PDA

View Full Version : Всичко ми липсва адски много... ИСКАМ СИ ДЕТСТВОТО!!



FOREVAR_ALONE
11-13-2010, 21:47
Вие сте деца на 90-те години на 20 век ако :


Помните да сте гледали по телевизията:
-Aquilla(Акуила)
-Алф.
-Неделните детски по Канал 1.
-Beast Wars(Войната на Зверовете)
-Captain Planet(Капитан Планета) по Ефир 2.
-Animaniacs
-Алф по ефир 2
-Началото на "Дързост и Красота" biggrin.gif
-Сериала "Кунг-Фу" по Канал 1
-Една от първите 3D анимации "Презареждане", излъчвана по Канал1.
-
Можете да довършите изречението "Аз съм си аз, ти си...","Това си ти, аз к'во съм" което беше универсален отговор на всяка нападка.

Залепяли сте си лепенки от дъвки и други, по хладилника или гардероба.

Помните:
-Когато президент беше Жельо Желев
-Спасители на плажа.
-Конструкторите Lego и Atco.
-Cro, по старата Нова Телевизия

Когато си струваше да ставаш рано Неделя сутрин, за да гледаш анимации.

Вашите са ви купували "Шоколадови Яйца" Киндер Сюрприз. Някъде там, все още си пазите колекциите от Акули, Пингвини и т.н.

Все още несъзнателно казвате "ПЪК" след изречението, дори да не се връзва... пък!

Събирахте си албумчета с "Миришещи Картинки/Листчета" и разменяхте с приятели. Всъщност почти всеки имаше колекция с такива.

Когато всичко се уреждаше със:
-онче-бонче, счупено пиронче
-камък, ножица, хартия
-ала-бала ница

Да ритаме топка беше ежедневие.

Подчинявахме се на родителите си, за всичко. Без претенции! Те винаги бяха прави.(и наистина бяха)

Слушахме радио по цял ден и ако пуснат любимата ни песен, винаги бяхме в готовност да я запишем... на касетка.
Помните когато Sega Genesis и Super Nintendo станаха популярни.

Помните оригиналното Game Boy.

Събирахме се цели компании, да играем на Nintendo. Така и не ни омръзваше. Sega Mega Drive беше нещо ново, модерно, скъпо и недостъпно. Мечта за всеки! Всъщност сме ходили в игрални зали за да играем Sega!


Помните когато даваха по телевизията:
-Приказките на братя грим, анимирано.
-Чип и Дейл, спасителен отряд.
-Оригиналните Power Rangers, Mighty Morphin
-Гръм в Рая

Помните когато Yo-Yo бяха готини.
Майките ви са ви чели много книжки с приказки, които все още са някъде там, съхранени.
Помните старите банкноти, ледените сокчета, топчето "Терминатор"..

Гледали сте:
-Първия Батман
-Аладин(1001 Нощи)
-Оригиналните Костенурки Нинджа
-Улица Сезам

Помните близалките пръстени.

Помните когато всичко беше "Върхът!"

Излизахме с касетофон на батерии на рамото, за да слушаме музика в квартала. Беше Върхът! Всички много се радвахме да играем на най-различни игри, докато слушаме музика.

Викахме "Сладкодумка","Сладкишчо", "Дама Пика", "Сапунчо" и т.н.

Готините значки със закопчаване тип "Безопасна Игла".

Имахте поне едно Tamagotchi и го носихте навсякаде.


Компютрите бяха онези неща, на които леличките в офисите работят.

-Купуваше си касетки на Корн, Бисти бойс, МС Хамър, Гумени глави (муахаха) и знаеш кой намаза с лайна пъстроцветната дъга (ok, не се отнася за всички :Д).


-Замунда банана бенд и Шкумбата те разсмиваха.


Гледали сте оригиналните версии на:
-Iron Man
-Super Man
-Fantastic Four
-Spider Man


Вярвахте в Дядо Коледа и сте му писали писма, а някои от вас(като мен) все още вярват.

Гумените Мечета

Танцът Макарена

Големите монети от 10 лева.

Всеки гледаше анимациите на Disney, по Канал 1 и по-късно по Нова Телевизия.

Уокмените бяха готини и всички искахме да ги имаме.

Познавате света, преди чалгата.

"Говори ми на ръката" . . . достатъчно

Тези от провинцията мечтаха да отидат на McDonald's и за страхотните играчки от McDonald's.

Играхме си на въртележките и люлките по площадките.


Преди data.bg . . .
Преди Internet & Skype. . .
Преди mp3 плейърите и iPod-ите . . .
Преди PlayStation2 и X-BOX . . .
Преди Spongebob . . .
Преди да застрелят Tupac.
Светещите маратонки бяха готини.
Наемахме VHS касети, не DVD.

Когато билетчето в рейса беше 0.20лв(200лева стари пари).
Когато си запосвахме неща от телевизията на касети.
Играхме навън докато се стъмни и родителите ни не ни приберат! От сутрин до вечер. И през цялото това време никой не можеше да разбере каде сме, представяте ли си?
Нямаше мобилни телефони и скайп. Ако някой ни трябваше, отивахме до тях и го викахме! Или по домашния телефон.
Ядохме череши и ябълки от дърветата в квартала.
Жаден си? Хайде до чешмичката!
Пръскахме се със спринцовки или изразходвани бутилки "Веро", напълвани многократно от кварталната чешмичка.
Вечерта беше времето за Жоменка/Криеница!
Стражари и апаши.
Картошка, Народна Топка, Судже, Истината или Риска, Ръбче... само част от игрите, които изпълваха ежедневието ни.

Помните ли ?


http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/11285_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10447_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10444_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10443_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10434_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10371_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10353_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/10351_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/11310_0.jpg
http://www.mnogozle.com/pictures/pictures/182/11293_0.jpg

Diam0nD
11-13-2010, 23:43
Да , и ? Яко беше . Ся гледаме напред ^^

Sashakiss
11-14-2010, 09:53
Всичко се промени за 20 години.

Nam3less3
11-14-2010, 10:05
След 20 години пък ще пускат теми:
-помните ли, когато играхме CS
-помните ли, когато нямахме смартфони ами обикновени gsm-и
-помните ли, когато не всеки телевизор беше плазма
-помните ли, когато Facebook имаше само 500 милиона потребителя
и т.н. :lol:

Както и да е, сега е по-хубаво от всякога, с развитието на технологиите се увеличават човешките възможности.

