PDA

View Full Version : Суха коса



Snejk0yy
11-13-2010, 09:53
Значи косата ми е много суха и много изтощена.. Всеки ден ден я изправям в продъжение на вече половин година защото преди ми беше дълга до кръста и права но след като я постригах на пластове къса до гърдите тя седи едно такова начупено но аз немога да се възприема така а и немога без да я изправя.. Не ми казвайте да я връзвам защото се връзвам рядко ии не ми харесва като за ежедневна прическа.. Та въпроса ми е какво да изпозвам за да я подхраня и да живне малко.. А да и долния ми пласт е боядисван 2-пъти рус той е 3 пъти по изтощен хдд Та какво да използвам за да подхранвам косъма апък и да не използвам толкова често пресата хд

LipSy
11-13-2010, 10:15
Не знам с какво можеш да заместиш пресата щом не искаш да я използваш толкова често. Един вариант е дълготрайното изправяне, обаче то ще ти направи косата още много по изтощена! Просто използвай по-добри по качество шампоани и маски за коса. Понякога със самото изсушаване със сешоар косата се изправя. Защо не пробваш така? Сешоарът все пак е по-безобиден отколкото пресата, защото няма пряк допир с косата! Или не става?! Същото така можеш да посещаваш фризьор по-често. Нещо от рода на 1-2 пъти в месеца. Това също играе голяма роля в поддържането на една коса! :)

Snejk0yy
11-13-2010, 10:22
Със сешоар не става сега ще пробвам нова маска за коса а ако я чупя с пяна дали ще е по добре :)

ri41
11-13-2010, 10:25
моята е чуплива, и с пяна става много добре, но няма обем в корените, топирам но пак се сляга, някакъв балсам ли или какво да ползвам нз, за това и аз все я изправям, прилича на метла, жал ми е ама в естествен вид на нищо не прилича :-x

Snejk0yy
11-13-2010, 10:48
Моята е същата сега ще пробвам с пяна за коса да я правя и попринцим аз си имам голям обем иначе ти след като я топираш пръскай лак за коса и ще си пази обема :D

Infinity
11-13-2010, 14:01
Подхранвай я по-често с домашни маски.
Зехтин , мед ... абе има много , знаеш.
Пробвай някакви други прически , с които да я щадиш поне малко.
Като ежедневна грижа ти препоръчвам серията на Еlseve Repair 5. :)

LipSy
11-13-2010, 18:17
Мисля, че с пяна би станало добре. Само не си втривай пяна във корените, защото аз един път го направих с цел бухване на бретон и стана УЖАСНО. Появиха се някакви бели неща като пърхут от самата пуна и се махнаха бавно, което беше ужасно!

vagarious
11-13-2010, 18:24
Мисля, че с пяна би станало добре. Само не си втривай пяна във корените, защото аз един път го направих с цел бухване на бретон и стана УЖАСНО. Появиха се някакви бели неща като пърхут от самата пуна и се махнаха бавно, което беше ужасно!

Аз пък когато се начупвам с пяна, слагам по равни в корените и краищата.Именно заради обем и нямам никакви проблеми, като например тези бели неща, които ви се появяват. :-o
Иначе, и моята коса е със сухи краища, изтощена е много.Но откакто се подстригах - не го бях правила 7 месеца ( :smt018 ) и започнах да си правя домашни маски.Веднъж седмично задължително я мацам с малко кисело мляко по краищата.А преди 3 седмици някъде пак ги намазах с майонеза и ефекта после беше супер.Но от тогава не сме купували, и не съм я използвала дългосрочно.Но за кис.мляко съм сигурна в резултата.Определено има ефект.Та, поразрови се и ти за маски, грижи се за нея. :-o

slynchoo
11-14-2010, 06:48
Както казаха-прави си 1 път седмично домашни маски.
Аз ти препоръчвам шампоаните на Глис,мн съм доволна от тях.Можеш да си вземеш от фризьора нещо против горене на косата.