PDA

View Full Version : Маска с кисело мляко..някой правил ли си е?



nillz
11-14-2010, 18:03
Гледах едно клипче на една мацка която казваше,че си прави маска с кисело мляко :D

Въпроса ми е.. ! Някой правил ли си я е тази маска и ако да да ми каже подробно за това как става номера :D

AniBG
11-14-2010, 18:06
Аз си правя редовно през лятото, когато изгоря например от слънцето! Взимаш един тампон (за лице :-D ) и с една лъжица намазваш тампона обилно с кисело мляко, а след това нанасяш на лицето от самия томпон! Ако е нужно, добавяш още кисело мляко! Пожелание, легни и си сложи резенче краставица на очите! Воала!! :D

vagarious
11-14-2010, 18:08
Маска, но за какво - за лице или за коса !? :-o
За лице - вече ти казаха как се прави и какво е, що е.
За коса - да, аз всяка седмица по 1 път, а понякога и 2 пъти си я правя - просто намазвам косата с половин кофичка кис.мляко и стоя така 20-30мин.После си измивам както обикновено и косата е ок.Попринцип, се прави за да възстанови косата, ако е мноого зле. :)

nillz
11-14-2010, 18:10
Аз си правя редовно през лятото, когато изгоря например от слънцето! Взимаш един тампон (за лице :-D ) и с една лъжица намазваш тампона обилно с кисело мляко, а след това нанасяш на лицето от самия томпон! Ако е нужно, добавяш още кисело мляко! Пожелание, легни и си сложи резенче краставица на очите! Воала!! :D


Направо таратор :D :D :D
И какво става като си направиш тази маска..колко време стоиш така..я кажи нещо по подробно :)

j_adore2
11-14-2010, 18:10
Майка ми си прави с кисело мляко,рициново масло или зехтин,витамин А и хума.Прави си я и за косата и за лицето и е доволна.

AniBG
11-14-2010, 18:16
Аз си правя редовно през лятото, когато изгоря например от слънцето! Взимаш един тампон (за лице :-D ) и с една лъжица намазваш тампона обилно с кисело мляко, а след това нанасяш на лицето от самия томпон! Ако е нужно, добавяш още кисело мляко! Пожелание, легни и си сложи резенче краставица на очите! Воала!! :D


Направо таратор :D :D :D
И какво става като си направиш тази маска..колко време стоиш така..я кажи нещо по подробно :)
Ами стоиш така около 5-10 минути, докато киселото мляко не запчне да засъхва! Иначе не е почистваща или някаква такава - както казах я използвам, ако съм изгоряла, много ми успокоява! Като цяло можеш да я ползваш когато си поискаш, но ако искаш някакъв по-специфичен ефект.. Иначе мога да те посъветвам, ако търсиш нещо подходящо освен маската от кисело мляко, за през лятото - можеш да ползваш и плодове!!:
Например:
1.Избираш някакъв по-течен и месест плод (праскова, ягода, малина, череша, кайсия...)
2.Срязваш плода наполовина
3.С половинката от плода намазваш лицето си, всеедно ползваш тампон!
4.Седи се пак като при киселото мляко - докато засъхне (около 5 мин.)

vagarious
11-14-2010, 18:25
А аз го правя с грозде.Страхотна е кожата след това. :grin:

bloodyF
11-15-2010, 05:42
кисело мляко с трици.. 8-) не, наистина после кожата става една такава..като бебешко дупе..пробвах само веднъж (препоръчаха ми) и останах доволна :-D

FuckingFreak
11-15-2010, 06:44
Аз също като изгоря, си правя маска с кисело мляко за лицето. За косата 1 път в месеца също си правя и добавям 2 лъжици хума и 1 лъжица мед. :)

sHaDy_sOuL
11-15-2010, 12:09
Аз съм си правила с кисело мляко за почистване уж.. И я правя по следния начин: върху половин филия БЯЛ хляб слагам кисело мляко и оставям 3-4 часа да се изцеди хубаво. После намазвам лицето, стоя 15-20 минути и измивам с водичка. Успех :)

SHEsaREBELxxx
11-15-2010, 12:13
Да, половината форумен народец..щото имаше една такава тема...
Не съм пробвала, и затова:

"Маската може да се прави по всяко време на годината.

Взема се една филия хляб и се намазва с дебел слой кисело мляко.

Оставя се да се изцеди известно време – няколко часа. Може да направите заготовката вечерта, да оставите да престои в хладилника за през нощта и на сутринта да намажете лицето си с добре изцеденото кисело мляко. Колкото по-хубаво е киселото мляко, толкова по-бързо ще се изцеди.

Оставяте да подейства около 20-30 минути, след което измивате лицето с хладка вода. "