PDA

View Full Version : gg



teenexes
11-15-2010, 19:43
...

Biskfitka
11-15-2010, 19:57
Моето мнение сигурно ще изглежда глупаво за повечето,но го казвам,защото моя приятел (вече бивш засега) замина да учи извън Бг и знам колко е гадно ....
Та явно връзката ви е найстина сериозна...аз бих останала с него.В България също се реализират хора,просто по-трудно (голям оптимист съм ;д ) ...

Greennight
11-15-2010, 19:59
Тука си остани..тука са ти роднините,тука си родена,тука ти е гаджето.В друга страна нищо не е сигурно,там си чужденец,гледа се на теб като на 2ра класа човек...

mArMaLaDkA
11-15-2010, 20:21
То пък 'щото в милата ни държава все едно не се държат по същия начин със собствените си граждани.
И кое не е сигурното? Родителите й са там, устроили са се, ще й помагат и т.н. От т'ва по-хубаво - няма. Вместо да ходи и да блъска сама, чудейки се как да си плаща семестрите и да работи, и как да си плаща наема.

Авторке, преосмисли си приоритетите. Помисли с какво си искала да се занимаваш ПРЕДИ да срещнеш приятеля си. Аз лично не бих му мислила и грам, бих си хванала парцалите и бих заминала. Ще взема хубаво образование, ще пътувам, ще разглеждам, ще се запозная с нови хора и чужда култура. Това е хубавото на младостта - опознаваш, разглеждаш, пътуваш, завързваш познанства под път и над път, живееш някак по-безгрижно и все още нямаш чак такива отговорности, каквито ще имаш на 35, когато ще си имаш вече свое семейство, за което трябва да се грижиш.
Прецени си кое ще е най-добре за теб, какво най-много искаш. И махни розовите очила, опитай се да погледнеш обективно на нещата. Игнорирай родителите си и фактът, че имаш приятел за момента, вземи си едно листче, направи си таблица и претегли плюсовете и минусите да си тук или в чужбина и реши къде ще се чувстваш най-щастлива, пълноценна и успяла. Независимо обаче дали ще останеш тук или ще отидеш в чужбина, не го прави, за да угодиш на нечии болни амбиции, или, защото те е страх да започнеш от нулата и затова си решила да си заровиш главата в пясъка за по-лесно. Направи всичко за СЕБЕ СИ и своето добро.

BeezyJey
11-16-2010, 15:09
Според мен е ужасно глупаво да ограничават избора ти до 2, толкова рязки варианта.

nef4y123
11-16-2010, 17:01
Според мен е ужасно глупаво да ограничават избора ти до 2, толкова рязки варианта.
BeezyJey ами според теб какви други варианти има??? Да си направи клонинг ли?

На първо място си ти! Мисли за бъдещето си, защото като получиш добро образование по всяко време може да се бърнеш в България. А мисли ли сте за варианта и той да дойде с теб?

neeDaBosS
11-16-2010, 20:08
Бих си хванала парцалите и бих заминала. Ще взема хубаво образование, ще пътувам, ще разглеждам, ще се запозная с нови хора и чужда култура. Това е хубавото на младостта - опознаваш, разглеждаш, пътуваш, завързваш познанства под път и над път, живееш някак по-безгрижно и все още нямаш чак такива отговорности, каквито ще имаш на 35, когато ще си имаш вече свое семейство, за което трябва да се грижиш!

:smt007 :smt007 :smt007 мисля че ме разбра,върви и не му мисли!

ChildOfBodom
11-17-2010, 09:33
Образованието преди всичко.

danibebi
11-17-2010, 11:59
Помисли си добре, но според мен ще е по-добре да заминеш. Вашите също са там, ще ти помагат, какво по хубаво от това?! С него ако ви е писано да сте заедно, ще бъдете.. независимо дали в БГ или в чужбина. Наистина това е огромна дилема. Трябва да си помислиш доста добре.

SmilezZz
11-17-2010, 12:47
Аз без да се замислям - бих избрала
да замина..Независимо колко много го обичам,
все пак чужбината ми отваря повече врати..
- Ще получа добро образование,ще видя
различни места,ще се запозная с нови хора..А
и родителите ти са там - ще ти помагат,ще те подкрепят..
Докато с приятеля ти нещата не са сигурни..Възможно
е да сте от доооста време,но пък не се знае какво ще
стане утре..Може да скъсате и ти след това да съжаляваш,
че не си отишла..А и щом се обичате - независимо
разстоянието - пак можете да сте заедно.. Независимо
от това - колко е трудно (:

GossipGirl89
11-17-2010, 12:56
Наистина трябва да си помислиш много сериозна за тия неща. Това не е нещо, което се решава лесно и с лекота. Трябва много добре да обмислиш и да прецениш кое ще бъде най-добре за теб. Вярно е че е кофти родителите ти да те карат да избираш между гаджето и образованието, но я се замисли - с това гадже сте заедно от доста време ама къде е гаранцията, че и занапред ще си останете заедно? Я си представи, че се откажеш от образованието си в чужбина, за да останеш с него и точно 3-4 месеца след това примерно късате... Тогава ще съжаляваш, нали? Ако той е момчето за теб и ако наистина те обича сам ще ти предложи да заминеш и да изградиш бъдещето си. Ако ви е писано ще успеете да се справите с разстоянието и ще си запазите връзката, ако не ще срещнеш някой друг. Но разликата ако заминеш ще е такава, че като го срещнеш другия вече ще си си взела хляба в ръцете и ще си спокойна да градиш семейство :) Не знам. Ти си решаваш, но помисли над всички варианти и направи това, което смяташ че е най-добро за теб самата

ludiqtzubar96
11-17-2010, 13:45
Ти викаш,че искаш да останеш с него ама има понятието ''тийн любов".Ако решиш да останеш,може след 1-2 години да се скараш с него и ще се окаже сладното:Нито ще имаш хубава работа и образование,нито гадже.Така че помисли и над това.

Infection
11-18-2010, 18:29
Аз без да се замислям - бих избрала
да замина..Независимо колко много го обичам,
все пак чужбината ми отваря повече врати..
- Ще получа добро образование,ще видя
различни места,ще се запозная с нови хора..А
и родителите ти са там - ще ти помагат,ще те подкрепят..
Докато с приятеля ти нещата не са сигурни..Възможно
е да сте от доооста време,но пък не се знае какво ще
стане утре..Може да скъсате и ти след това да съжаляваш,
че не си отишла..А и щом се обичате - независимо
разстоянието - пак можете да сте заедно.. Независимо
от това - колко е трудно (:
+1 8)

Vikito0o
11-18-2010, 19:18
Аз не бих заминала,вярно е,че в Бг нещата са малкооо .... зле, :D но бих останала при човека,който обичам.Разбира се ако си сигурна,че и той изпитва същото към теб,защото ще бъде много жалко ако си пропилееш възможността за човек,който не си заслужава! Помисли си много добре преди да направиш избора си!!!

Goddess
11-18-2010, 22:19
Прави каквото искаш и каквото чувстваш - така че, ако след време сгрешиш или се провалиш, да обвиняваш само себе си.
Перспективи има навсякъде и за всеки, стига да си наистина амбициозен, а и концентриран в това, което вършиш. Ако заминеш, пък мислите ти са постоянно тук, винаги ще чувстваш, че си можела да бъдеш и по-добре по някаквъв различен начин от разбиранията на родителите ти.