PDA

View Full Version : Поликистозни яйчници ???



kiki1991
11-15-2010, 16:25
Преди малко се прибрах от гинеколог..отидох заради проблем с цикала последните 2 месеца(беше станал само по 2 дни и то много слаб)и ме гледа на ехограф и ми каза че имам поликистозни яичници,но не било за лечение и не ми предписа нищо защото поликитозата се лекувала само ако имаш засилено окосмяване,проблем с цикала от много време(или спре)и нямаш овулация,също и при жени който не могат да забременеят.При мен каза че няма такова окосмяване и че имам овулация.Но все пак да питам някой отквивали ли са му такова и дали се е лекувал?

kiki1991
11-16-2010, 14:03
никой ли не знае нищо?

Red21
11-16-2010, 14:12
никой ли не знае нищо?

НЕ 8)

mimencety9009
11-17-2010, 07:42
и аз нямам идея но наи-добре потърси в гугал все нещо трябва да излезе

kalpazanka
11-17-2010, 15:03
Съветвам те да се консултираш с друг гинеколог. Изследвала ли си прогестерон?

Infinity
11-17-2010, 16:32
Подкрепям съвета преди мен - задължително се консултирай с друг ДОБЪР гинеколог , който ако наистина е добър не ми се отнесъл така пренебрежително с проблема ти.
Според мен ти трябват и хормонални изследвания.
Правила ли си такива ? :-o

kiki1991
11-17-2010, 16:43
задалжително ли с друг гинеколог,не може ли а личния лекар???
не съм си правила никакви иследвания...

Infinity
11-17-2010, 16:57
Профила ти е яко фейк , да. :)

kiki1991
11-17-2010, 17:14
Профила ти е яко фейк , да. :)

що да е фейк ????

kalpazanka
11-18-2010, 11:14
Профила ти е яко фейк , да. :)

що да е фейк ????
Щото, ако не е фейк, значи квалификацията на гинеколога е под всякаква критика! Просто няма начин да си със СПКЯ и да имаш овулация! Просто там няма нормален хормонален профил, който да подтикне яйцеклетката да узрее, респективно няма овулация!

kiki1991
11-18-2010, 13:01
Профила ти е яко фейк , да. :)

що да е фейк ????
Щото, ако не е фейк, значи квалификацията на гинеколога е под всякаква критика! Просто няма начин да си със СПКЯ и да имаш овулация! Просто там няма нормален хормонален профил, който да подтикне яйцеклетката да узрее, респективно няма овулация!


Прочети малко повече в нета...пише че от 20 до 30 % от жените имат поликистизни яйчници,но нямат другите проблеми...като нередовен цикъл,засилено окосмяване и си имат овулация...

kiki1991
11-18-2010, 13:17
МОЖЕ ЛИ ДА ИМА ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ БЕЗ НАЛИЧИЕТО НА СИНДРОМА /КОМПЛЕКСА ОТ ДРУГИТЕ СИМПТОМИ/ ?

Около 20-30 % от жените имат поликистозни яйчници при ехографското изследване, без да имат другите характерни симптоми на синдрома /окосмяване, акне, менструални нарушения, стерилитет обезитет и др./. Ехографската поликистозна структура трябва да се счита само като един често срещан симптом, който в никакъв случай не е достатъчен за поставяне на диагнозата СПЯ.

ImmortalSportFreak
11-18-2010, 13:34
Отиваш при друг гинеколог,ако трябва и при трети,за да вземеш повече мнения.Отиваш и на хормонални изследвания.Като отидеш при по-компетентен и ако ти назначи лекарства се лекуваш.

kalpazanka
11-18-2010, 14:46
МОЖЕ ЛИ ДА ИМА ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ БЕЗ НАЛИЧИЕТО НА СИНДРОМА /КОМПЛЕКСА ОТ ДРУГИТЕ СИМПТОМИ/ ?

Около 20-30 % от жените имат поликистозни яйчници при ехографското изследване, без да имат другите характерни симптоми на синдрома /окосмяване, акне, менструални нарушения, стерилитет обезитет и др./. Ехографската поликистозна структура трябва да се счита само като един често срещан симптом, който в никакъв случай не е достатъчен за поставяне на диагнозата СПЯ.
Именно! Като ти тресна диагноза ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ, изследвал ли ти е съотношението ЛХ/ФСХ? Прогестерон изследвал ли е? Видял те е на УЗ, видял ти е фоликула, суспектен за предстояща овулация и ти е казал СПКЯ без грам изследвания.
П. П. 1 Моят АГ като види мехурче, суспектно за овулация, пише на фиша Obs. ovulatio. ;)
П. П. 2 Не чета разните статийки в нета, а се консултирам с учебници. :D

kiki1991
11-18-2010, 17:44
а не мога ли този път да ида при личната си лекарка и да се консултирам и с нея.и каде да си изледвам простестерон към нея ли пак да се обарна,понеже не ми се ходи пак на гинеколог...и да питам колко горе долу варвят тези изледвания?

ImmortalSportFreak
11-19-2010, 20:09
а не мога ли този път да ида при личната си лекарка и да се консултирам и с нея.и каде да си изледвам простестерон към нея ли пак да се обарна,понеже не ми се ходи пак на гинеколог...и да питам колко горе долу варвят тези изледвания?
Е консултирай се,но при всички случаи тя ще те прати на друг гинеколог.Все пак АГ-то е специалист в тази област и знае повече от ОПЛ-то за тези заболявания. За цените нз..