Destroyer89
11-14-2010, 17:05
Развитието на технологиите води до деградация.
Някой знае ли откъде да си изтегля Войната на зверовете? Беше мега яко.

Edit: намерих си го .

TheBeliever
11-14-2010, 17:23
Да, добре е с новите технологии. Но дали е добре за децата, залепени за монитора, киснещи по задимени кафета от 10 годишна възраст? Може игрите и заниманията ни да са били "от каменната ера", но развивахме ума и въображението си. Не се про***вахме на 13. Давахме си паричките за вафли, сладолед и дъвки, а не за цигари и алкохол.
Да, сега сме си супер с технологиите, но как ще са след 20 години тези, които растат сред тези технологии?

dimitar_ak
11-15-2010, 12:52
Помня времето когато интернет беше нещо още нечувано в България. Персоналните компютри бяха Правец 82 и ги имаше на много малко места. Правехме си гирлянди от цветни перфоленти и Монополи от перфокарти. Волгата беше супер луксозна кола, на която мечтаехме да се качим и повозим. Играехме на фунийки и си купувахме плодови млекца с вкус на банан и ягода и то не за да ги пием, а да се пръскаме с тях. Помня когато се молихме на цветния телевизор да загрее по-бързо защото е лампов, а любимото детско вече е почнало. Има още куп такива неща...
На море се тръгваше посред нощ за да не е жега и винаги проспивах пътя. Морето беше по 2-3 седмици, а после имаше толкова и на зимна ски почивка.

NomNomNom
11-16-2010, 08:37
С каква носталгия си спомняте старото време. А днешното не чак толкова по-лошо .

doomkillerr
11-16-2010, 16:38
Помня времето когато интернет беше нещо още нечувано в България. Персоналните компютри бяха Правец 82 и ги имаше на много малко места. Правехме си гирлянди от цветни перфоленти и Монополи от перфокарти. Волгата беше супер луксозна кола, на която мечтаехме да се качим и повозим. Играехме на фунийки и си купувахме плодови млекца с вкус на банан и ягода и то не за да ги пием, а да се пръскаме с тях. Помня когато се молихме на цветния телевизор да загрее по-бързо защото е лампов, а любимото детско вече е почнало. Има още куп такива неща...
На море се тръгваше посред нощ за да не е жега и винаги проспивах пътя. Морето беше по 2-3 седмици, а после имаше толкова и на зимна ски почивка.

Дам - хубави времена бяха, когато бяхме още деца и нямахме проблемите на възрасните... :) Все пак живота си тече и не пита!

Justify
11-29-2010, 13:31
Помня времето когато интернет беше нещо още нечувано в България. Персоналните компютри бяха Правец 82 и ги имаше на много малко места. Правехме си гирлянди от цветни перфоленти и Монополи от перфокарти. Волгата беше супер луксозна кола, на която мечтаехме да се качим и повозим. Играехме на фунийки и си купувахме плодови млекца с вкус на банан и ягода и то не за да ги пием, а да се пръскаме с тях. Помня когато се молихме на цветния телевизор да загрее по-бързо защото е лампов, а любимото детско вече е почнало. Има още куп такива неща...
На море се тръгваше посред нощ за да не е жега и винаги проспивах пътя. Морето беше по 2-3 седмици, а после имаше толкова и на зимна ски почивка.

Доброто старо време :smt060 :smt006


Сегашните младежи от 94+набор,израстват адски деградирали дебили.......

Slawi92
12-03-2010, 12:19
всичко ми липсва ... лощото е обаче, че сега кат се съберем с фр и се сетим и почваме си разпрааме кви бели сме направили на кво сме играли ... а днешните деца след време какво ще си говорат ... кво са си писали в скайпа кво се постанали във фейса и на коя игра до кое ниво са стигнали ... :-o

firstdiesel
12-19-2010, 11:44
аз съм си същото дете и се гордея с това :grin: :o :booooomb: 8-) :-P

FataMorgana
12-26-2010, 17:34
всичко ми липсва ... лощото е обаче, че сега кат се съберем с фр и се сетим и почваме си разпрааме кви бели сме направили на кво сме играли ... а днешните деца след време какво ще си говорат ... кво са си писали в скайпа кво се постанали във фейса и на коя игра до кое ниво са стигнали ... :-o

Е не е така, братчедката е '99 и все още си играят до късно пред блока на всякакви игри дето сме играли и ние. Има фейсбук, ама си играе и на вън с децата както и трябва!

JDeel
12-27-2010, 01:30
Явно някой тук остарява бавно :)

Сега нещата изглеждат различни от преди. За нас старите - по-лоши, за малките - по-добри. Те се адаптират, няма проблем. Това се случва с всички поколения, случвало се е много много преди ние да сме били родени и... не е нещо ново. Наистина след 20 години и те ще пишат по същия начин както ние сега, само думите ще бъдат различни :-D

vagarious
12-28-2010, 12:57
Адски ми липсват онези годинки. :-k

GregoryHouse
12-29-2010, 02:17
Evolve or die ...the reality :/

minionka
12-29-2010, 08:48
Еее, много ми липсва всичко това! Ние с приятели от време на време се събираме така, ето, вчера се пързаляхме със старата шейна. :D Но вече не са ни интересни народна топка, и тем подобни, ама искам пак!!!!! :)

Peter1Pan
12-31-2010, 11:38
За тия години захвърлям и книжка и жени и студентски живот и ВСИЧКО :cry:

deadfish
12-31-2010, 17:00
Дам - хубави времена бяха, когато бяхме още деца и нямахме проблемите на възрасните... :) Все пак живота си тече и не пита!
Така е :(

