PDA

View Full Version : Ох тази моята коса



MegiBoOm
11-15-2010, 15:39
Ами прблемът е, че косата ми е суха в краищата и леко мазна в корените, а по самата дължина на косъма си е нормална....(толкова объркващо) Ползвам хининова вода (два пъти в сед и то само след като се изкъпя), Бадемово масло (преди миенето на косата) ии това е общо взето....Та има ли някакъв начин да се справя с тези ужасни и сухи краища? :?

Lenny
11-15-2010, 16:00
И мойта коса е същата и бях прочела някъде, че можеш да мажеш косата със зехтин

MegiBoOm
11-15-2010, 16:30
Мерси :)Някакви други мнения? :(

vagarious
11-15-2010, 17:01
Мажи ги с майонеза и стой така 30мин.После измий както обикновено.
Хубаво е веднъж седмично да се прави.Аз само 1 път съм я правила и косата ми после беше екстра.
Също, слагай и кристали, може и с кис.мляко да я мажеш(мие се след 20мин както обикновено) и такам.Казвам ти тези, които аз съм пробвала и съм доволна. :)

kiki1991
11-15-2010, 17:09
Ами прблемът е, че косата ми е суха в краищата и леко мазна в корените, а по самата дължина на косъма си е нормална....(толкова объркващо) Ползвам хининова вода (два пъти в сед и то само след като се изкъпя), Бадемово масло (преди миенето на косата) ии това е общо взето....Та има ли някакъв начин да се справя с тези ужасни и сухи краища? :?


Моята коса е същата много мазна и със сухи краища,но мога да ти кажа че като се постригах на етажи истанени в краищата,и почнах да я мия с билка(много ефтин шампоан,но с голям ефект ето снимка: http://krem-za-men.de31.com/images/1701_3400/2431.gif )омазняването намаля и си мия 2 пати в седмицата косата,а преди беше през ден.

LipSy
11-15-2010, 18:53
Събери си листа от орех (от самото дърво) и ги свари. Докато се къпеш си полей главата няколко пъти с получената от тях течност. След това си слей косата. Знам, че това подхранва. Ако не помогне и ако не намериш нещо друго, което да ти помогне просто отиди на фризиор и кажи да ти отрежат краищата. Така косата ти ще живне малко! :)

glezenafukla
11-15-2010, 19:01
И мойта е нещо такова.. като цяло ми е суха..ама откакто почнах да я изправя и в корените се омазнява...
А, иначе тфа с майонезата, наистина ли действа.. да си купя майонеза и да се наплескам?! Със зехтин един път се мазах и се чувствах много тъпо, не ми хареса много :grin:

FuckingFreak
11-16-2010, 07:55
Като казваш връхчета колко горе/долу имаш в предвид. Ако наистина са само връхчетата, може да ти цъфтят и затова да става така. Ако ти е умерено дълга косата, подстрижи ги и после използвай маски и балсами. Поне според мен това е най - добрия вариант, и аз бих го избрала, но ти решаваш все пак косата си е твоя.

И аз също имам въпрос. От долу (най-долния) пласт на косата ми е доста сух и заплетен. Прилича на изпръхнал, все едно всеки ден го трерирам с преса,ала не е така. Сигурно от години ми е така, но не му обръщах кой знае какво внимание, забелязах го наистина преди 2-3 седмици. Мажа го с 2 балсама - Шаума зеления и един на Ейвън, също така и с някакво балсамче от боята на майка ми - Л'ореал Кастинг Крем глос с пчелно млечице, тук е и момента да спомена, че мирише прекрасно и продават ли го все още в по-големи 'бутилки', че това е доста малко, а искам да си купя. И някакви отзиви за Глис кюр имате ли? Съжалявам за многото въпроси, но не ми се прави тема ;д

vagarious
11-16-2010, 08:22
И мойта е нещо такова.. като цяло ми е суха..ама откакто почнах да я изправя и в корените се омазнява...
А, иначе тфа с майонезата, наистина ли действа.. да си купя майонеза и да се наплескам?! Със зехтин един път се мазах и се чувствах много тъпо, не ми хареса много :grin:

Мда, действа.Нали ти трябват само г/д 2суп.лъжици, зависи колко ти е дълга косата.Моята е 3 пръста под раменете и ми беше достатъчно. :)

ecstazy
11-16-2010, 09:13
майонеза ?! :shock:

MeLikesPie
11-16-2010, 11:38
Ето моето мнение:
Майонезата и зехтинът са за ядене.
Балсамът и маската са за коса.

Shadowsogirl
11-16-2010, 11:43
И какво точно е действието на майонезата и къде се маже? В крайщата, в корените?

vagarious
11-16-2010, 12:12
Ето моето мнение:
Майонезата и зехтинът са за ядене.
Балсамът и маската са за коса.

Искаш да кажеш, че продуктите на пазара са по-качествени от домашните ли !?Не съм съгласна с твоето мнение. :) Това е и моето мнение - нищо лично. :wink:

Shadowsogirl аз не съм наблягала на корените, защото и без това ми е с мазни корени. :?
Попринцип майонезата ще се отрази на косъма в краищата, ако е суха косата.Придава влажност ..

Hilary_
11-17-2010, 17:10
към маслата добре си се ориентирала (стига да са ти качествени) може да опиташ и с други видове (освен бадемовото) .. преди къпане ..

според мен имаш нужда и от хидратиращ шампоан + маска, която да подхрани косата и накрая продукт без отмиване, който да "затвори" косъма един вид .. (:

MegiBoOm
11-17-2010, 17:16
към маслата добре си се ориентирала (стига да са ти качествени) може да опиташ и с други видове (освен бадемовото) .. преди къпане ..

според мен имаш нужда и от хидратиращ шампоан + маска, която да подхрани косата и накрая продукт без отмиване, който да "затвори" косъма един вид .. (:

Би ли дала неща като пример, за да може да се ориентирам по-лесно? :)

Hilary_
11-17-2010, 17:49
към маслата добре си се ориентирала (стига да са ти качествени) може да опиташ и с други видове (освен бадемовото) .. преди къпане ..

според мен имаш нужда и от хидратиращ шампоан + маска, която да подхрани косата и накрая продукт без отмиване, който да "затвори" косъма един вид .. (:

Би ли дала неща като пример, за да може да се ориентирам по-лесно? :)
много зависи колко пари можеш да отделиш? ..
Аз лично те първа смятам да инвестирам в професионалната козметика за коса по простата причина, че всичко останало вече съм опитала и не ми помага (а косата ми е нещо подобно на твоята) ..

Пример: единствено мога да ти ги изредя като марки, но за отделни продукти ще ми е трудно да те ориентирам .. (:

п.п. ако ти се занимава разгледай продуктите на Loreal professional и Kerastase и си прецени сама (те са ми направили най - добро впечатление до сега) .. :)

LaffyTaffy
11-17-2010, 18:52
На мен ми се омазняваше от хининовата вода, затова спрях да я използвам. Ако искаш може да пропуснеш едно мазане с нея и да видиш дали ще ти се омазни.

Sunshin3
11-17-2010, 18:58
Може да ти се омазняват корените от хининовата вода. Но може и да не е от това. Не мога да ти помогна, никога не съм имала мазна коса.

Imaginarily
11-19-2010, 18:13
ползвам единствено и само продуктите на Christian of Roma, скъпи са, но са качествени... по-добре се посъветвай с фризьора ти, или в магазин за професионална козметика за коса... ако ти се вижда скъпо, просто помоли да прочетеш съдържанието на продукта предложен от тях за проблема ти и аналогично намери нещо по-евтино, макар че така ще е много трудно...