PDA

View Full Version : Моля помогнете. Цигарите не убиват само вас !



matrixcho
11-14-2010, 14:44
Като за начало искам да кажа че това НЕ Е ЕБАВКА И НЕ ИСКАМ ДА СЕ ПИШЕ ПО ТЕМАТА С : ПОДИГРАВКА ; ЕБАВКА И Т.Н !

Значи когато бях в 3ти клас винаги се събирах с по-големи деца от мене. По големи имам предвид те са 8ми-9ти клас а аз 3ти. И повечето от тях пушеха. И тогава аз (глупакът) да се газаря и да не остана на заде исках да ме научат да пуша ! Така и стана научих се да пуша още от 3ти клас. От начало както при всеки един нов пушач няма големи проблеми даже ми беше много забавно да отида при някой да се направя че нямам цигари и да му кажа : бро дай една цигара че моите свършиха ! .. :smt102 . Виках си мога да ги спра когато пожелая. Е оказа се че не е така. Дозата пристрастяване беше много голяма и не след дълго 4ти клас вече харчех на ден по 6-7 лева за цигари. Изкарвах и преживявах някак си защото може би от малак си бях бандит и се прекривах доста добре и нашите нищо не подозираха. В 7ми клас беше на мода да играеш : c wallk ; shuffle ; hip-hop ; break и т.н . Изброените танци са ми лесни и ги мога не че съм дърво и скован но на 3та-та стъпка и вече съм нокалт . В 7ми клас бях висок 1,55 и тежах около 35 килограма. Започнах да играя баскетбол и станах висок това е добре но минуса от цялата работа беше че станах още по слаб !
Опитах се да овелича яденето качих 5 килограма. Стоя на 40-42 килограма повече не мога да наддам. Да кажем че не се храня да но аз ям колкото един възрастен човек със стомах 2 метра пред него ! Сега съм осми клас живота без цигарите не го виждам не мога да си го представя. 20 минути без цигара и целия започвам да треперя със все стол със все всичко. Това започна да влияе и на психиката ми. Напоследък съм станал много агресивен държание характер всичко ми е коренно различно. Преди 2-3 месеца разказах всичко това на майка си и баща си те полудяха и все още не ми говорят ! Тези с извинение лайна ми провалиха целия живот приятелката ми е строго против това и иска да ги спра както и аз. Обещавам и постоянно че ще ги спра но просто ми умръзна да я лъжа. Каквито и цигари да пуша нямам насита просто думи нямам да ви го опиша. За това моля ви се помогнете ми вие сте ми последната надежда !

StolenBliss
11-14-2010, 15:54
Уоу :shock: А си мислех, че аз съм много пристрастена...Аз пуша от близо 3 години по 1 кутия на ден..и аз нямам воля да ги спра. Но виж пък в даскало издържам без цигари, щото се настройвам просто, казвам си ' В час съм, сега не мога да пуша' и така не ме хващат нервите. Пробвай така да се настроиш поне за в даскало да не откачаш без цигари. А за друго не мога да ти помогна човек, щото и аз съм на твойто дередже, но в по леко състояние явно. Опитай се да ги намалиш..нз пробвай да пушиш примерно на час по една цигара. Успех

SwEeTMuFFiN
11-16-2010, 13:01
аз пушех 6 месеца. но не бях много пристрастена. казах се ,,за какво пуша? само да са праяя...,, и наи-много пари харчех за тях. и си казах няма повече. сега като ми предложат взимам ама само си дърпам. иначе от 3 дръпки :smt103

ri41
11-16-2010, 14:02
казвали са ми, че шоколада бил добър заместител

matrixcho
11-16-2010, 15:28
казвали са ми, че шоколада бил добър заместител

хех още един проблем ! С шоколад също так се качват и много добри килограми но това не ми е проблем проблем ми е това че от малак съм скаран със шоколадите ..

Greennight
11-16-2010, 16:38
Земи си никотинови дъвки и почвай всеки ден да намаляваш дозата с по 1 цигара...В никакъв случай не ги спирай рязко,защото няма да ги спреш+ще има странични ефекти.Продължи със спорта и така.Браво,че си имал смелостта да кажеш на родителите ти....

matrixcho
11-16-2010, 18:43
Земи си никотинови дъвки и почвай всеки ден

Благодаря много но извинявай за глупавия въпрос но от къде мога да си ги набавя тези дъвки и колко пари струват .. ?

PullMeCloser
11-16-2010, 19:24
Също така освен никотинови дъвки,има и никотинови лепенки.Залепят се по тялото на обезкосмено място и в организма ти влиза определено количество никотин.Не е толкова вредно колкото цигарите мисля.Обаче докато си лепиш никотиновите лепенки,не трябва да пушиш цигари.Сменят се всеки ден и така. :) Можеш да видиш в Гугъл или да питаш,ако има нещо.Аз лично не съм ги ползвала,обаче знам,че помагат от близки.

Red21
11-16-2010, 20:38
Баси и пристрастения :-o :(