RoSKo0o0
01-01-2011, 13:25
:) Хубава тема, наистина бях ги позабравил тези неща. И аз искам отново в онези времена, защото тогава наистина всичко беше по-различно и хубаво :) Сега разврат... псувни на детските сериалчета... скрити мръсни замисли... абе ужас! :shock:

alabama4151
01-01-2011, 15:22
Дество мое така си ми потребно :o

Mario95
01-20-2011, 21:39
Вижте аз нямам 18 години ,но си позволявам да пиша тук.Аз съм на 15 години,95-ти набор и си мисля колко по-добре ми беше да изляза рано сутринта в 9 часа и да се прибера в 10 часа вечерта и то без да съм звънял на свойте родители за точното си местоположение.Помня раздрънканите китайски телевизионни игри който задължително имаха Супер Марио и безброй други глупави игри (сигурно към 2000 година това) Помня как всички се събирахме пред блока на една дълга пейка с по 10 човека на нея да обсъждаме разни простотии и как съм си представял че карам в на дядо Ладата и дори те мойте приятели който бяха тогава 7-ми клас някъде не псуваха като дърти каруцари (аз си признавам много псувам ,но сега като се сетя много рядко псуваха те) а сега 5-ти клас по бетер от мене псуват...Абе много неща помня ,но и помня и началото на края.Как търчахме всички надолу по улицата да играем в компютърната зала.1-вия си комп...велико нещо.GTA3 такава графика,чудо...никоя ТV игра не беше способна на това.2,рия и сега 3-тия.И в момента седя прегърбен пред него и Ви пиша с болки в гърба.И сега като звънна на някой приятел да излизе..."Ама аз имам работа,мързи ме и т.н" Искам да се върнат онези времена.Боже мой дори музиката тогава хбеше музика.Що за бози са сега от 2-3 години насам.Еми това като цяло моето скромно мнение.

Tokio_Hotelkata
01-27-2011, 00:32
о да,много ми липсват тези времена :(

sexita
01-29-2011, 13:01
Аааа, ужасно безгрижно и леко беше.
Стоиш си в къщи, майка ти шета из кухнята, ти си на топло на килима и си разхвърлял цялата стая с играчки...
Искам пак да се върна!

glamourreye
02-21-2011, 02:51
С такава тъга гледам назад .. и как искам ей така просто ей така да затворя очи и да се върна там, в старата ни къщичка, където съм мъничко и майка ми ме къпе в голямото корито .. колкото и странно да звучи .., а аз си гледам безгрижно черно белия с малки признаци на червено телевизор и се радвам на живота .. : )) и след това баща ми ме взема и ми се радва... И точно това с килимчето на топло ии играчките .. ехх тези играчки .. помните ли дървената количка за кукли .. тази количка съм я тътрила с баба и дядо на площадките в детската градина срещу нас, но нее няма я в интернет, те са прекалено "напред" за нея...:? И на същите тези площадки дядо ме люлее, ли люлее на люлката и онова отдавна неизпитано чувсто (пеперудките в "коремчето") те кара да летиш ... а играчките от яйцата .. ах, как ги обичах, играех с тях на прага с часове, докато нашите се измъкваха за малко и се радваха на началото на 30те и ме оставяха на бабите, но не ги виня и те си имат свой живот .. но сега не е така - много рядко излизат вечер,което е доста жалко, но какво да пражим ние.. Помня как леля ми която беше на моите години сега искаше да се гримирва със своята приятелка и ми беше взела касетки с детски филмчета, а аз само ги гледах и ми беше толкова интересно, а сега като гледам как се цапотя .. помня дори първото си лакирване .. същото това топло килимче след няколко минути беше цялото в лак, а аз бях на колене и го търках, ли търках с памучето .. и дааа игрите с прятелите..незабравими моменти..моментите със семейството ми .. още по-незабравими...<3 колко още много има .. просто е невъзможно да ги споделя всичките, а и ще стана досадна..

И мамка му сега какво?! Да, ще продължим нататък, няма как, но просто не искам .. НЕ ИСКАМ .. е искам, не искам .. нищо не мога да направя.. всичко бих захвърлила за момента в който се раждам ако щете.. И сега за финал .. пак ще позволя да кажа мамка му аз никога ама НИКОГА не съм се замисляла какво ще стане после, тоест в бъдещето .. а и дали тогава ще ми е мъчно за "сега" .. неее НИКОГА .. a вие?

П.С.: Съжалявам за многоточията, просто когато влагам смисъл в това което пиша ги използвам...е айде да се върнем в скучната и тъпата дори реалност..!! :x

glamourreye
02-21-2011, 03:04
Помня времето когато интернет беше нещо още нечувано в България. Персоналните компютри бяха Правец 82 и ги имаше на много малко места. Правехме си гирлянди от цветни перфоленти и Монополи от перфокарти. Волгата беше супер луксозна кола, на която мечтаехме да се качим и повозим. Играехме на фунийки и си купувахме плодови млекца с вкус на банан и ягода и то не за да ги пием, а да се пръскаме с тях. Помня когато се молихме на цветния телевизор да загрее по-бързо защото е лампов, а любимото детско вече е почнало. Има още куп такива неща...
На море се тръгваше посред нощ за да не е жега и винаги проспивах пътя. Морето беше по 2-3 седмици, а после имаше толкова и на зимна ски почивка.

Доброто старо време :smt060 :smt006


Сегашните младежи от 94+набор,израстват адски деградирали дебили.......

Ммм нее, не съм съгласна .. всичко е въпрос на хората, с които си израстнал. Сестра ми е '98ми и сигурно има акъл колкото мен, така че .. за някой хора е вярно, за други НЕ ..!!

Еми това е от мен и БЛАГОДАРЯ искрено на FOREVAR_ALONE че я направи тази тема..!! Спомних си за всичко хубаво в моя живот, благодарение на нея! :) Дано и занапред да го правя по-честичко :-)

shokolad_4eto
02-25-2011, 21:17
... и все пак едва ли искаш колкото мен :(

holdema
02-27-2011, 19:02
Баси мъката :( и аз искам да се върне това време.
Бяха щастливи и безгрижни времена...

ForzaFelipe
03-03-2011, 23:30
Бих дал доста за още един ден в този свят :) Беше си супер,не ходехме по макдонлдс и кфста и тем подобни,филия с лютеница и живота е прекрасен...Да чакаш да се стъмни за да играем на стражари и апаши и жоманка...велико просто...

tman
03-09-2011, 12:11
Аз съм 96ти набор и си спомням половината от изброените неща. :D И сега като се връщам си мисля- много по-хубаво си беше. И мене ме хвана носталгията :( .

