PDA

View Full Version : Истинска приятелка или не?



ivyy
11-15-2010, 11:52
Отдавна се каня да пусна тази темо,но все нещо ме спира и днес вече не издържах. Моята най-добра приятелка постоянно изтъква колко е по-умна от мен и колко много таланти има(въпреки че има само два). Днес в училище бяхме разговаряли за това какво можем и какво не и тя най-неочаквано ми вика: Спокойно.Няма за какво да се притесняваш ти нямаш таланти. Това не е напълно вярно, защото съм танцувала 9 години класически балет и модерни танци, и госпожите постоянно ми казваха колко съм добра. Друго нещо, което постоянно повтаря е,че аз пея много фалшиво, а тя пее много хубаво (въпреки че на мен не ми харесва). Но като оставим това на страна, най много ме дразни, когато започне да се изтъква колко умна е. Когато тя познае някой отговор все ми натяква,че той е бил верният, а когато аз кажа верният и тя сбърка нямало значение, не било важно. Та дайте ми някой съвет какво да правя.

П.П. Нещо,което казва поне през ден "Няма нищо,че си неграмотна,то се пак си само наполовина българка." Аз ли имам някаква изкривена представа за хай-добра приятелка или това,което казва и прави е напълно нормално?

SHEsaREBELxxx
11-15-2010, 11:59
А добре де, и още я наричаш приятелка??
Защото не е...тя се има за няк`ва много по-велика от теб и винаги ти натяква, че си тъпа и нямаш таланти ...е не ти ли е обидно?? Един път, два пъти, три...аз вече да съм я заебала...
А между другото на колко сте?

ivyy
11-15-2010, 12:04
На 15. Обидно ми е,но никога не го показвам. Такава съм си - приемам това,което ми казват другите и не отвръщам. Според майка ми проблема ми е,че съм прекалено добра с хората. Осъзнавам,че тя се има за по-велика от мен,въпреки че, ме надминава само с това,че е по-умна.(пълна отличничка,а пък аз съм по-скоро 4-5) , но не знам какво да правя.

SHEsaREBELxxx
11-15-2010, 12:09
И аз съм така - прекалено добра, обаче понякога не мога да търпя и...
А защо не направиш като нея?? Може да я излъжеш, че си се записала на нещо и да й натякваш, че си много добра и имаш талант в тази област /я пеене, рисуване, танци и пр./ а тя неее :P ...да види, че не е единствена
или ддз тъпи идеи давам :lol:

ivyy
11-15-2010, 12:16
Идеите ти не са тъпи. Отдавна мисля да се запиша да ходя на театър,но в момента нямам много време и....Мерси за отговорите ти. :)

BlackEyedPeas
11-15-2010, 12:18
По това описание адски много ми напомняш на едни мои приятелки, едната точно по-същия начин се държи. Казва й подобни неща. Другата ми е казвала, че много се обижда, понякога наистина прекалява, особенно като я нарича "Тъпа". Като се скарат, все едно и също "Аз повече никога няма да се сдобря с нея, с тази тъпа овца" и на другия ден ги гледаш 2-те в мола прегърнати.

ivyy
11-15-2010, 13:03
Т`ва с тъпата овца ми е пределно ясно (дори и да е казано като шега). Доста често въпросното момиче ми вика,че съм тъпа,защото съм блондинка(всъщност съм брюнетка,но имах кичури) или пък,че не съм от особено умните...но това е положението.

danibebi
11-15-2010, 13:44
Поговори с нея СЕРИОЗНО. И ако не се получи, заебавай я. Едвали ще се поправи. ;)

CookieMonster
11-15-2010, 14:46
И аз по същия начин. Фр-то ми само ми натяква колко по-тъпа съм от нея. На контролните винаги изкарва най-високата оценка, а пред компанията казва че нищо не знае. Сякаш иска да скрие от нас, че си е учила а не иска да бъде от зубърите макар че хич не й личи че е зубър. Дори по-малко - тя е мързелива, не си учи постоянно уроците и т.н. Да не говорим за приятелски отношения.

Поговори с нея СЕРИОЗНО. И ако не се получи, заебавай я. Едвали ще се поправи. ;)
Трудно е. Ако тя е единственият човек, с когото можеш да стоиш, да си поговориш и т.н. е трудно. Ако не си бързосприятеляващ се човек дълго ще си търсиш друг добър приятел.. (В смисъл *добър-който те изслушва и т.н. с качества, които не притежават другите)
За авторката - Аз те съветвам иначе да си поговориш с нея и да й кажеш това. Кажи й също, че тя те обижда по този начин..

Red21
11-15-2010, 14:49
Определено не ти е никаква приятелка поне не истинска :shock:

ivyy
11-15-2010, 15:06
CookieMonster карали сме се точно за това.Тя казва,че повече няма да прави така,че ще се промени.Тази промяна е само за дни и всичко пак си е по старо му. Знам,че трябва да приемаме приятелите си с недостатъците им и аз го правя. Тя ме изслушва и мога да говоря с нея за почти всичко,но вече ми идва нанагорнище,а просто да прекратя отношенията сиу няма да стане,защото ще ми е много трудно да говоря с нея за това. Аз попринцип не мога да говоря открито с хора.

vagarious
11-15-2010, 15:23
И аз имам една такава до себе си - да, в началото я наричах добра приятелка, сега ми е просто .... абе приятелка ми е, но е мноого силно казано.
Постоянно се изтъква в най-различни сфери,твърди едно, а всъщност жадува за друго и изобщо се изкарва за няква, каквато не е.Даже не е и близо до истинското значение на думите си.
Но какво да направиш - нищо, просто дръж някой неща за себе си, а за останалото не обръщай особено внимание.Присмивай се на ум.Помага. :wink:

MegiBoOm
11-15-2010, 15:33
Не! Та не забелязваш ли, че тя за всичко постоянно те критикува... :?

kuklichka_bg
11-15-2010, 17:39
Ако това е найдобра приятелка---хахах

CookieMonster
11-15-2010, 17:43
CookieMonster карали сме се точно за това.Тя казва,че повече няма да прави така,че ще се промени.Тази промяна е само за дни и всичко пак си е по старо му. Знам,че трябва да приемаме приятелите си с недостатъците им и аз го правя. Тя ме изслушва и мога да говоря с нея за почти всичко,но вече ми идва нанагорнище,а просто да прекратя отношенията сиу няма да стане,защото ще ми е много трудно да говоря с нея за това. Аз попринцип не мога да говоря открито с хора.
Мм не знам какви други насоки да ти дам. Не ме бива в съветите.
Ти явно намираш истинския смисъл на думата приятелство, но другите не.. Гадно е все пак да се чувстваш така, ама има още толкова много хора по света, с които можеш да срещнеш общи интереси и т.н. Ъх, вече се отправих в друга посока.. Спирам

fuckme
11-15-2010, 17:46
поговори с нея отново, или я зарежи.

ivyy
11-15-2010, 18:27
Благодаря ви за отговорите. :-)