PDA

View Full Version : Новата ученичка



BaffaLsc
11-12-2010, 15:41
Здравейте, в класа имаме нова ученичка и както всеки се притеснява..
Искам да й помогна да се ' впише ' в обстановката.. запознах се с нея и е страшно притеснителна.
Седи отстрани и ни гледа.. ние се шегуваме ,смеем се ,говорим си ,а тя стои в един ъгъл..
В часО по рисуване седеше и ме гледаше как рисувам и дума не обелваше.. само каза едно '' перфектно е '' нищо повече..
Супер срамежлива е.. от класа познава само мен и още едно момиче.
Чудя се дали ,ако я запозная с други хора ще се притесни още повече или това ще я накара да се отпусне ?

GossipGirl89
11-12-2010, 15:55
Нормално е в началото да е притеснена - все пак ново място, нови непознати хора... ще й е нужно време да се отпусне и да ви опознае. Ако класа ти е печен според мен бързо ще й помогнете да се адаптира :) Говорете си с нея, опознавайте я и недейте да я игнорирате - като видите, че ви гледа отстрани я поканете да се присъедини към това, което правите или си говорите... Просто се опитайте да скъсите дистанцията между вас до минимум и се постарайте да й помогнете да свикне :)

bbabyy
11-12-2010, 15:59
A ние сме 7 ми клас и от 7 години в нашия клас има едно момиче, което е много срамежливо и не общува с нас.

chemist9009
11-12-2010, 16:08
A ние сме 7 ми клас и от 7 години в нашия клас има едно момиче, което е много срамежливо и не общува с нас.


И в моя клас имаше такъв образ :lol: :lol:

SiSi7yYy
11-12-2010, 16:32
A ние сме 7 ми клас и от 7 години в нашия клас има едно момиче, което е много срамежливо и не общува с нас.

И аз така правих :shock: :shock: :D

BaffaLsc
11-12-2010, 16:56
A ние сме 7 ми клас и от 7 години в нашия клас има едно момиче, което е много срамежливо и не общува с нас.
Т`ва пък е супер тъпо, защото през всичките тези години останалите го мислят за някакъв сдухан ,който е СКУЧЕН и го обиждат нон стоп..

Rashugun
11-12-2010, 17:05
И ние от тая година имаме ново лице в класа - слаб, черничък момък, който не зависимо от обстоятелствата не обелва и дума ( обстоятелства : изпитване, питаш го нещо и тн ) многократно съм правил опити да говоря с него, питах го какво ли не ъх, или отговаря максимално кратки с да и не, или изобщо не ми отговаря. Стигнах до извода, че не е притеснителен, а темерутест и спрях с опитите.
Та при всеки различно, примерно... запознай я с някого, виж реакцията и така.

KumchoValcho
11-12-2010, 17:13
Тук важи принципа "ако не си помогнеш сам и другите не могат да ти помогнат". Т.е. най-доброто, което можете да направите за нея е да бъдете дружелюбни и отворени за разговор, но не я наислвайте, не може да й вадите с ченгели думите от устата. Оставете я, иначе още ще я притесните.
Това е.

BladeDancer
11-12-2010, 17:17
Хах от личен опит знам , че ако и покажеш, че с вас може да си говори на нормални теми и да ви бъде приятелка ще се отпусне и... ще ви бъде приятелка.Просто я канете да дойде да си поприказвате говорете по-често и не я оставяйте да се измъкне като не говори. Досада досада досада няма как да не ви почувства като приятели ако и помагате да се приобщи!

BaffaLsc
11-12-2010, 17:36
И говори много тихо.. :-o
Отивам при нея ,сядам : '' Здрасти,, как се казваш ? '' ии тя едвам измърмори.. даже не я и чух добре ,че знам как се казва от други хора..