Lorein
03-22-2011, 22:00
С каква носталгия си спомням всички тези неща не е истина... :-k Всичко бих дала, за да се върна в детските си години, когато всичко беше толкова безгрижно, лесно и с ръка на сърцето мога да кажа, че бях истински щастлива. Не помня абсолютно всичко от изброените работи, но си помня друго мои си спомени... Любимото ми нещо беше да играя с другите деца пред блока на всевъзможни игри. Жоменка, стражари и апаши, народна топка и още много други игри, които все още помня как се играят, но съм им забравила имената. Всеки Божи ден играехме на футбол на полянката пред блока, а много от родителите излизаха през топлите следобеди и сядаха на близкия камък, гледаха ни как играем и си приказваха. А колко безброй много "представления" сме им изнасяли. Какви концерти, ревюта с наще си дрехи, какви сценки сме разгигравали и колко сме ги радвали... Как слушахме музика от моето малко касетофонче, което нашите ми подариха една Коледа. Как имитирахме Малките и Големите пантери и събирахме квартала да изнасяме концерти... Как сядахме на едни стълби и играехме на всевъзможни игри... Колко хубаво беше, когато като искаше да се съберат децата, тръгваш и обикаляш да ги викнеш от тях. Всичко беше толкова хубаво. И какви приятни спомени със семейството... Как заспивах, гушнала ръката на баща ми, който гледаше телевизия. Как си спях с 1 плюшено кученце, без което не можех. Как съм съчинявала стихчета с мама. Как ми е помагала баба с ученето на така трудните за мен уроци по Родинознание и Природознание. Как съм си играла с брат ми... И как ми липсва всичко това... :smt007

И тъй като споменах брат ми. Аз съм набор 92, той е 96. Но въпреки това успя да "хване" тези златни години. Макар и не за толкова дълго, но успя да изпита това щастливо детство. Но с течение на времето, той стана заобиколен от тези нови и модерни хлапета, за жалост не много добра среда. Но въпреки всичко отстрани си личи, че не е като тях. Може да излиза с тях, да имат що-годе еднакви интереси и т.н., но отдалече си личи, че мисленето му е къде-къде над това на връстниците му. Според мен това е в резултат на това детство.

Леле, как се отплеснах. Това носталгията по детството е много силно нещо. Съжалявам, ако съм отегчила някого. :)

Mario95
03-23-2011, 16:13
Така е факт е че всеко по-младо поколение деградира.Боже какви 96-ти набори има а аз съм 95-ти и виждам голяма разлика и още по-голямо неуважение.Всички тези медии и интернет засипват младите поколения.Приятел ми разказва за случка с такива сополанковци как бармана е печен дава им да си пушат,дава им пиене (все пак и той е бил хлапе някога) ,но на всичкото отгоре онези още връзките на обувките не могат да си вържат извадили трева и понечили да я запалят ,но бармана им казал че ще ги изгони.Не знам какво се случва.Толкова красиви момичета наборки се замесиха с наркотици като аз лично дори не броя тревата за наркотик.И аз бих пробвал някога трева ,но наркотици вече....против съм всъщност вече писах за това май в предищния си пост ,но все пак вече да пушат трева е ежедневие за някои.

Lav40
04-04-2011, 23:38
В момента се ограничавам с интернет и компютрите.(доколкото е възможно).
В момента съм в процес на връщане на заводската музика в колата ми и старата техника вкъщи...защо са ми купчина CDта и мощен бас...искам си касетките и удоволствието от музиката!Времето когато музиката беше нещо!Спомням си как съм стоял с часове с пръст на копчето за запис за да си запиша някоя песен от радиото!Как си разменяхме касетки,как ги презаписвахме...Сега имам над 30 000 мп3ки само на единия лаптоп....и купчина дискове....с 30тина касетки по 12тина песни беше по-весело(360 песни)!!
Макар и вече пораснал ми липсва Нинтендото!
Липсват ми времената когато гледах във вестника програмата и когато си харесах някой филм си навивах часовника да звъни за да мога да го гледам...спомням си как съм ставал в 5 сутринта за да гледам "Ърнест"...
Спомням си как събирах пари за да си купя видео касета с някой филм.
Спомням си всичко няма да ми стигне времето да опиша всичко....Липсват ми тези времена когато бях дете!Но уви вече съм голям...а как едно време не вярвах на нашите,че не е хубаво да пораснеш... :(

doktor_haus
04-05-2011, 17:42
Помня времето когато интернет беше нещо още нечувано в България. Персоналните компютри бяха Правец 82 и ги имаше на много малко места. Правехме си гирлянди от цветни перфоленти и Монополи от перфокарти. Волгата беше супер луксозна кола, на която мечтаехме да се качим и повозим. Играехме на фунийки и си купувахме плодови млекца с вкус на банан и ягода и то не за да ги пием, а да се пръскаме с тях. Помня когато се молихме на цветния телевизор да загрее по-бързо защото е лампов, а любимото детско вече е почнало. Има още куп такива неща...
На море се тръгваше посред нощ за да не е жега и винаги проспивах пътя. Морето беше по 2-3 седмици, а после имаше толкова и на зимна ски почивка.

Доброто старо време :smt060 :smt006


Сегашните младежи от 94+набор,израстват адски деградирали дебили.......



+1

Mimushek
04-06-2011, 12:00
Всяко време носи свой дух и цености. Беше хубаво време наистина, но аз вярвам че и сегашните деца ще намерят своите дъвки идеал, Чип и Дейл
Алф.............................

fesel
04-21-2011, 21:25
Аз съм 17 годишен и бих казал че никак не ми харесват новите години ... Предпочитам да бях роден преди 30-40 години ....

DevilsAdvocate
04-21-2011, 21:45
Всичко си спомням, все едно беше вчера. Ама като видях камиончето, направо ми се прииска да си имам машина на времето и да се връщам от време на време с нея за едно-две спускания по улицата. :D

Emilen
04-24-2011, 08:29
Хващам се понякога, че мисля за тези години. И се чудя дали точно тази носталгия не е причината, поради която отричаме сегашното поколение. Склонни сме да идеализираме своето детство, което е най-вероятната причина да отричаме всичко различно. Вероятно и сегашните деца ще отричат детството на бъдещите: "какво знаят те, с тази виртуална реалност, холограми и 3D? При нас бяха истинските игри - игри, управлявани от пръстите ни, клавиатури на компютъра! Това беше приридно детство"...

mine
04-24-2011, 10:25
Аз съм 95 обаче ми стана интересно и влязох да видя какво пише в темата и прочетох абсолютно всички мнения..

