PDA

View Full Version : Чувствам се ужасно.



meriLinka
11-14-2010, 12:20
В началото на учебната година,на входните нива имах само 6тици.Беше ми добре. След това,на новия материал започнах много да се разсейвам,да уча,а накрая да забравям всичко,да изкарвам 5тици,което НЕ е хубава оценка за мен. Осъзнах се един вид,започнах да уча по съсредоточено,но и след като си свърша работата пак се чувствам виновна,и ми е гадно сеедно не съм направила нищо.Нямам желание да уча.Нямам никакъв стимул.Досадно ми е,тежко,гадно. Никога съм нямала такъв проблем.Какво да правя? Какво да направя,за да се чувствам отново добре и да ми е хубаво в училище и да не се чувствам така виновна? Помогнете ми,моля ви :)

Tempest
11-14-2010, 12:33
има една дума, която те описва идеално - бележкар...


нататък няма да коментирам

Бунтар
11-14-2010, 13:25
време ти е за ебане...

meriLinka
11-14-2010, 14:19
има една дума, която те описва идеално - бележкар...


нататък няма да коментирам
тоест какво трябва да променя?

Spikeey
11-14-2010, 14:20
Или по-точно зубър. Учи нещо и накрая го забравя на другия ден.

meriLinka
11-14-2010, 16:11
и пак какво трябва да променя тогава?

Spikeey
11-14-2010, 16:15
5цата за теб може да не е нормална оценка, но за останлите хора Е, нищо не трябва да променяш.

meriLinka
11-14-2010, 16:29
5цата за теб може да не е нормална оценка, но за останлите хора Е, нищо не трябва да променяш.
Имах предвид,че имах само 5тици. 5 петици една след друга в бележника не ми харесват. Смисълът на темата е че ми е досадно,сдухано и т.н. Оценките не са чак толкова важни.

Spikeey
11-14-2010, 16:34
С времето ще ти мине.

xWandereRx
11-14-2010, 16:41
сега нареди 5 2ки една след друга и ще видиш как 5ците ще започнат да ти харесват, пък и ще имаш стимул да учиш за да си поправиш двойките :D :D

meriLinka
11-14-2010, 16:42
сега нареди 5 2ки една след друга и ще видиш как 5ците ще започнат да ти харесват, пък и ще имаш стимул да учиш за да си поправиш двойките :D :D
хаха как пък не :D

Millen4ety
11-14-2010, 16:43
разбирам, че си свикнала да имаш само шестици и не си доволна..
трябва да се замислиш дали ги знаеш нещата.. защото ако ги знаеш, но изключваш и забиваш е кофти.. по кои предмети забравяш? попринцип ги помниш и ги забравяш, когато ти потрябват ли? кой клас си?
освен това, ако прекаляваш от учене, забиването е неизбежно.. опитай се малко физически дейности, разходка..
иначе ти препоръчвам да отбелязваш на листчета по урок по 9-10 думи, ключови.. ако ги знаеш нещата и си помниш ключовите думи без проблем ще навържеш останалото =)

meriLinka
11-14-2010, 16:44
С времето ще ти мине.
как така? какво имаш предвид?

blackfireXx
11-14-2010, 16:52
ща изчукам и ще ти мине, дай си скайп да се оговорим, пиши на лс

meriLinka
11-14-2010, 16:53
разбирам, че си свикнала да имаш само шестици и не си доволна..
трябва да се замислиш дали ги знаеш нещата.. защото ако ги знаеш, но изключваш и забиваш е кофти.. по кои предмети забравяш? попринцип ги помниш и ги забравяш, когато ти потрябват ли? кой клас си?
освен това, ако прекаляваш от учене, забиването е неизбежно.. опитай се малко физически дейности, разходка..
иначе ти препоръчвам да отбелязваш на листчета по урок по 9-10 думи, ключови.. ако ги знаеш нещата и си помниш ключовите думи без проблем ще навържеш останалото =)
разказвателните,става така,че уча си всичко с някакво огромно нежелание и след.. ден-два забравям какво съм учила

Millen4ety
11-14-2010, 17:03
ами трябва да обръщаш внимание на това какво учиш..
например учиш води на някой континент..
мисли си: "яя, тази рекичка къде се е завряла на север..а онази другата пък защо беше толкова пълноводна.. ами то има връзка с гографското и положение.. онази беше по на юг, свързана с еди-какъв си климат.."
или по история: " онзи какъв е бил смотан, обиколил половината Африка и Азия, завладял една-две мижави държавици и пак за какъв малък период от време... и си чератеш на ум откъде е минал.. мислиш си в близост до какви морета и ала-ба;а..
всмисъл, че осъзнавай действително какво учиш
или асоцирай с някакви странни и забавни неща..

mlakniwe2
11-14-2010, 17:07
Кой клас си?

