PDA

View Full Version : Поддържане на дълга коса



umorena
11-13-2010, 09:59
Как се поддържа дълга коса?Защото аз все си мисля,че като ми е дълга косата не трябва да я изправям,за да не нацъфти.Кристалите са ми казвали ,че изобщо не помагат.Предложете тогава някакъв термозащитен продукт! Всякакви съвети може да казвате.Много ли ще ми се увреди косата ,ако я изправям след всяко къпане...през 3 дни да речем.Съвети???

LipSy
11-13-2010, 10:09
Ами то тя косата не се уврежда повече от това, че ще нацъфти и ще стане рядка и по-изтощена. Просто ще ти трябва по-често подстригване и поддръжка с по-добри шампоани (по-добри по качество), маски за коси и т.н. Аз един път видях на Сайос нещо, което защитава косъма от горенето, което се получава. Виждала съм го в ДМ. 100% все още го продават. Отиди и разгледай! :)

midi4kaa
11-13-2010, 10:17
Аз лично не харесвам много дългите коси,защото изискват прекалено много грижи.Ужасно е трудно да се задържи косата дълга и красива,каму ли ако ползвате преси,маши и сешоари.Но пък ако не използвате преса ,според мен косата стои неоформена и стърчаща в краищата (особено през влажно време)
Аз не бих могла да се понасям с неоформена и стърчаща коса и да се търпя така,чакайки косатаа да ми е дълга .Тя може да е дълга,но като не мога да я изправям защо ми е ...не знам това са мои си изводи.Предпочитам средна дължина до раменете или до ключицата,по-късо не.

katericArofl
11-13-2010, 10:55
не знаем как се поТдържа ..

TheBeliever
11-13-2010, 10:56
Аз лично не харесвам много дългите коси,защото изискват прекалено много грижи.Ужасно е трудно да се задържи косата дълга и красива,каму ли ако ползвате преси,маши и сешоари.Но пък ако не използвате преса ,според мен косата стои неоформена и стърчаща в краищата (особено през влажно време)
Аз не бих могла да се понасям с неоформена и стърчаща коса и да се търпя така,чакайки косатаа да ми е дълга .Тя може да е дълга,но като не мога да я изправям защо ми е ...не знам това са мои си изводи.Предпочитам средна дължина до раменете или до ключицата,по-късо не.

Въпросът не е каква дължина предпочиташ, а как се поддържа дълга коса.


Вярно е, че пресите, машите и сешоарите изтощават косата. Но и късата коса се изтощава от тях, така че дължината в този случай не е от значение.
По въпроса за поддръжката - съвсем не е толкова трудно. Ако имаш желание скоро ще ти стане навик. Какво имам предвид - няколко прости правила, които са лесни за спазване и значително намаляват изтощаването на косата, било то от манипулации или от влиянието на времето. А именно:
-използването на качествени продукти, съобразени с типа коса (шампоани, балсами с/без отмиване, маски - целия арсенал)
- избягвай прекалено честото миене на косата
- избягвай гелове, лакове и подобни спрейове с фиксиращ ефект, освен ако не са с изключително добро качесто и препоръчани от фризьор
- при изправяне/къдрене ползвай защитни продукти (пак се акцентира върху качеството)
- и нещо, което често се пропуска - набавяй си необходимите витамини и минерали (В групата, С, А, Е ). Липсата на достатъчно витамини изтощава и най-здравата коса. Ето примерен линк с информация кои храни съдържат нужните ти витамини, ако се разровиш в нет-а ще намериш още: http://www.moetodete.bg/krasota_i_moda/p3_1333_0.html

Minerva
11-13-2010, 11:34
Аз обратно на всички ще ти кажа да не я оставяш без да и правиш нещо от рода на изправяне или къдрене. Една дълга коса като я оставиш само да си виси каквато е без никаква форма изглежда ужасно. На мен ми изглежда неподдържана. За да не ти се отразяват зле процедурите редовно ходи да ти я подрязват и си вземи професионална маска и шампоан - примерно на Лореал. Можеш да си поръчаш от нет-а или да потърсиш магазини, където се продават, има и такива. Най-гадното нещо, което можеш да и направиш е да започнеш да я боядисваш или да и правиш кичури, затова недей.

pink94
11-13-2010, 11:40
аз след като си изрусих косата започнах да си правя една маска с кисело мляко и тривитаминол като на 2 лъжици мляко се слага 1 лъжица тривитаминол всяка неделя я правя косата ми е много мека и лъскава но без цъфтежа няма как да се разминеш рано или късно с изправяне или без ще нацъфти

ameli
11-13-2010, 17:23
Един въпрос: Какво разбирате под често миене? Всеки ден?