PDA

View Full Version : Гинеколог



AnIcHkAtA
11-15-2010, 13:05
Здравейте !
Имам няколко въпроса главно към женската част на форума Smile
Тъй като смятам да ходя на гинеколог, а ми е за първи път, можете ли да ми препоръчате някой?
Също така, ако отивам за консултация и преглед, мога ли да взема направление от личната лекарка и на какви основания?
При какви условия има право или е задължен да се свърже с родителите ми?
Благодаря предварително Smile

darkPaladin
11-15-2010, 15:31
направление можеш да искаш само за профилактичен преглед като основание

кажи защо те е страх да се свързва с вашите

doctors
11-15-2010, 16:41
Направление може да вземеш както за профилактика така и при проблем.
В различни градове има добри лекари,но женската част да ти препоръча взависимост от това от кой град си.Личната може да се свърже с вашите,но може и да не се свърже - незнам какъв ти е проблема,та вашите да не знаят.

AnIcHkAtA
11-15-2010, 19:24
От София съм, забравила съм да добавя :)
А проблема ми с нашите - имам връзка, която не биха одобрили
Иии мисля, че не се разбрахме.Не личния при какви условия е длъжен, а гинекологът при какви условия е длъжен да се свърже с тях ?

marin4itu
11-19-2010, 17:52
Личния/та ще ти даде направление само ако имаш проблем. Смисъл ти може да нямаш, обаче трябва да бъде вписано нещо. Причината е, че примерно на личен лекар с 1000 пациента осигуряват само 300 направления.

Не мисля, че геникологът има някакво основание да звъни на вашите. Мисля, че ти самата трябва да уведомиш поне майка си или някоя друга близка жена, че посещаваш гениколог. Не мисля, че някой ще ти се скара, че искаш да отидеш на профилактичен преглед, независимо девствена или не.

lili12
11-24-2010, 14:33
Ако си под 18 трябва да
си с присъствието на родител.
А колкото до направлението
ще го получиш само ако
имаш някакво заболяване.
За прегледа без
направление мисля че
има такса.

Lia
11-26-2010, 15:28
Направлението го получаваш след като казваш че искаш и джипито е длъжно да ти го даде. казваш че е за профилактичен проглед. А ако си под 18 не знам дали ще трябва да си с родител или да го известяват, предполагам че ако джипито те познава добре, може и да те скатае, ако му се примолиш и го подкупиш с една кутия бонбони и една бутилка вино ... :)