AniBG
11-14-2010, 17:19
Спокойно, и аз бях така, ще ти мине! Но съм напълно съгласна с Millen4ety - опитай да възприемаш ученето като някаква игра! Когато осъзнаеш за какво учиш и не го мислиш за учене и някакво задължение, а го възпхприемаш като забавление и рзвлечение ще ти стане всичко ясно! Иначе ще си останеш зубър.. :P

meriLinka
11-14-2010, 17:31
Спокойно, и аз бях така, ще ти мине! Но съм напълно съгласна с Millen4ety - опитай да възприемаш ученето като някаква игра! Когато осъзнаеш за какво учиш и не го мислиш за учене и някакво задължение, а го възпхприемаш като забавление и рзвлечение ще ти стане всичко ясно! Иначе ще си останеш зубър.. :P
КОГА? :D

0Scorpion0
11-14-2010, 17:37
и аз съм така

GossipGirl89
11-14-2010, 17:43
разказвателните,става така,че уча си всичко с някакво огромно нежелание и след.. ден-два забравям какво съм учила

Нормално, защото не учиш, а зубриш. :) Между двете има огромна разлика. Май наистина само 6-ците са ти в главата и затова правиш така. Просто се старай да учиш с разбиране, а не просто да наизустяваш материяла. И недей да се филмираш толкова, че щом имаш 5-ци и край - света свършва, тва са лоши оценки и т.н. Аз например днес имах един изпит в университета и имаме една зубърка в групата дето е същата като теб - всички имаха масово 2-ки и 3-ки, а тя изкара 5 и едва ли не ревна... Как така ще й пишат 5, не било честно, заради един грешен отговор, не могла да си позволи да има 5-ци... Направо ми идеше да я ошамаря по едно време :D Това са глупости. На всеки му се случва понякога да не е във форма, както се казва, и да изкара някоя-друга по-ниска оценка (макар че 5 изобщо не е ниска оценка). Или пък имах една съученичка дето беше като енциклопедия - тя никога "нищо не знаеше" и като стане да я изпитват почва като къртечница и дори не правеше пауза между изреченията... и винаги имаше само 6.ци, а ако се случеше да изкара 5 или камоли 4 направо полудяваше - почваше да реве, да откача, да се разправя с преподавателите 8-) Тва ващо е чисто бележкарство за мене и просто трябва да възприемете ученето като придобиване на знания, а не да ви интересува само да имате 6...

teodora87
11-14-2010, 17:58
добре бе не мога да ви разбера учите само за оценките,а не за знанията :-x

Tempest
11-14-2010, 19:09
5цата за теб може да не е нормална оценка, но за останлите хора Е, нищо не трябва да променяш.
Имах предвид,че имах само 5тици. 5 петици една след друга в бележника не ми харесват. Смисълът на темата е че ми е досадно,сдухано и т.н. Оценките не са чак толкова важни.

ако не са ти важни, нямаше да ти правят впечатление 5ците... промени си начина на учене, ако толкова държиш на оценките... явно не е успешен, щом забравяш кво синаучила..

screwdriver
11-14-2010, 22:38
аз винаги уча в последния момент - ей тва ми е стимула. просто сърце не ми дава да седна да уча вкъщи. междучасието преди разказвателните е идеалното време. някак си ми идва музата или нещо от тоя сорт и прочитам ВЕДНЪЖ урока, ама така съсредоточено го прочитам, че поне година да го помня. (получава се нещо като игра всъщност)

техниката:
-гледам да отсея най-важното, а не да помня всичко.
-опитвам се и да запомня как изглеждат стр като цяло и кое къде се намира (насилствено приложена фотографска памет както аз му викам :D )
- също правя и асоциации и съкращения - това мн улеснява нещата. например как запомних какво е евфемизъм:
вместо гътнал се/ритнал камбаната -> починал---и така.
илииии амазонка протича през ПиКейБи (перу, колумбия, бразилия) и така, чрез съкращения си създавам илюзия, че това, което уча не е 3 стр а половин страничка.
- не се страхувай и да импровизираш - виждала съм как и най-големите умници в класа просто забиват и не могат да продължат. ако не се сещаш, няма да настъпи края на света~

PoRcHeTaTa1
11-14-2010, 23:13
Нормално е да не ти се учи,всеки е имал такива периоди...но мисля че 5-ца е добра оценка. :-)

Zarity
11-15-2010, 15:47
Оф,боже мили!Мен само петици ми дай! :D Сега един въпрос да ти задам.Ти като си учиш знаеш ли какво изобщо учиш.Или само зубриш.И как учакваш да не забравиш всичко за 3 дни?Абе мислете като учите,аз може да имам само четворки и петици ама поне ми остава нещо в главата.

