PDA

View Full Version : На 18 Всичо е позволено!



DREAM95
11-12-2010, 18:23
На 18 години,всичко е позволено.Искате ли пак да се върнете в дните през които нямахте толкова много отговорности и задължения.
Според мене човек се ражда именно на 18 защото на тази възраст всичко му е позволено пример;Да започне работа и следователно да искарва пари за себе си,също така може да започне шофиьорски курсове и да искара книжка :) след ,като я вземе позволено му е да шофира.Вече е напълно позволено да се сключват договори , да се теглят заеми 8-) и най-важното да нямаш вечерен час-не,че някой го спазва де :-D Това е лично за мене е живот.В сравнение с нещата които изброих не си ли пълнолетен неможеш да ги правиш 8-) Истинкият въпрос е:Как е да си на и повече от 18 ? :)

awes0me
11-12-2010, 18:38
Не е точно така, според мен, дори да нямаш 18, пак можеш да караш кола, без значение имаш ли книжка, можеш да го направиш по всяко време (разбира се на подходящо място), същото важи и за работата.......

SmilezZz
11-12-2010, 19:15
Не всичко на 18 е позволено..
Или,че пък когато вече си пълнолетен
може да направиш всичко,без някой да
ти се бърка..Всеки си мисли така,
особено когато сме в тийнейджърските
си години и искаме да пораснем много
по-бързо от обикновеното..
А кола наистина може да се кара,преди да
си станал пълнолетен,без книжка..

rns92
11-13-2010, 14:15
Дочаках денят в който ставам на 18 с голямо нетърпение, но сега не е толкова хубаво колкото си мислех. Наистина са позволени повече неща, но аз все още съм зависим от родителите си, което означава, че трябва да ги слушам. Не бързайте да пораствате, а си живейте детските години както си му е реда. Има време за всичко. :)

mlakniwe2
11-13-2010, 14:19
Мисля, че книжка за мотор се вземаше на 21 :D пък и дали си на 18 или не все тая 8)

аз след 10 месеца ставам на 18, но мисля, че нищо няма да се промени :-o

kalpazanka
11-13-2010, 14:23
Мисля, че книжка за мотор се вземаше на 21 :D
До 50 кубика/категория М на 16 години си с книжка.

DREAM95
11-13-2010, 17:33
Мисля, че книжка за мотор се вземаше на 21 :D
До 50 кубика/категория М на 16 години си с книжка.Ами просто няма смисъл на 16 да караш курсовете,като на 18 Б категорията включва и 50 кубика :-D мотопед,няма смисъл колата си е кола! :wink:

DREAM95
11-18-2010, 09:58
Вместо да се радвате,че парите ви идват на готово вие бързате да порастнете...
Кво да се радваме,то тея пари никога не стигат 8-) ...

xoxi
11-18-2010, 10:25
Да, на 18 всичко ти е позволено, но и отговорностите ти стават в пъти повече. Може и да си на седмото небе известно време, но като се сблъскаш с действителността ще видиш, че не е толкова лесно и въобще няма да е толкова приятно.
Не виждам защо всички бързат да пораснат. Детските години са едни от най-запомнящите си. Годините, които след време ще ти липсват до болка и към които винаги ще искаш да се върнеш, но няма да можеш по никакъв начин и то именно заради това, че вече си 'голям' човек, имаш отговорности и трябва да мислиш за тях.

kinggnik
11-28-2010, 16:30
ще караш кога преди 18 ако вашите имат парички защото ако се някой разорени и хванеш трабанта на баща си и та спрат после на баща ти се пише за това не дейте да говорите така а за след 18 верно първите 5-6 години отново се живеят както преди нали смисъл ако има кой да те спонсорира даже по хубаво ще си живееш от колкото като малък а ако не към 19-20 вече трябва да хващаш занаята и да се блъскаш цяла седмица за да може петък вечерта да се отпуснеш или да се събереш с познати така че и от двете страни си има предимства и недостатъци

dandan
11-28-2010, 21:22
Не за всеки е така че като станеш на 18 всичко ти е позволено! Аз вече съм на 18 и няколко месеца и още никаде не ме пускат да излизам вечер,да си имам приятел,да изкарам курсовете.И какво като съм пълнолетна голям... х*й ! Поне се радвам за другите :) Наще все ми казват като си вземеш живота в ръцете и кел файда като съм станала на 30 години тогава да почна да живея ! И все пак радвам се за тези,които могат да се забавляват и т.н :)

kinggnik
11-28-2010, 21:45
Не за всеки е така че като станеш на 18 всичко ти е позволено! Аз вече съм на 18 и няколко месеца и още никаде не ме пускат да излизам вечер,да си имам приятел,да изкарам курсовете.И какво като съм пълнолетна голям... х*й ! Поне се радвам за другите :) Наще все ми казват като си вземеш живота в ръцете и кел файда като съм станала на 30 години тогава да почна да живея ! И все пак радвам се за тези,които могат да се забавляват и т.н :)
е ти сиг си момиче за това те дъжат изкъсо

dandan
11-28-2010, 22:44
да и какво като съм момиче ... баси другите как ги пускат .. и аз искам :(

gugenceto2
12-29-2010, 15:44
Не всичко на 18 е позволено..
Или,че пък когато вече си пълнолетен
може да направиш всичко,без някой да
ти се бърка..Всеки си мисли така,
особено когато сме в тийнейджърските
си години и искаме да пораснем много
по-бързо от обикновеното..
А кола наистина може да се кара,преди да
си станал пълнолетен,без книжка..
Правилно!