PDA

View Full Version : ХАКЕРИ



BRIDA
11-13-2010, 19:49
Здравейте.нова съм в сайта....търсейки отговор на решение-да се предпазя от хакери и ми се отвори тема от този сайт,регистрирах се и се надявам някой да може да помогне..........
Хакнаха ми пощата,а от там фейсбука(доста му е било забавно на хакера да пише от мое име и да трие),хакнаха ми и всички сайтове в които съм се регистрирала(пощата и тайния ми въпрос не бяха лесни)........пощата ми е заключена,трябва лично да отида до София за да ми я активират.....направих си нова поща,много сложни пароли,чак на мен ми е трудно с тях :-D ,а днес и на моя приятелка и се случи същото......и двете стигаме само до един общ познат.... ,помогнете да си го върнем........ :oops:

Destroyer89
11-13-2010, 19:57
Еми поддържай си Файруал-а и антивирусната и ще е доста трудно да се хакне.Внимавай какви файлове приемаш и от кой ги приемаш, както и в какви сайтове се регистрираш.
А за payback винаги можеш да му вкараш троянец, рукууд, червей или някоя друга гадория.

Nam3less3
11-13-2010, 20:02
Как да си го върнете, не сте кракерки, а той е. Може само физически да го нараните :D

Jus7DreamBoy
11-13-2010, 21:07
Няма 100% защита от хакери не можете и да си ги върнете :) Имах много важен емайл в абв хакнаха го от там скайп,фацебоок,пейпал, 1 част от сайтовете който бях правил личния ми сайт ..... молих се на админите в абв то пари им давах не искат и не искат ....

BRIDA
11-13-2010, 23:10
:x да- не сме хакери..............но явно ще трябва да потърся такъв.......защото няма друг начин да го спрем.........а и тук става въпрос да му хакна и аз пощата(забравих да уточня,че хакера си има поръчител и за него става въпрос) :-x

koko95
11-14-2010, 14:59
Сложи си тая антивирусна ама за целта ти трябва 512 мб оф рам.И хакерите няма да могат да пробият системата.http://zamunda.net/details.php?id=238913&hit=1

И има и крак за 3700 дни лиценз.Заповядай http://zamunda.net/details.php?id=239715&hit=1

П.С. сложи касперску интернет секюрити.

BRIDA
11-15-2010, 18:39
koko95............ \:D/ БЛАГОДАРЯ,ТИ!!!!!!

doomkillerr
11-16-2010, 15:22
Ами както казаха колегите по-горе няма сигурна защита от хакери. Добро решение е избора на качествена антивирусна програма - най-добре платена такава, също така е добре да се използва допълнително защитна стена и друго много важно нещо НЕ ПАЗЕТЕ в интернет браузера си пароли за сайтове или банкови сметки, защото веднъж хакнат ли ви компютъра цялата тази информация е достъпна на хакера и той много лесно може да направи куп неприятни неща включително източвайки банковата Ви сметка, злоупотребявайки с личната Ви информация и т.н.!

За решението на проблема с запаметените пароли си има специални програми, които съхраняват също с парола всички пароли които ползвате в нета, като ги криптира на високо ниво!

koko95
11-16-2010, 18:13
Сложи си и за още по голяма сигурност и тази програма зонеаларм.Заповядай:

http://zamunda.net/details.php?id=229257&hit=1

koko95
11-16-2010, 18:18
За хипер по голяма сигурно както аз си сложих тея две работи +сложих и Windows Defender.Заповядай:
http://zamunda.net/details.php?id=174045&hit=1

van1
11-16-2010, 22:06
коко95, моля СПРИ ДА ДАВАШ НЕАДЕКВАТНИ МНЕНИЯ...
много пишман разбирачи се навъртат нещо...

Он-Топик:
Имаш ли представа как ти е взел паролата? Чрез key-logger, през сайт, нещо друго?

BRIDA
11-18-2010, 18:27
няколко пъти ми се случваше да вляза във фейсбука си и ми даваше грешна парола,поисквах си нова на пощата и се оправях,поле видях в хисторито и др аи-пи(от русе),смених си всичко тайния въпрос,датата,алтернативни я адрес и по късно получих съобщение във фейсбука от фалшив профил,но така направен,че в първия момент си помилих,че е човек от родния ми град,където не съм се прибирала.......нямах време и затворих лаптопа и по задачки.......мои приятели са изтрити,с някои е кореспордирано,съобщения изтрити,името ми сменено..........когато ме попитаха защо ги трия или съм им писала еди какво си........... :booooomb: не мога да вляза нито във фейса нито в пощата си,добре че имах зададен тел.номер да получа нова парола и да оправя донякъде кашата......пощата ми отиде по дяволите,а я ползвам 7-8 години...само в софия лично могат да ми я възтановят и т.н.фалшивия профил изчезна...........или по точно не го откривам вече в общите ни ,,приятели,,както беше написал на стената си.........аз бях ти утре ще съм друг под друго име,ние хакерите сме,т.н.
Когато се случи с приятелката ми същото след 1.мес.разбрахме от къде идва всичко.......
и знам,че ако успея да отворя и аз фейса на поръчителя,ще открия наши снимки и какво ли още не.........по наш адрес.........да ,аморално е............и е гадно ,но и на мен още ми е кофти от всичко това.....
а колкото до програмите за защита още утре отивам в някои офис да ми сложат най-доброто:):):):)ако бях на ти с програмите и прочие :? нямаше да ме хакнат така :lol:

GregoryHouse
11-19-2010, 22:00
1во Кракнати версии не си слагай НИКОГА. Не е до програми. Лично съм пробвал дали може да се пробие комп със инсталирани антивируси и файъруоли...е - може. И съм го пробвал на компютри със инсталирани лицензни Kaspersky,MS Essentials и Avast. А аз не се имам дори и за кои знае колко разбиращ. Начини много. Най-успешния да ги контрираш, не е само със antivirus+firewall. Трябва да се добави още един компонент. Мисъл.

Във Интернет Вие:
- НЕ сте анонимни
- НЕ сте защитени

Това, че не сте ставали жертви на някакъв вид (насочена специално към вас) атака е просто поради факта, че не сте мишена на никой. Във интернет сте толкова защитени колкото да ви пусна във Сахара. Няма да ви убият лъвовете докато не огладнеят и не ви сметнат за атрактивна цел.

Все пак защита е възможна, но трябва общо взето да знаеш срещу какво да се защитаваш и след това да знаеш ТОЧНО как да се защитиш. Начини за "хакване" или както в случея сдобиване с няколко пароли и акаунти - МНОГО, ама МНОГО.

А най-малоумнатото нещо е, че сте свързали всичко със пощата си. Както и в случая. Толкова много хора са пропищяли от хакнати пощи и т.н. и Все пак държите всичко там. Тоест единствената цел вече за "хакерите" става именно e-mail-a ви. А той се хаква прекалено лесно, особено, ако не разбирате от компютри и мрежи. Правили сме си експеримент със един приятел. Избрахме си random жертва на която знаехме единствено фамилията и къде работи. Е отне ни 2 дни, като 1ния го прекарахме във кафета със разни момичета и размотаване напред назад...Щяхме да му го върнем съвсем добронамерено, ако не бяхме намерили педофилските му снимки вътре и кореспонденция със очевидно непълнолетни момичета. Жалко, че не можехме да ги занесем в полицията. (Its kinda illegal) Но пък ги пратихме във пресата. Анонимно.

И за тези които са чели поста ми с надеждата, че ще обясня как става, сори пичове, ама не :)