Аз си спомням когато една приятелка от съседния вход идваше и ме викаше в 8:30 да играем навън и си намазвах само една филийка с лютеница или червен пипер и на вън.. След това се събирахме у тях или у нас да гледаме някое филмче..

Спомням си когато за пръв път с една приятелка стояхме до 12 вечерта навънка за да видим какво е чувството, а майка ми дори не се беше разтревожила..


Какви игри си измисляхме.. начертавахме нови игри пред блока и за да дразним бабките по цял ден бягахме и шумяхме..

Не използвахме асансьора.. Живеех на 8мия етаж и никога не използвах асансьора и бягах по стъпалата.. а сега ме мързи до 5тия етаж да се кача пеша..


Беше уникално време.. радвам се че поне хванах тези златни години..


А спомняте ли си колко ревахме когато имахме 2ки.. И колко се смяхме когато някой имаше 2.. ами сега....... Чувам да си говорят някви хлапета "Двойка ли имаш.. бахти якото"


Просто беше наистина уникално време..липсва ми.. :(

Isildur
04-25-2011, 00:12
Изобщо не ми липсва,сега си ми харесва много повече обиколил съм доста страни,запознал съм се с доста интересни хора и съм видял много неща,които едно време почти бяха невъзможни.

amoreemio
04-25-2011, 17:19
На мен ми липсва по-скоро хората да не са толкова извратени и да се борят повече и да ценят повече човека до себе си, вече момичетата стават все по-лесни, чета ви мненията и момичета на 15-16 години са правили и анален секс и тройки и не знам още какво...

aleXa_
06-17-2011, 12:48
Леле ти направо ме уби... върна ме толкова години назад само с няколко прочетени реда...това наистина е моето детство,което си спомням с тоолкова мн радост... и сега когато го казвам с малко тъга :-k :smt007

CrazyWitch
06-18-2011, 18:12
След 20 години пък ще пускат теми:
-помните ли, когато играхме CS
-помните ли, когато нямахме смартфони ами обикновени gsm-и
-помните ли, когато не всеки телевизор беше плазма
-помните ли, когато Facebook имаше само 500 милиона потребителя
и т.н. :lol:

Както и да е, сега е по-хубаво от всякога, с развитието на технологиите се увеличават човешките възможности.


хах :) йеп. Иначе си беше супер да...

SorrowEyes
06-22-2011, 22:04
Леле, каква носталгия ме обзе... :(

OnlyGirl
06-22-2011, 22:57
Разумният човек се приспособява към средата, глупецът опитва да приспособи средата към себе си.
Ето защо всеки напредък е дело на идиоти
Бърнард Шоу

PR0
06-23-2011, 15:33
Аз съм 89 набор и с тази тема си припомних доброто старо време.

Chacho
06-23-2011, 16:44
Сега има дни, в които нарочно не си взимам телефона и не използвам интернет. Отивам и звънкам на вратите на хората, разхождам се по цял ден, говорим си за това, какво беше преди. Понякога играем риск или истина, или дразним бабите в квартала, като едно време. В такива моменти направо се прераждам и ми е все тая какви грижи имам на главата.

Ако не пазех детското у себе си, щях да съм много по-мрачен човек.

KidBuu
07-10-2011, 18:16
Ооо да, определено ми липсват много тези години. Тогава всичко ми беше много по-добре и бих дал всичко, за да се върна.
Но няма как.

Dyany10000
07-14-2011, 21:46
"Случайно" дойдох в този раздел и видях тази тема. Аз съм 97 набор и ме4тая за тези времена. Не ми вярвайте, ако искате. Но наистина го искам.

Попаднах на този коментар в тази тема:

94+ набор,израстват адски деградирали дебили.......
Казвам го направо - пове4ето сме такива.Пове4ето.......

NC
07-15-2011, 15:36
Набор 92 съм.Не помня всички изброени неща,но помня:Дисни в неделя в 5,Клуб Нло,Каналето,Спасители на плажа,Какафония,видеокасет ите с по 2 филма,дублирани от един човек.Чакането да запишеш някоя песен от радиото (за съжаление тогава записвах най-вече чалга,но тя си беше хубава).Спомням си също как гледахме картуун нетуърк в детската градина и ,че чак след година имах кабелна вкъщи.Ако си гладен отиваш до вкъщи мажеш филия и пак навън.Жалко,че това време никога няма да се върне :(

krist4
07-15-2011, 15:59
Ох, любимата ми тема :oops:
Тогава си пускахме музика предимно на касетофони (говоря за 90-те), много често се събирахме пред входовете да разменяме картинки, колички или пък нахълтвахме в близката видеотека да видим какво ново е излязло на видеокасети. Ама тогава го имаше живия контакт, както се казва, а не като сега.
Еех, времена и нрави :D

Аз пък тогава обичах да си мажа филия със сладко от смокини и отгоре орехи. Малко претрупано, ама беше адски хубаво. :-D

kireca
07-17-2011, 20:49
не знам защо всички "големи" 18+ си мислите , че ние които сме 94`+ сме "деградирали дебили , само пушим пием , пред компа стоим" Аз примерно не пуша не пия , вярно стоя само пред компа щото няма с кой да изляза , ама чакам с нетърпение краят на седмицата за да си отида на село да карам колело и да се кефя със фр вънка.. защо слагате всички под общ знаменател ???

