PDA

View Full Version : За косата и пресата!



ThisIsMe
11-14-2010, 16:38
След всяко къпане ли си изправяте косата?
Ако не,какво я правите,докато не я изправяте?

TheBeliever
11-14-2010, 16:43
Оставям я в естествения й вид. Каква е тази мания по преси и изправяния? Сякаш едно време като нямаше преси без коса сме ходели. :?

gabi7u
11-14-2010, 16:51
ако я мия през деня я суша със сешоар под някаква форма, колкото да има такава.
Ако е вечер я сплитам на плитка, а сутринта малко пяна и става чуплива.
Веднъж-два пъти максимум на седмица я изправям с пресата..

cherrygloss
11-14-2010, 17:59
Оставям я в естествения й вид. Каква е тази мания по преси и изправяния? Сякаш едно време като нямаше преси без коса сме ходели. :?
И аз я оставям.Просто с това изправяне, колкото и банално да ви звучи на 30 години няма да имате коса. :) Харесвайте се каквито сте си.

dead_princess
11-14-2010, 18:07
^ ако постоянно мислиш какво ще стане след време по-добре не си гримирай, лакирай, изправяй косата и тн. :lol:

Аз си я изправям почти всеки ден, свикнала съм си с права коса :)

titinkaa
11-14-2010, 18:38
Изправям си само бритона,щото го подстригах настрани и като се изкъпя ми стои някак подгънат леко и н еми допада,затова го изправям след всяко къпане,иначе другата част нея изправям,много много рядко,в месеца 1 път да я изправя.Просто гледам да я поддържам с добри шампоани и маски и да не я изтощавам,искма да е жизнена и бляскава,а не изтощена и накъсана.

DREAM95
11-14-2010, 18:47
Ами попринцип си я дигам с гел,но
ако беше дълга щях след всяко къпане...

LipSy
11-14-2010, 19:13
Аз след къпане просто я оставям да изсъхне и не я третирам по никакъв начин! Понякога само си правя масури с машата или вафлички, но вафлички си правя мноооггоооо рядко, защото ми отнема страшно много време и просто ръцете ми умаляват много. С машата става по-бързо! 8-) Мойта преса не става за изправяне и сега ще си копувам професионална! Много рядко се суша със сешоар, макар, че имам професионален, ама няма значение! 8-) :grin: :)

cherrygloss
11-14-2010, 20:24
^ ако постоянно мислиш какво ще стане след време по-добре не си гримирай, лакирай, изправяй косата и тн. :lol:


Като се замислиш защо да не помисля какво ще стане след време, защото сега искам да съм хубава.. ще съжалявам.Всичко може да се сведе до минимум, като например да ползваш преса максимум 1 седмично или да се гримираш само със спирала и гланц(без фондьотен и други ) и тнт. Прости неща ще ти спестят грижи след време :)

3oPuTy
11-14-2010, 21:41
Ако си изсуша косата със сешоар и не е много начупена я оставям така,но само в случай,че ще си стоя вкъщи или ще ходя в някое близко заведение.В този случай си я връзвам на опашка и готово.
В повечето случаи,обаче,се изправям след всяко къпане,защото си ми е навик - все пак от 5 години и нещо я изправям редовно.
За щастие нямам за толкова години косата ми въобще не се е променила :) Има си и блясък,и обем,и здравина макар,че не само се изправям ами я и боядисвам,и пресирам доста често ... :)

MissNothing
11-15-2010, 05:38
Ами попринцип да. :(
Ако не ми се налага да излизам или ще излизам за малко я оставям и я връзвам на опашка.

FuckingFreak
11-15-2010, 06:50
Изправям си само бритона. След появата на Кеша си вдъхнах доверие, че косата ми е красива в естествения си вид. А това относно, че няма да имате коса на 30 - да така е :? Ако от 15 годишна започнеш да я изправяш, след 5 години когато ще имаш нужда от коса, когато започне студентския живот наистина, помислете дали ще имате. Все пак веднъж се живее, но сега докато не сме минали 20те да се направиме на плашила.. Още един съвет - не мийте косата си по - често от веднъж на 3 дни. Тя образува защитен слой, който "шампоаните" на пазара не могат да го въстановят.

ValLoveYa
11-15-2010, 07:33
Не си я изправям от година - две, само я начупвам и то с плитки или я вържа

art
11-15-2010, 08:18
Аз не я иправям освен ако не с епояви някоя гадна чупка.Иначе като се изкъпя я оставям да си изсъхне и преди да излезна и правя вафлички. Това е.

heiress
11-15-2010, 08:38
Оставям я в естествения й вид. Каква е тази мания по преси и изправяния? Сякаш едно време като нямаше преси без коса сме ходели. :?

Аз пък изобщо не ползвам преса. И без това в момента изправената коса не е от най- модерните.

slynchoo
11-15-2010, 11:09
Най-много един път в седмицата я изпарвям.През останалото време я правя или на плитки,или просто я намачквам с пяна.

tItEufFf
11-15-2010, 21:26
Ами аз моята коса много си я харесвам в естествен вид - къдрава е. Само предните кичури си ги изправям леко (не е бретон) защото иначе седи много бухнало, все едно наистина съм бръкнала в контакта.
А косата си я изправям горе-долу веднъж месечно, просто понякога ми писва да се гледам все еднаква.

LadyDy
11-16-2010, 05:39
Оставям я в естествения й вид. Каква е тази мания по преси и изправяния? Сякаш едно време като нямаше преси без коса сме ходели. :?
И аз я оставям.Просто с това изправяне, колкото и банално да ви звучи на 30 години няма да имате коса. :) Харесвайте се каквито сте си.

Имам 2 доста суетни съученички, които всеки ден се изправят. На едната вече си личи, че косата й е в доста лош вид, от това непрестанно изправяне. Дори и се вижда темето вече....

cw3tty
11-16-2010, 07:44
мия си косата през ден - иначе се омазнява или просто си личи, че е мръсна .. изправям я след всяко къпане .. жестоко много се дразня защото съм на френско каре от месец и нещо, и с моята начупена коса на нищо не приличам .. само чакам да порастне, за да спра да я съсипвам с пресата .. :(

n3zabrawiimaa
11-16-2010, 07:51
Ами аз моята коса много си я харесвам в естествен вид - къдрава е. Само предните кичури си ги изправям леко (не е бретон) защото иначе седи много бухнало, все едно наистина съм бръкнала в контакта.
А косата си я изправям горе-долу веднъж месечно, просто понякога ми писва да се гледам все еднаква.

Може ли да постнеш снимка с къдревата си коса?

rosencetooo
11-28-2010, 18:25
Изправям си бретона :) косата по-рядко гледам да я изправям..Начупвам я или я сплитам :P ии ако се налага изправям само някой крайчета ;д

MaLty
11-29-2010, 11:51
^ ако постоянно мислиш какво ще стане след време по-добре не си гримирай, лакирай, изправяй косата и тн. :lol:

Аз си я изправям почти всеки ден, свикнала съм си с права коса :)

ri41
11-29-2010, 14:49
мия я 2 пъти в седмицата, оставям я в естествен вид, леко начупена е, но я топирам и изправям бретона, рядко вече я изправям веднъж месечно :)

blueberryyy
11-29-2010, 17:18
Или си лягам с мокра и след това е къдрава ,или я оставям да изсъхне просто така и е леко чуплива .Изправям само бретона , защото е настрани и много криво седи иначе,а самата коса най-много веднъж на две седмици да я дърпам с пресата...имам професионална и по едно време много се бях запалила ,обаче унищожава косата , а и постоянно ми повтарят ,че къдравата ми отива повече.