LeDa
11-15-2010, 16:57
100% не си по-голяма от 5-6 клас, нали ? За петици децата тогава мислят, че са лоши оценки. То пък не може само шестици, нали ти трябва стимул, за да учиш? Със зубрене знаеш ли докъде ще го докараш? До това просто да имаш една отлична диплома, но примерно няма да можеш да отговориш на децата си някога, като те питат нещо от тези неща, които си забравила веднага, след като си ги научила и са те изпитали на тях евентуално. Аз се възхищава на баща ми - той не е бил отличник, даже да не кажа, че едвам е минавал, но за сметка на това има такава обща култура - каквото и да го попиташ, независимо на каква тематика, може да ти отговори. Това че не може да решава задачи по математика, например, не го прави по-глупав от майка ми, която има две висши, едното от които е английска фиология, но не може да ми отговори на един въпрос, дори свързан с английския.

meriLinka
11-16-2010, 11:12
Кой клас си?
седми.

Red21
11-16-2010, 11:53
Тройките за по добри и хубави 8)

BeezyJey
11-16-2010, 14:49
:lol:

Ми като си седми клас нека стимула ти да е това, че като имаш само петици, няма да влезеш в 1ва Немска ли, де да знам. :lol:

Greennight
11-16-2010, 14:54
сега нареди 5 2ки една след друга и ще видиш как 5ците ще започнат да ти харесват, пък и ще имаш стимул да учиш за да си поправиш двойките :D :D :razz: :razz: :razz: +1 :grin:

LeDa
11-17-2010, 14:40
Кой клас си?
седми.
Ооооо, тази година определено ти е НАЙ-ВАЖНАТА. Позволиш ли си да завършиш с по-малко от 6 по БЕЛ и математика, губиш си шанса за елитно училище.

Tempest
11-17-2010, 16:55
Кой клас си?
седми.

след 3-4 годинки ше се молиш да имаш 5... поне по някои предмети...

p0lina
11-17-2010, 18:06
сега нареди 5 2ки една след друга и ще видиш как 5ците ще започнат да ти харесват, пък и ще имаш стимул да учиш за да си поправиш двойките :D :D

Абе я стига..5-цата е добра оценка :) ,, а и както казаха по-нататък ще се молиш за тая оценка..за това се радвай докато я има после ще става по-трудно и няма да ти е лесно и 5 да изкараш така,че не се отчайвай ;)

fenastz
11-17-2010, 18:11
Отпечи се.

meriLinka
11-18-2010, 12:50
Кой клас си?
седми.
Ооооо, тази година определено ти е НАЙ-ВАЖНАТА. Позволиш ли си да завършиш с по-малко от 6 по БЕЛ и математика, губиш си шанса за елитно училище.
Ясно ми е ..

pon4i
11-18-2010, 12:57
може би докато учиш мислиш за излишни неща
гадже... приятелки .... излизания....
просто като сядаш да учиш спри да мислиш за тях и не как набързо да научиш за да седнеш на компа или да излезеш
замисли се малко ти си 7ми клас и тази година ти е най важна
наистина 5 е мн за някои хора :D :D но явно за тебе не е добра оценка

l0verch0y
11-18-2010, 13:23
Боже и аз съм седми клас и се радвам на 3-4 .. :)

Vikito0o
11-18-2010, 14:40
Съсредоточи се повече и не мисли само за оценките дали ще имаш 5 или 6. :) Според мен е нормално, в 7 клас ти стават повече предметите-физика,химия и биология и може да си се притеснила просто.