VHack
07-18-2011, 00:42
със същото камионче като от последната снимка съм си играл и аз като малък, наистина понякога изпитвам огромна носталгия за миналите години но какво да се прави трябва да растем...

gab4ooo
07-19-2011, 14:55
аз съм на 14 и не можете да си представите какво е сега сред децата . вече приятелите ми не искат да излизат . киснат по цял ден в фейсбук . отида да ги викна точно 50 минути ги чакам да си натопират косите . обличат си дънки вместо нещо по като за вкъщи да отидем да се въргаляма на тревата . помня преди как скачахме на въже и на ластик . все експериментирахме с нещо . пресъздавахме игрите на палър рейнджърс . писахме си дневник какви искаме да бъдем . стояхме до 1 2 часа навън и излизахме в 12 4аса на обед . никой не можеже да ни прибере . сега излизаме в 20 : 00 и се прибираме в 21 : 00 за тъпите им сериали . карахме колела не сега отиваме до магазина купуваме си храна и отиваме и седим на една пейка докато се стъмни и само пълнеем или по - лошо отиват да се крият да пушат . аа и сега в ежедневието само ходят по кафетата и тва им е . няма го тва старо детсво в което само чакахме да излезем да вземем колелата да отидем за сладолед да се оцапаме до ушите но да не ни пука . да си въържем косите а не да ги топираме , да не ни интересува топло ли е студено ли е нищо не можеже да ни спре да бъдем заедно . ИСКАМ ВСИЧКО ДА Е КАКТО ПРЕДИ но не може ;( ;( ;(

anonymous682486
08-13-2011, 15:47
помня как живеех във един свят пълен със приключения,но такова е детското въображение на едно дете.Сега и аз си представям колко хубаво беше преди и колко лесно ми беше но на родителите ни им беше трудно както винаги :даже си мисля че във днешно време на родителите ни им е по-лесно във всичко защото технологиите ги улесняват доста например ПЕРАЛНЯТА :-D

Nich
08-16-2011, 14:01
от месец съм на 18 и се чувствам ужасно... всичките отговорности, които идват с възрастта и завършването на училището със кандидатсване, балове, изпити, документи, квартири => самостоятелност просто е ужасно.. и особено като гледам семейни познати пред които съм израснала как вече не ми щипят бузите за да ми се радват и не ми казват "зайо" и като гледам побелелите им коси ми се плаче... Просто не искам да пораствам :?

SunnyWinter
08-19-2011, 13:46
Аз съм набор '98 (да, да, келеш съм #-o ) и като прочетох мненията започнах да искам повече от всякога да се върна в онези години.. Повече от половината неща не ги помня, но и аз имах едно тамагочи, което си носех навсякъде. Стоях с часове пред радиото, чакайки да пуснат любимата ми песен, за да си я запиша на касетка, даже тука имам две кутии касети останали.. Спомням си как с децата от блока (тогава бяхме 15-20 дечурлига, сега сме останали 3-ма) играхме до сред нощите пред блока и обикаляхме града с колелетата, а семействата ни се събираха в беседката.. Тогава много се чудех какво толкова може този 'компютър', че майка ми по цял ден работеше на него, 8-) . Спомням си какво велико нещо беше за мен касовия апарат и как исках и аз да си имам :D , а любимото ми предаване беше Клуб НЛО.
След една година майка ми купи ДВД-то, задно с два диска 'Ну Пагади' и всички се събирахме вкъщи да гледаме.
А сега като се погледна - 13 годишна тийнейджърка с гръбначно изкривяване заради 5-часовото седене пред компютъра. Онзи ден видях няколко петокласници да се крият зад храстите, за да пушат и приятелката ми каза на едното момче, че ще каже на баща му, а той само и показа среден пръст. А като бях малка не смеех да отговарям на баща си. :?
Повечето след набор 94 са паразити, включително и аз. :(

П.П. Съжалявам, ако съм отегчила някого.

SlimMaker
09-13-2011, 08:47
Не сте споменали НАЙ-ЯКОТО детцко - Волтрон. А гръм в рая помните ли :D Помните ли времето когато джойнта беше левче :D

didenceeto
09-14-2011, 15:23
Всичко се променя, навремето и моята баба казваше. Вие сте добре, имате всичко, тогава те трябвало да седят в къщите и да помагат на майките в домакинската работа. Тогава не е имало чешми и са ходили да пълнят вода от някой кладенец. Децата са помагали, докато ние не сме били така.

Moderatorius
09-21-2011, 20:34
Набор 92 съм и да. Наистина беше хубаво, но не мисля, че и настоящето е зле. Няма кво да се правя на интересна - и сега си ми харесва, и сега продължавам да си спомням и да правя неща от детството (въпреки годините си). Не чувствам носталгия, винаги може да се върнеш в миналото, с някакво незначително действие или спомен, дори.

Azoria
09-22-2011, 21:29
Хм...имах страхотно детство през 90-те. Но като гледам 1вия пост на темата - 1/3 филми и детски. Ами повечето не си ги спомням. Не обичах да съм си в нас и да гледам телевизия,излизах и бях по цял ден навън. Карахме колела,правехме си къщички на дърветата ,играехме си на катерушките в градинката,беше страшно вълнуващо да отидеш до някой по-отдалечен квартал....
Времето преди чалгата - даа,липсва ми :lol:
Беше страхотно време и ми липсва,но всичко или поне хубавите неща си имат край... Сега също сме в хубава възраст и трябва да я живеем, за да може след 30 години да си спомняме както някой каза времето когато не всички телевизори бяха плазма и т.н. :) Иначе темата е хубава,малко носталгия на никого не е навредила. :)

BozaAnet
11-16-2011, 19:28
Охх,какво беше,аз съм вече на 26..
Да смучеш ледено сокче от 10 ст,за което трябва да биеш път от 2-3 км :)
Да чакаш "Всяка неделя" по ЕФИР 2 да свършат политическите теми за да можеш да гледаш ДЕТСКИТЕ и мача от "калчото" ( за феновета на футбола) ...
Да се ебаваш с хората от уличния телефон,като направиш дупка на голямата 5 левова монета и я надупчеш с канап :)
Да сотиш до тъмно,защото тва е "мъжество"..
Да пушиш всякви клони от близкото дере,защото да пушиш цигари беше срамно..
Да си тъпчеш устата с дъвки "Турбо" , не защото си дал пари и не зашщото другото дете няма пари да си позволи дъвка,а да си видиш по-бързо каква ще ти е картинката и да направиш по-бързо "схемата".
Да влезеш в банята в неделя,защото следва понеделник и трябва да си чист и бодър.
Няма да споменавам изброените улични игри и тези "електронни" .. черно атари и тн абе спомени..

Evelynn
11-24-2011, 22:59
Лошото е, че ще си останат само и единствено наши спомени.. Нашите деца никога няма да имат детство ни най-малко доближаващо се до нашето... Жал ми е чак..

