PDA

View Full Version : Помощ по английски език :(



nadincety
11-15-2010, 19:05
Може ли някой,който разбира от английски да ми помогне с превода на едно-две изречения,че утре ще ме изпитват в/у един текст,а от час и нещо се мъча и не съм стигнала до никъде..Изреченията са следните:

1) Just as its drinks appeal to cash-rich,time-poor workaholics,its approach to business is attractive to those who are disillusioned with the big multi-national corporations who are making vast profits while contributing to the destruction of our planet

2) So as well as financial incentives like company shares,healthcare,and extra bonuses,the staff are motivated by personalised "outside work" treats such as snowboarding trips,scholarships to enable them to pursue outside interests and studies..

Знам значението на всяка от думите,но не мога да ги свържа в изречение.Много ще съм благодарна ако се намери някой,който да помогне... :)

П.П. ако може да вмъкна още едно изречение ..
Innocent's approach is well-timed.

svetlidim
11-15-2010, 20:34
1) Точно както неговите напитки се отнасят към богатите на пари, но бедни на време работохолици, неговия подход към бизнеса се харесва на тези, които са заблудени от големите мулти-национални корпорации...

2) Така, че както финансовите стимули като акции, здравеопазване и допълнителни бонуси....


П.С.: Трябваше да дадеш пълни изречения..Така не мога да вникна точно за какво става въпрос.

nadincety
11-15-2010, 20:43
Сега ще редактирам,но дори и така пак ми върши работа..Благодаря ти много :) Ако можеш погледни и редактирания вариант.

svetlidim
11-15-2010, 20:56
1) Точно както неговите напитки се отнасят към богатите на пари, но бедни на време работохолици, неговия подход към бизнеса се харесва на тези, които са заблудени от големите мулти-национални корпорации, които извличат огромни ползи , докато допринасят за разрушението на нашата планета.

2) Така, че както от финансовите стимули като акции, здравеопазване и допълнителни бонуси, персонала е мотивиран чрез лични "извънработни" почерпки като сноубордни пътешествия, стипендии, позволяващи им да преследват другите си интереси и проучвания...


Сега ... да не се хванеш за 'почерпки' хахах :)

nadincety
11-16-2010, 06:51
Супер =; Аз бях добавила и още едно изречение,но явно не си го видял/а,но и на това съм доволна,мноого :) Благодаря ! ;p