PDA

View Full Version : Възпаление на ухото ... :(



kocaki1996
11-14-2010, 13:47
Значи аз си сложих обица. Дупчиха ми ухото с пистолет сложиха ми медицинска обица и ми казаха да не я махам 1 месец , но след 2 седмици ухото взе да набира гной и да ме боли просто нямаше как да я държа и я свалих. Четох на някой места Гентамицин и Кислородна вода купих си ги и промивах с кислородната вода и слагах Гентамицин веднага след това дори и обицата я мажех с Гентамицин. Ухото взе да се успокоява и почти ми беше минало и преди дни започна да ме боли , когато свалих обицата ухото отново почна да набира. Вече нямам на представа какво да правя дори. Отново мажа с Гентамицин и промивам с Кислородна вода .... Ако знаете някой друг ефективен метод моля пишете. Благодаря предварително :)

MegiBoOm
11-14-2010, 14:26
Ами защо просто не отидеш на мястото, където са ти дупчили ухото и да не попиташ защо се получава така? :?

kocaki1996
11-14-2010, 15:41
Ами защо просто не отидеш на мястото, където са ти дупчили ухото и да не попиташ защо се получава така? :?
Не мисля ,че там ще ми помогнат :D

divacheee
11-14-2010, 15:47
aпфф единственото, което не се окислявa е титaнa .. aко не искaш дa имaш проблеми си вземи титaниевa обицa ..

a зa възпaлението нa мен ми помогa Baneocin ..

j_adore2
11-14-2010, 16:48
Слагай една сребърна обица и няма да имаш никакъв проблем.Тези медицински са голям боклук.Мойта се махаше много трудно,защото беше много стегната и с рев съм я махала.И от както сложих сребърна не съм имала никакъв пробем.А това беше на 4-ия ден след като се пробих.

divacheee
11-14-2010, 17:44
Слагай една сребърна обица и няма да имаш никакъв проблем.Тези медицински са голям боклук.Мойта се махаше много трудно,защото беше много стегната и с рев съм я махала.И от както сложих сребърна не съм имала никакъв пробем.А това беше на 4-ия ден след като се пробих.

кaто не си подготвен/a не дaвaй тъпи съвети !!! Среброто се окислявa следовaтелно щом с медицинскa обицa имa проблеми с среброто ще е още по зле ...

kocaki1996
11-14-2010, 17:57
Аз слагах сребърна обица за да видя дали ще ми мине ... но стана още по зле за това си сложих медицинската и ся стоя със нея а и трябва да намеря от някаде обица от титан за да си я купя защотот в нашия малък град няма от къде... !!! :)

AniBG
11-14-2010, 17:58
На мен ми допчуха ухото преди около 2 месеца, втора дупка ми е, на дясното ухо! Първият месец и на мен ми беше - имаше "тапичка" и ме болеше, на моменти - адски много! Но не съм махала обицата и точно поради това ми мина! Мажи го с Витамерфен - за заздравяване е и не махай обицата още 20 30 дни! Докато мажеш ухото просто махай щифтът и с клечка за уши мажи около обицата, колкото се може по-плътно до дупката! Не махай обицата изобщо иначе дупката отвътре се разранява, възпалява се и става тази тапичка от гной! Потърпи малко и ще ти мине - махането на обицата няма да помогне, даже напротив!! :wink: Хайде късмет! :P

j_adore2
11-14-2010, 18:28
Слагай една сребърна обица и няма да имаш никакъв проблем.Тези медицински са голям боклук.Мойта се махаше много трудно,защото беше много стегната и с рев съм я махала.И от както сложих сребърна не съм имала никакъв пробем.А това беше на 4-ия ден след като се пробих.

кaто не си подготвен/a не дaвaй тъпи съвети !!! Среброто се окислявa следовaтелно щом с медицинскa обицa имa проблеми с среброто ще е още по зле ...
Казвам го от личен опит.Медицинските обеци са тенекета.На всеки нормален човек му се възпалява ухото от тях.Ако и сребърните обеци и създават проблеми това е друг въпрос. :))))))))))))))))))

DREAM95
11-14-2010, 18:45
Това е възпаление...

LipSy
11-14-2010, 19:23
И на мен ми бяха пробили ухото с пистолет и то така някак си стана като топче. После след около 3-4 седмици като махнах мед. обица си сложих друга естествено и тогава ми се възпали ухото и стана гнойно топче. После нали ми мина. Сложих си обицата отново, обаче винаги седеше така като рана и най-накрая махнах обицата и оставих дупката да зарастне. Ако не се оправи и при теб най-добре я остави да се успокои малко и да зарастне и след това пак можеш да си пробиеш ухото, но и да го промиваш всеки ден! :)

FuckingFreak
11-15-2010, 06:59
Слагай една сребърна обица и няма да имаш никакъв проблем.Тези медицински са голям боклук.Мойта се махаше много трудно,защото беше много стегната и с рев съм я махала.И от както сложих сребърна не съм имала никакъв пробем.А това беше на 4-ия ден след като се пробих.

кaто не си подготвен/a не дaвaй тъпи съвети !!! Среброто се окислявa следовaтелно щом с медицинскa обицa имa проблеми с среброто ще е още по зле ...
Казвам го от личен опит.Медицинските обеци са тенекета.На всеки нормален човек му се възпалява ухото от тях.Ако и сребърните обеци и създават проблеми това е друг въпрос. :))))))))))))))))))

Айде моля те. Влез малко в piercing-bg, чети. Ако напишеш там за сребърна обица на нова дупка ще те изядат с дрехите. Това, че на теб не ти се е случило нищо, не значи да даваш съвети на другите. Щом медицината го е доказала, защо го оборваш? :? Точно пък на мен от медицинска обица ухото ми се оправи, как ли? ;] AniBG, точно същото положение. НЕ МАХАЙ ОБИЦАТА! Продупчиха ме през Август, преди 2 седмици си смених за малко халката с една друга обица, защото бяхме на ресторант с класа, да не ти казвам после какви болки изпитвах, все едно ми беше току-що пробита дупката, въпреки, че я имах от 3 месеца. Аз лично не прибягвам до антибиотици като Гентамицин, но щом си решила така - успех. Аз се оправям за 2-3 дни, като промивам ухото със спирт.

DesireToFire
11-15-2010, 11:22
Аз си направих 2ра дупка началото на септември и медицинската я махнах чак към средата на октомври. Всеки ден я почиствах със спирт по 2 пъти първите 20 дни, после по 1. Никакви проблеми съм нямала, нито ме е боляло много. Мислех си, че няма да мога да спя на тази страна, но не ми пречеше. Около 1-2 седмици не бях слагала обица и тя нали зарасна бързо, защото е нова, но просто я пробих с медицинската пак и това е.
Мисля че проблемът ти е, че си почнала късно да я промиваш.