2pacShakur
11-28-2011, 00:05
http://www.youtube.com/watch?v=Tnz1gGNRaXE&feature=related !!! "Още не слушаше чалга,не беше и руса , не друсаше и полата ти не беше толкова къса,не се срамуваше да се возиш в автобуса,не се влияеше от мнението на другите и вкуса!" Тази песничка я препоръчвам на всички с носталгични чувства : )

busted97
12-13-2011, 20:10
И ето защо никога няма да се върнат добрите стари времена :)
Днес е модерно всеки 12-15 годишен да е почнал с тревата,цигарите и наркотици защото иначе го прави задръстен, смешен и изостанал :) Този който употребява наркотици просто е отчаян за внимание и самочувствието му чупи тавана..
Манипулацията върху нас е на МАКС :

‎$1.
Търси най-високоплатената Работа, стига да не е творческа, за да не се налага да мислиш прекалено. Работи безспирно, не губи време за почивка, защото времето е Пари! Преследвай Успеха в Кариерата с всички средства - печели винаги за сметка на другите и им вреди по всякакъв начин, защото те са ти конкуренция!

$2.
Банката - Ние ще ги пазим, даже ще ги умножаваме, въпреки че си печатаме колкото пожелаем. Ако правиш каквото ти кажем, дори може и да ти ги върнем! Ние ще се погрижим за твоите Пари, ти само Ни ги дай!

$3.
Тегли Кредити, Ипотекирай си къщата, пазарувай на Лизинг! Така ще можеш да Харчиш непрекъснато и вечно ще бъдеш неЗависим!

$4.
Все пак ти си човек, а не животно -- трябва да си Плащаш, за да живееш!

$5.
С Рекламите Ние ти предлагаме това, от което наистина имаш нужда! Дори и да не го знаеш.

$666.
Купи си нов Автомобил, Телевизор, Лаптоп, GSM, Игрова конзола и всички скъпи и непотребни боклуци, които Ние ти пробутваме в Мола! Обновявай техниката и гардероба си постоянно! Мислиш, че нямаш нужда? Не се замисляй прекалено.

$7.
Fastfood заведенията - Там Ние ти предлагаме само най-вкусната, прясна и полезна храна! Така или иначе, нямаш време да се храниш, трябва да Работиш!

$8.
Имаш нужда, дори и да не го забелязваш! Лекарствата ти дават криле, за да издържаш на напрегнатата Работа и Стреса. А когато нещо наистина те заболи, никога не търси причината и не се лекувай с природни продукти. Просто си Купи от Нас най-скъпото Болкоуспокояващо или Антибиотик!

$9.
Зарежи изкуствата, културата, традициите и всякакви подобни отживелици. Забавлявай се и поддържай форма само с Нашите Екшън филми и компютърни игри, Чалготеки, Шоу-програми и Лотарии! Те ще ти помагат да не мислиш!

$10.
Медиите - Там Ние ще ти кажем всичко, което трябва да знаеш и да правиш!

И сега се замислете от кои от боклуците си у вас имате наистина нужда...

anonymous682486
12-13-2011, 20:58
На всеки му липсва доброто старо време.Преди бяхме малки и безгрижни,невинни,и щастливи във нашият си измислен свят от герои.Всички ни се радваха,а на нас ни беше забавно ,не разбирахме какви са проблемите на нашите родители,защото те винаги показват хубавата страна пред нашите очи т.е пред нас винаги се държът щастливи,и на нас ни се струва че всички са щастливи и поради тази причина си мислим че светът е много хубав и приятен.Чувстваш се във безопасност във своята малка къщичка и не знаеш нищо за светът навън,гледаш забавни децки и комедии.Но все пак идва време когато порастваш,училището става по-трудно,истинската страна на светът все повече се разкрива пред очите ти ,и докато станеш мъж вече познаваш всички тънскости на истинския живот,а тои много често е тежък,труден,жесток и др.Всичко си има начало и край,така че като станете на 60г. ще си спомните как бяхте млади и всичко беше красиво ,а сега сте самотни.Винаги ще е така ,и никога няма да се промени.

monitta
12-27-2011, 15:51
Набор 98 съм и изпусннах почти всичко от онези времена спомням си само 3 4 неща от изброените в първия пост.Според мен старите времена бяха по-добри.Верно тогава е нямало доста неща в България (знам го от майка ми),но хората бяха други.Чувала съм разкази на майка ми и неина приателка за старите времена и ми е било чудно какви 'автентични' работи е имало и са правили.Правила съм опити да навивам връсници да играем на игри с топка и подобни ,но те предпочитат да играят белот и да си късат цветенцата по на 12.И отношението беше друго.Към родителите и към хората изобщо.А като гледам сега какви "хора" израстват се чудя дали не е по добре да си купя електрошок(на някои може да им звучи смешно,ноо за менн е просто жалко).

lad
01-12-2012, 20:22
Аз се депресирам и имам носталгия за до преди няколко месеца, вие за години ми говорите.
Т'ва е щото не живеете за момента, което може би е следствие на това, че момента не е толкова хубав.
Айдее почна се философията.

ImmortalSportFreak
01-19-2012, 18:31
Да , и ? Яко беше . Ся гледаме напред ^^
Точно!Трябва с ентусиазъм и радост да продължаваме напред!

