка и рядка коса, веднъж..
2. Може никога да не си използвала преса и пак да ти цъфти косата. Но ако се изправяш и не използваш подходящи продукти 100% ще цъфти.
3. Маските подранват и е хубаво да се правят, но най-важното при използване на преса е да използваш хубави термизащитни продукти всеки път, НЕ кристали, термозащитни продукти, професионални.
4. Рядко.