PDA

View Full Version : Сладко



spopi
11-15-2010, 17:05
На ден по колко е нормално да се яде сладко. :? Ако може ми кажете болести който може да се появят при повишаването на захарта и малко повече при диабета.Наскоро почнах да наблягам на сладко. :?

kiki1991
11-15-2010, 17:28
и аз съм така,преди ядях много шоколади бисквити,сладки,вафли,и много барзо палнеех,пъпки ми излизаха...Ограничавай се не е хубаво по много,недей да свикваш да ядеш много че после няма отказване.Примерно на ден по 1-2 вафли,веднаж в седмицата шоколад..зависи какво ядеш но гледаи да не е по много.

FuckedUp
11-17-2010, 17:57
Няма норматива..Само недей да ядеш по 10 шоколада на ден :D

awerw
11-17-2010, 18:10
Аз на ден ако изям 1 малка бисквитка се чувствам виновен пред себе си. Но ти си решаваш.

ImmortalSportFreak
11-18-2010, 13:55
Аз ям примерно шоколад,2-3 вафли на ден и 1 Сникърс(примерно..) и така съм почти всеки ден. 8-) :oops: :lol: :lol: Това само сладкото ест. .. ;Д

LifeFitness0
11-18-2010, 16:32
То тялото ще си каже,ако прекаляваш. :)

maksimal
11-18-2010, 16:39
Аз на ден ако изям 1 малка бисквитка се чувствам виновен пред себе си. Но ти си решаваш. :lol: :razz:

ImmortalSportFreak
11-19-2010, 19:57
Може да ти се получат някакви песъчинки,които се отделят в урината(получават се при прекаляване на пикантното и сладкото;не помня как се казваха..).Наскоро ми правиха изследвания и ми казаха,че имам това чудо в урината и не трябва да прекалявам мн със сладкото + това трябва да пия много вода.Казаха ми че не е опасно това.Също наскоро някъде четох,че ако се прекалява със сладкото можеш да получиш апендицит.
Все пак кажи горе-долу какво и колко на ден сладко ядеш и ще ти кажа дали е нормално,много или малко. 8-) В тийнейджърската възраст е нормално да ядеш по много и сладко и солено,заради растежа.Но ние тийнчетата наблягаме на сладкото.. 8-) А и то е полезно за мозъка(шоколада специално).
Яж си сладко,но в определени граници.

Оф и аз трябва да понамаля сладкото заради зъбите главно,но пуста воля... :oops: :D

cherrygloss
11-19-2010, 20:34
Ох и аз щях да пускам такава тема, просто това ми е голяма слабост.Сладко ям с тонове , просто не знам какво да правя вече :( Някакви идеи за намаляване на желанието или поне как да се огранича, защото усещам , че прекалявам и това ще ми докара проблеми 8-)

spopi
11-25-2010, 16:11
Малко късно се включих.
1 вафла+ още нещо може да има и шоколад някой път

amk933
11-25-2010, 16:16
о, Господи помилуй...чувствал се виновен заради една бисквитка...

та то аз последно причастие трябва да си взема по тая логика, като се има предвид, че има дни, в които ям по 4 балканчета, 1 шоколад и 6 палачинки с шоколад... :lol:

cherrygloss
11-25-2010, 18:27
Да, amk933 е прав. 8-) Аз ям много, ама наистина много сладко и не ми пука кой знае колко, защото за сега не ми се лепи.Все пак не трябва да се прекалява.

amk933
11-25-2010, 19:03
Да, amk933 е прав. 8-) Аз ям много, ама наистина много сладко и не ми пука кой знае колко, защото за сега не ми се лепи.Все пак не трябва да се прекалява.

При мен проблемът е също, че изобщо не ми личи, с което най-нагло злоупотребявам. 8-)

Не мога да се замисля да живея без шоколад. :oops:

Та исках да кажа, че диабет от сладко не може да се хване. Колкото ти се яде, толкова си яж. Ако не си генетично обременен/а няма проблеми...Нямам предвид да ядеш по 1 кило на ден, но 200-300-400 грама не е фатално и аз съм живото доказателство.

Кола-шоколад-палачинки-балканччета-сладкиши-баклави - аз 90% на това живея, а съм 57кг./175см момче...

cherrygloss
11-25-2010, 19:39
Леле.. какъв метаболизъм имаш ти бе 8-) И аз прекалявам, но не съм пък и от най-слабите. 53 кг, 166 см. :lol:
И според мен няма норма за сладкото, просто ти сам/а ще усетиш , че прекаляваш :)

wali00
11-27-2010, 11:27
Аз на ден ако изям 1 малка бисквитка се чувствам виновен пред себе си. Но ти си решаваш.



Ами горко на организма ти тогава.. Ако смяташ, че живееш особено здравословно и т.н., то доста се бъркаш.. :)


Човек сам трябва да преценява колко сладко трябва да яде.. (и колко да яде като цяло).. На ден можеш да си позволиш до няколко бисквити, няколко блокчета шоколад и 2-3 бонбони.. В момента, в който усетиш, че си се нахранил/-а, веднага спираш..

ri41
11-27-2010, 11:41
то зависи като малка/малък как са те научили, например вкъщи сладко се яде предимно домашни неща и то 1 път в месеца дори и по-рядко, шоколад се купува пък веднъж/ два пъти годишно от майка ми и аз никога не ходя да си купувам сладко, просто нямам този навик, смятам, че е вредно и много ми е странно като кажат някой, че всеки ден ядат сладкиши, чела съм статии по-въпроса в които се обяснява, че сладкото е по-различна храна от другите, дори било нещо като наркотик и колкото повече го употребяваш, толкова повече искаш, за щастие нямам тези навици, а ти само с воля можеш да го намалиш :)

MaLty
11-28-2010, 08:00
Ям сладко в огромни количества 8-) Станала съм в 9 и до сега съм изяла 2 филийки с шоколад и 1 вафла,и тфа е само началото .. 8-)

zoreto
11-28-2010, 08:39
ако в 'сладкото' нямаше захар ,никой нямаше да го яде.тук идва спора кое е по полезно захарта(чиста отрова) или подсладители от рода на Аспартам(канцерогенен)? Ако можеш отърви се от навика въобще да ядеш сладко. Наблягай на плодове ,фруктозата е мн по различна от рафинираната захар.Захарта не ти е нужна,няма нищо добро ,което да носи на тялото ти ,освен да натоварва излишно сърщето.Погледнато реално си даваме парите за отрови и съсипваме си органзма :?