NikitoxD
01-05-2011, 16:55
сега нареди 5 2ки една след друга и ще видиш как 5ците ще започнат да ти харесват, пък и ще имаш стимул да учиш за да си поправиш двойките :D :D


+1 като мене си 8) 8)

Marky
01-05-2011, 18:29
В началото на учебната година,на входните нива имах само 6тици.Беше ми добре. След това,на новия материал започнах много да се разсейвам,да уча,а накрая да забравям всичко,да изкарвам 5тици,което НЕ е хубава оценка за мен. Осъзнах се един вид,започнах да уча по съсредоточено,но и след като си свърша работата пак се чувствам виновна,и ми е гадно сеедно не съм направила нищо.Нямам желание да уча.Нямам никакъв стимул.Досадно ми е,тежко,гадно. Никога съм нямала такъв проблем.Какво да правя? Какво да направя,за да се чувствам отново добре и да ми е хубаво в училище и да не се чувствам така виновна? Помогнете ми,моля ви :) Ебаси зубара зарибен... я ходи си намери гадже че си отчайваща :shock:

jeezloxxy
01-05-2011, 19:17
В началото на учебната година,на входните нива имах само 6тици.Беше ми добре. След това,на новия материал започнах много да се разсейвам,да уча,а накрая да забравям всичко,да изкарвам 5тици,което НЕ е хубава оценка за мен. Осъзнах се един вид,започнах да уча по съсредоточено,но и след като си свърша работата пак се чувствам виновна,и ми е гадно сеедно не съм направила нищо.Нямам желание да уча.Нямам никакъв стимул.Досадно ми е,тежко,гадно. Никога съм нямала такъв проблем.Какво да правя? Какво да направя,за да се чувствам отново добре и да ми е хубаво в училище и да не се чувствам така виновна? Помогнете ми,моля ви :) Ебаси зубара зарибен... я ходи си намери гадже че си отчайваща :shock:


Оф...пак немарлив коментар...Остави го момичето да учи,бре,тази година със сигурност й е най-важната,която ще й даде път в живота...В други теми се опитваме да убедим момичетата,че седми клас не е важно през колко гаджета си минал/а,а дали ще влезнеш в елитно училище или не...А тук е точно обратното,браво на нея,че има желание да учи и да си пробие път в живота...А гаджетата ще си дойдат с времето

fenastz
01-08-2011, 12:23
Кой клас си?
седми.
Ооооо, тази година определено ти е НАЙ-ВАЖНАТА. Позволиш ли си да завършиш с по-малко от 6 по БЕЛ и математика, губиш си шанса за елитно училище.
Ясно ми е ..

Пълни глупости...и с 5 можеш да влезеш. :)

RainBerry
01-08-2011, 21:17
meriLinka, здрасти.. На всички ни е ясно как точно по-разказвателните, от типа история, материала се дъвче, дъвче, докато госпожата не стигне до предаванията по БНТ. Сега абсолютно всички сме в твоето положение, учиш, подготвяш се, но имаш чувството, че не е достатъчно. Просто тази година по всеки предмет ни измъчват, за да можем да се подготвим максимално добре за края на годината. Мислиш ли, че една шестица ти показва, че имаш отлични знания по даден предмет, по Биология, да речем, мога да си отворя учебника, да чета от там и след като вдигна ръка да ми пишат 6ца. Това показва ли, че аз съм се трудила с часове? Не.. Понякога даже учители са казвали, че на някои тестове не са съгласни ученици, които наистина са добре с материала, но са допуснали елементарни грешки и им бъдат отнети точки да слизат до 4ки / 5ци. Така че, по-важно е ти да знаеш материала, отколкото да фигурират само 6ци, а ти всъщност след няколко дена да си достигнала кръгла 0. Просто опитвай да следиш нещата и не запомняй най-малкия детайл, по-скоро само най-важните неща, но прави връзка между предния и сегашния урок. \:D/

Tihon4o
01-08-2011, 22:11
В началото на учебната година,на входните нива имах само 6тици.Беше ми добре. След това,на новия материал започнах много да се разсейвам,да уча,а накрая да забравям всичко,да изкарвам 5тици,което НЕ е хубава оценка за мен. Осъзнах се един вид,започнах да уча по съсредоточено,но и след като си свърша работата пак се чувствам виновна,и ми е гадно сеедно не съм направила нищо.Нямам желание да уча.Нямам никакъв стимул.Досадно ми е,тежко,гадно. Никога съм нямала такъв проблем.Какво да правя? Какво да направя,за да се чувствам отново добре и да ми е хубаво в училище и да не се чувствам така виновна? Помогнете ми,моля ви :)

Училището НЕ Е направено, за да е интересно.
За да изкарваш петици и слаби оценки, значи не си учила достатъчно. Не разбирам как ние бихме могли да ти помогнем в случая?