PDA

View Full Version : Болки - само момичета



AniBG
11-15-2010, 18:27
Привет на всички! :) Ще започна направо - проблемът ми е там, че от 12 годишна всеки ден ме боляха гърдите! Разбирам, че растат ама чак пък толкова.. като станах на 14 до 15 години болката се намали и уредя, но откакто навърших 16 отново е постоянна и особено преди мунструация (яйчниците също вече ме изнервят)! Та въпросът ми е има ли някакви лекарства или нещо, с което да намаля/премахна тази болка?? :( Майка ми ми е казвала, че и тя на моите години е била така - болели са я гърдите и яйчниците та май генно ми го предала.. Но си е просто нетърпимо - дори и сутиенът ме дразни, че каквито са чувствителнии... :x Предварително благодаря на всички и се надявам отговорите да са смислени и по темата! :)

Vannesa
11-15-2010, 18:32
Щом майка ти е казала това, гени и толкова.
НО! пробвай първо да носиш по-свободни сутиени, забрави за стегнатите "модерни" корсетоподобни и заложи на български и с по-неосезаеми банели. С търсене ще намериш. Не се пробвай с лекарства, включи повече млечни продукти в режима си (това някъде го бях чула), и по-малко мазнини, поне по време на цикъл.
Болката не означава, че задължително растат, просто си от онези некъсметлийки с по-болезнена менструация. Но споко, има и много по-зле, майка ми е влизала в болница на болкоуспокояващи с дни, така че не се нервирай.

П.С. Сега като се замисля, имаше нещо като аспирин/аналгин за менструални болки, но не знам дали ще действа при гърдите, все пак проучи. Обаче ако усетиш ,че нараства, замисли се за лекар, съвсем приятелски ти го казвам. Хъг.

Pliok0019
11-15-2010, 18:36
Аспирин недей да пиеш по време на менстуация - много се усилва кръвотечението. Мисля, че аспиринът разширява кръвоносните съдове.

От разтворите - аулин, нимезил, но след консултация поне с личен лекар.

Била ли си досега на гинеколог?

AniBG
11-15-2010, 18:41
Да, била съм - всичко си е ОК засега (да чукна на дръвце 8-) )! Иначе за млечните продукти - ами ще опитам, въпреки, че като имам овулация баш от млечните цялото ми чело става в пъпки (преборвам ги с маски и т.н. докато съм неразположена) иначе ако някой знае нещо за метод с яденето на различни продукти - да казва! :-)

SmilezZz
11-15-2010, 18:45
За лекарства се посъветвай със
специалист,защото всяко нещо действа
различно на всеки..При някой може да
има страхотен ефект,но при други да
има странични ефекти..
Както и да е..
Щом и при майка ти е било така,явно е
генно..Няма да се повторя с предишния
потребител..Напълно съгласна съм с
Pliok0019

Minerva
11-15-2010, 20:30
От хормоните е! Гърдите на тия години и преди менструацията те болят от тях. Отиди на гинеколог и му сподели проблема си (той преглежда и гърди) , но може дори и да не се стигне до преглед, а само да поговори с теб. Аз при моя съм виждала реклами на някакви билкови хапчета, които помагат примерно за ПМС и болките свързани с това. Това е един от вариантите. Но недей да предприемаш подобни лечения без лекар.

kalpazanka
11-16-2010, 09:19
По-добре за преглед на млечни жлези да отиде при мамолог.
Другият вариант е да си късметлийка с тежък ПМС. Можеш да пребориш проблема и с хомеопатия /естествено необходимо е да се консултираш с хомеопат!/

Infinity
11-16-2010, 13:06
Когато пиех едни прогестеронови таблетки бях същата.
Супер неприятна болка в гърдите и яйчниците - NO SPA пих , но да ти кажа просто добра реклама .. изобщо не ми помогна всъщност. 8-)
Вероятно е ген , но аз те съветвам да посетиш гинеколог може да е на хормонална основа.

pinkflower
11-16-2010, 17:44
Да те болят гърдите преди менструация е съвсем нормално.
Преди менструацията ми не беше болезнена,само от време на време,но от около 2 години,всеки път първите няколко дни.Ужас и безумие е!Единственото,което ми помага на мен е беналгин.
Освен някакви безобидни обезболяващи като аналгин друго недей да пиеш обаче без да се консултираш с лекар.

AniBG
11-16-2010, 17:49
Мерси на всички! :-) Много ми помогнахте! Иначе ще попитам лекарката за лекарства или най-малкото да намаля болката, дори и да не я премахва! :?