MissNothing
11-12-2010, 17:52
ърво да кажа, че много хубаво, че мислиш за нея, повечето биха я игнорили според мен. :)
Ами опитай се да се сближиш с нея-викай я до стола, покани я като излизате някои хора от класа.. Пък вече ако тя не иска.. неин проблем.
От 15 септември ли сте заедно, защото ми се струва време вече да се е отпуснала..?

BaffaLsc
11-12-2010, 18:09
От 15 септември ли сте заедно, защото ми се струва време вече да се е отпуснала..?
Дойде в срядата..

MissNothing
11-12-2010, 19:18
Еее то скоро.. нормално е да се притеснява.
Приказвайте си с нея повече и ще се отпусне :)
кой клас сте бтв?

awesomesheepy
11-12-2010, 19:30
опитай се да говориш по-често с нея
даже я запознай с други твои познати
викай я в компанията,като ходите някъде класа и т.н
ще се приобщи рано или късно
зависи от самия характер,и ние имаме в класа едно момиче,което е безкрайно срамежливо и стеснително,само 3-4 момичета си приказват с нея,всички я закачат,щото тя не отвръща,но приказва де..от 5-6 години е така,едва ли ще има някаква промяна ;/ така че..отново - ЗАВИСИ ОТ ЧОВЕКА.

vagarious
11-12-2010, 19:54
Наистина е много хубаво, че опитваш да помогнеш. :smt041
Викай я с вас, когато отивате някъде навън, попитай я примерно дали иска да дойде с теб до някъде си .. или пък общи неща от у-щето ви.
Ей такива му общи приказки.
Присламчвай я малко по малко към теб и твоята компания и дано всичко се нареди.Вече наистина после си зависи и от нея де.Може пък да не ви допадне като характер, знае ли човек. :wink:

BaffaLsc
11-12-2010, 20:06
Еее то скоро.. нормално е да се притеснява.
Приказвайте си с нея повече и ще се отпусне :)
кой клас сте бтв?
7 8-)

xKiFlA
11-12-2010, 20:15
Здравейте, в класа имаме нова ученичка и както всеки се притеснява..
Искам да й помогна да се ' впише ' в обстановката.. запознах се с нея и е страшно притеснителна.
Седи отстрани и ни гледа.. ние се шегуваме ,смеем се ,говорим си ,а тя стои в един ъгъл..
В часО по рисуване седеше и ме гледаше как рисувам и дума не обелваше.. само каза едно '' перфектно е '' нищо повече..
Супер срамежлива е.. от класа познава само мен и още едно момиче.
Чудя се дали ,ако я запозная с други хора ще се притесни още повече или това ще я накара да се отпусне ?

Знам че не и е приятно..защото и аз смених училището скоро.
Не и се подигравайте искай да бъдеш приятелка с нея и не я оставяй сама.. щото няма да и е приятно. :? Поне за мен знам че не ми е добре тва като ми се подиграват и немога да говора с другите нормално щото ме е срам мн ..а искам но немога ;(

BaffaLsc
11-12-2010, 21:00
Здравейте, в класа имаме нова ученичка и както всеки се притеснява..
Искам да й помогна да се ' впише ' в обстановката.. запознах се с нея и е страшно притеснителна.
Седи отстрани и ни гледа.. ние се шегуваме ,смеем се ,говорим си ,а тя стои в един ъгъл..
В часО по рисуване седеше и ме гледаше как рисувам и дума не обелваше.. само каза едно '' перфектно е '' нищо повече..
Супер срамежлива е.. от класа познава само мен и още едно момиче.
Чудя се дали ,ако я запозная с други хора ще се притесни още повече или това ще я накара да се отпусне ?