Аз си спомням за времето,когато бях малко детенце и ми става хубаво,като се сетя какво готино детство имах,но не чувствам носталгия или нещо такова.Не бих могла да си помисля сега да се върна в 7 годишна възраст,защото ако хвана куклите и колите сега,никак,ама никак няма да ми е интересно. ;Д Даже най-странното е,че по едно време като малка.. 4-5 клас ли бях,кога точно не помня,но казах на майка ми - "Мамо,тези играчки вече не ми трябват!Аз порастнах!Вече не ми е интересно.Нека ги подарим на някой и хвърлим по-захабените". Мама онемя и не можа да повярва,че това аз го казвам.Даже ме питаше,дали съм сигурна,че не искам повече да си играя с играчките.И аз съвсем категорично отговорих с да! :D Ама не е вярно,че от тогава седнах на компа-имахме,но не ми беше интересно... почнах със судоку от 5 клас-това ми беше супер голям интерес!Четох непрекъснато книжките от серията Страховитото в науката!В компютърни клубове не съм стъпвала - от 7 клас някъде почнах със скайпа и от 9 с фейсбука.
Иначе изживях страхотно детство и съм доволна от този страхотен период от живота!
Сега съм в момент,в който имам някакви цели за изпълняване и съм се фокусирала върху постигането им.Животът ми е достатъчно активен,за да се замислям какво е ставало преди.Беше хубаво,но и сега продължава да е хубаво - живот и здраве + повечко късмет и занапред ще върви така! :) :) :)

Есествено пак съм си запазила донякъде детското в себе си.Не може без него.Целим се със снежни топки,играем на филми,на истината или осмелявам се.. и други щуротийки. ;Р
Животът продължава,не се депресирайте,а гледайте напред - сега да си го изкарвате весело и пълноценно,защото като станете колкото родителите си да имате хубави спомени,да се чувствате доволни и щастливи,когато се обърнете назад,да се гордеете със себе си и да споделяте с другите за изживяното и постигнатото. ;Рр

tomboy
01-22-2012, 22:23
Живяла съм само около 3 години в 20 век ,ама помня повечето от тези неща ... Стана ми някакво такова супер мило като го прочетох това ... Помня как със сестра ми имахме едни тамагочи и всяка седмица нови , защото все ги губехме ... Стояхме до 12 и никой не ни викаше , а си ядохме сандвичите пред блока ... Гъделичкаха ни го побъркване за ад разберат паролата на стражари и апаши като играхме , а Алф все искаше да изяде котката... Кикерехме се по 6 деца на люлка за 2 и правехме чукче . Пръскахме се с конски спринцовки и ядохме меденки и банички всеки ден .. .А ключа помня че ми беше закачен за връвчица на врата .Билетчетата бяха евтини , а в детската градина учехме макарена и се мажехме най-редовно с нещата на мама за да си правим модни ревюта.Ходехме всеки ден до видеотеката и имаше касетки с приказки , които мама ми пускаше на уокмена...Помня онова супер старо лого на нова телевизия и старите реклами . Помня как гъчех бисквити закуска всеки ден с мармалад отгоре , а копането в пясъка беше най-интересното нещо за мен.
Имах 3 албума с миришещи картинки на рейнджърите , костенурките нинджа , 1001 нощи и какво ли още не.Гледах улица сезам и сутрешните детски и знаех всички песнички. Всяка вечер ми четяха приказки , които още си пазя ...'' Клан , клан , недоклан ''...''Болен здрав носи '' и т.н. И какво ли още не ...помня супер много , но то един пост не е достатъчен да се опише какво беше!..:):):)
Няма да лъжа РАЗПЛАКАХ СЕ !...:(..И се усмихвам по същото време !..:)

DisappointedDreamer
01-23-2012, 11:43
Да смучеш ледено сокче от 10 ст,за което трябва да биеш път от 2-3 км :)


А неееее. Ледените сокчета от по 10ст ни бяха любими. Езиците ни залепваха и после се оцветяваха. Помня когато ги манхнаха - все едно беше края на света - всичко, което толкова много обичахме, беше изчезнало. :/

DisappointedDreamer
01-23-2012, 14:16
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395414_309331929113294_192051754174646_918505_4828 82791_n.jpg

Who remembers them? <3

Sh@d0w
01-23-2012, 15:09
^meh :)

tomboy
01-23-2012, 20:29
И за ги помня имам цяла кутия с такива у нас !...:Д...

DisappointedDreamer
01-30-2012, 07:27
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/402648_288417977877997_186592251393904_757557_2143 691726_n.jpg

NomNomNom
01-30-2012, 10:59
Май съм писала и преди в темата, но сега ми е много по-добре. Като малка винаги ми е било скучно, не съм имала компания и приятели, с които да ми е интересно и да се чувствам добре.
Сега, благодарение на интернет и големият град - ежедневието ми го чувствам като много по-пълноценно.

Вместо да гледам тъпите неща по телевизията, мога да гледам европейско кино.
Вместо да губя цял ден в книжарницата/библиотеката, си чета/купувам онлайн.
Имам емулатори и симулатори, вместо да ходя всеки ден до някоя зала за да правя практически упражнения.

Преди ги нямах тези неща, защото съм от децата на 90те , и при нас дойде това след като станах на 14-15, а преди това се занимавах само с простотии поради липса на по-добро.

Не милея за детство изпълнено с игри и безгрижие. Съжалявам, че не съм знаела, че мога да взема няколко класове наведнъж.
Но такъв е живота , сега поне всичко е в ръцете ми (образно казано ) - контролирам си приходите и разходите, родителите ми още от 16г. се държат с мен абсолютно равноправно, не съм имала - не те пускаме, няма да стане, има единствено - ти си решаваш.
Мога да си доведа за уикенда гадже или приятелка.

Детството не ми липсва, тогава не си бях извоювала тази свобода.
Тогава нямах нищо, освен семейство, които да ме формират за да приличам на тях.
Но, като се разграничиш малко, се замисляш за това и придобиваш навици, които ти помагат, а не тези, които са ти налагали.

Cold_Tearsss
01-30-2012, 16:38
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395414_309331929113294_192051754174646_918505_4828 82791_n.jpg

Who remembers them? <3

ХАХА Това го гледам две минути и най-накрая отцепих. Pookemon!!!
Аз предпочитах Yo gi oh. Осети сърцето на картите или беше почувствай, това в пети клас беше. :D

didenceeto
01-30-2012, 20:48
И на мен ми липсва, но не мога да кажа че сега е по-зле. Хубаво беше и аз си спомням с носталгия за така бързо отминалите години, но не искам да се върне. Има още много пред нас :)

SurfSky
02-08-2012, 21:35
Бих казал че ако ми беше казал някой кое избираш,живота преди или сегашни с технологиите,аз бих избрал живота преди.Толкова по хубаво е било...Какво като е нямало компютри или телефони,всякаш без тях ще умрете :X
ПП:В миналото като ги е нямало тези луксове,всички момчета са играели футбол навънка,правили са се турнир между махалите,и не случайно някой от националите на България по футбол са били от селата... А сега какво?Футбол на компютъра,националния яко затъва и те така ще е :)