Знам че не и е приятно..защото и аз смених училището скоро.
Не и се подигравайте искай да бъдеш приятелка с нея и не я оставяй сама.. щото няма да и е приятно. :? Поне за мен знам че не ми е добре тва като ми се подиграват и немога да говора с другите нормално щото ме е срам мн ..а искам но немога ;(
Да, пропуснах да кажа ,че нашия клас сме такива.. (предполагам не само ние ) ..таа.. като има някой нов и веднага започват да намират кусури.. :( Точно затова се опитвам да бъда приятелка с нея ,защото е добро момиче.. не е някоя кифла ,нормална е.. :)

xKiFlA
11-12-2010, 21:08
Здравейте, в класа имаме нова ученичка и както всеки се притеснява..
Искам да й помогна да се ' впише ' в обстановката.. запознах се с нея и е страшно притеснителна.
Седи отстрани и ни гледа.. ние се шегуваме ,смеем се ,говорим си ,а тя стои в един ъгъл..
В часО по рисуване седеше и ме гледаше как рисувам и дума не обелваше.. само каза едно '' перфектно е '' нищо повече..
Супер срамежлива е.. от класа познава само мен и още едно момиче.
Чудя се дали ,ако я запозная с други хора ще се притесни още повече или това ще я накара да се отпусне ?

Знам че не и е приятно..защото и аз смених училището скоро.
Не и се подигравайте искай да бъдеш приятелка с нея и не я оставяй сама.. щото няма да и е приятно. :? Поне за мен знам че не ми е добре тва като ми се подиграват и немога да говора с другите нормално щото ме е срам мн ..а искам но немога ;(
Да, пропуснах да кажа ,че нашия клас сме такива.. (предполагам не само ние ) ..таа.. като има някой нов и веднага започват да намират кусури.. :( Точно затова се опитвам да бъда приятелка с нея ,защото е добро момиче.. не е някоя кифла ,нормална е.. :)
ми бъди приятелка с нея ако друг неиска..за да не е сама. не е приятно да се подиграват без да я познават..

BaffaLsc
11-13-2010, 07:25
Здравейте, в класа имаме нова ученичка и както всеки се притеснява..
Искам да й помогна да се ' впише ' в обстановката.. запознах се с нея и е страшно притеснителна.
Седи отстрани и ни гледа.. ние се шегуваме ,смеем се ,говорим си ,а тя стои в един ъгъл..
В часО по рисуване седеше и ме гледаше как рисувам и дума не обелваше.. само каза едно '' перфектно е '' нищо повече..
Супер срамежлива е.. от класа познава само мен и още едно момиче.
Чудя се дали ,ако я запозная с други хора ще се притесни още повече или това ще я накара да се отпусне ?

Знам че не и е приятно..защото и аз смених училището скоро.
Не и се подигравайте искай да бъдеш приятелка с нея и не я оставяй сама.. щото няма да и е приятно. :? Поне за мен знам че не ми е добре тва като ми се подиграват и немога да говора с другите нормално щото ме е срам мн ..а искам но немога ;(
Да, пропуснах да кажа ,че нашия клас сме такива.. (предполагам не само ние ) ..таа.. като има някой нов и веднага започват да намират кусури.. :( Точно затова се опитвам да бъда приятелка с нея ,защото е добро момиче.. не е някоя кифла ,нормална е.. :)
ми бъди приятелка с нея ако друг неиска..за да не е сама. не е приятно да се подиграват без да я познават..
Знам,, затова се опитвам да й помогна :)

XheroineX
11-13-2010, 09:30
A ние сме 7 ми клас и от 7 години в нашия клас има едно момиче, което е много срамежливо и не общува с нас. дам..и в нашия клас има една.Но тя е болна от анорексия,никой не общува с нея всеки път стои и ни гледа а когато се шегуваме се смее заедно с нас :(

mrtn
11-13-2010, 09:52
Вземи и скайпа на момичето.. може там да е някак си по освободена. В социалната мрежа всеки си разговаря, без притеснение. Викай я насам натам, ако решите да излизате с класа някъде, покани я. А ако тя вече не иска възможно е да има нещо, което и разбило самочувствието в миналото.. поне ще знаеш, че си направила някакъв опит. Но дори и да не иска да общува с вас, не се държи лошо с нея, а просто си имайте отношенията, съученик-съученик. :)