PDA

View Full Version : Тичане ??



TheCinderella
11-16-2010, 10:31
Искам да попитам според вас кой е най - ефикасният начин за отслабване.. аз съм се спряла на тичане, от около седмица всеки ден, но чух доста различни мнения, които ме объркват.. казаха ми, че ще развия мускули на краката като на футболист едва ли не, че ще ми се разшири ханшът.. което не виждам как ще стане.
Та.. според вас има ли друга, по-добра алтернатива, преди всичко имам да сваля 3-4 килограма и искам да се стегна малко, мисля да редувам тичането с фитнес + упражнения.
Другият ми въпрос е след колко време горе дол ще има видим резултат ?

Не пия газирано, не си хапвам пържено и бял хляб.. наблягам на плодовете, като цяло на разнообразната храна.. единственото ми прегрешение - понякога си позволявам сладко, но не прекалявам :)

agerginov
11-16-2010, 14:11
Виж няма лошо на човек краката да са му здрави и релефни, все пак ти стоиш на тях. Аз бих ти казал да тичаш по 30 мин 3 пъти в седмицата, но в парк, а не на пътека. Доколкото до храните яж всичко, да не те притеснява. Ако ядеш плодове пак ще напълнееш. Ходи на фитнес за да се стегнеш и тичай

И още нещо резултат ще има след 3 седмици минимум, ти ще усетиш, че ставаш по жизнена. Не забравяй, че човек може да слабее до един момент, защото костите не може да ги изтъниш :)

TheCinderella
11-16-2010, 14:20
На мен структурата ми е такава, че дори + 4-5 кг не изглеждам пълна, но аз си имам някакви свои виждания за това как искам да изглеждам.
Миналата година за месец, всеки ден по 40 мин на степер бях станала много слаба, но тогава не ми беше това целта.
Сега бягам в парк около час всеки ден, май прекалявам.. :)
А за плодовете.. защо ще напълнея, има фруктоза в тях, но не са ли по - добър избор от хляб, солети, банички .. именно заради това наблягам на тях.

ri41
11-16-2010, 14:20
айде бе, пълнеело се от плодове, от личен опит ти казвам, че си в голяма заблуда, не ги бъркай с шоколада и вафлите, фруктозата е съвсем различна от фабричната захар

agerginov
11-16-2010, 14:39
Хахахаха ама вие си вярвате.... яж само плодове без да спортуваш 1 седмица и ще наддадете с 2-3 кг има много въглехидрати и ви съветвам да говорите с лекари, а не с промити мозъци като фитнес инструкторите или некви маниаци на тема тяло :!:

FuckingFreak
11-16-2010, 18:02
Ако краката ти са проблем - давай. Това, което мъжете които искат да направят мускули избягват е тичането на дълги разстояния. Загледай се в краката на някой от тези които тичат по 4 километра (или там колко бяха) колко са им тънки. Ти няма как да развиеш мускули на краката, освен ако не правиш упражнения, за да развиеш мускулатурата.
Относно плодовете - има разлика между вида на въглехидратите в плодовете и в сладките и тестени храни. Как мислиш, че ще живееш без въглехидрати, организма има нужда от енергия. (това се учеше в 4-5 клас между другото) В една вафла има доста повече захари, а когато те вече са в излишък трупаш запаси (пълнееш). + това в плодовете има доста витамини. [Или явно предпочиташ да си купиш някакъв заместител на витамините на хапчета от аптеката?!] Тогава като не трябва плодове, да яде зеленчуци. В тях няма въглехидрати, (всъщност може и да има, но са по-малко) а и аз лично доста обичам да ръфам домати със сирене, краставица със сол разрязана на 4 или таратор :-D

AniBG
11-16-2010, 18:08
Тичай, ходи на фитнес, запиши се на тенис (ако можеш, практикувай всичко) + здравословно и разнообразно хранене и си готова! :P

Vikito0o
11-16-2010, 19:05
Ако имаш възможност ходи на плуване.На мен лично много ми помага,въпреки че не се храня толкова здравословно.

foreverr
11-16-2010, 19:31
Това, че понякога си позволяваш сладко е нормално, поне не се тъпчеш...Иначе това за тичането-най-добре ако тичаш не тичай всеки ден, а през ден.Защото и за самите мускули не е добре да има всекидневно натоварване.Или трябва единия ден да тичаш(кочто е трениравка главно за крака и дупе) а на другия да правиш нещо за ръце или корем, и после пак тичане и така да редуваш, защото ако всеки ден тичаш много натоварваш мускулите на краката и дупето и така те не си почиват.Иначе това за краката на футболист според мен не е верно, разбира се ако не си прекалено издръжлива и ако не правиш по суууууупер много обиколки...Ако прекаляваш и издържаш да тичаш повече от 1 час може и да станеш с крака като на футболист.Но ако тичаш по 30-40-50 мин. е нормално.Аз например почвам да тичам на стадииона, издържам по 30-40 мин на бавно темпо без да спирам и след това спирам и така.

whitebunny
11-16-2010, 21:14
Ако краката ти са проблем - давай. Това, което мъжете които искат да направят мускули избягват е тичането на дълги разстояния. Загледай се в краката на някой от тези които тичат по 4 километра (или там колко бяха) колко са им тънки. Ти няма как да развиеш мускули на краката, освен ако не правиш упражнения, за да развиеш мускулатурата.

+1 Прав си е човека :P
загледай се в краката на спринтьор (слаби и релефни) и в краката на култорист който прави клекове с тежести ( :-x направо не ми се говори ) даже мн хора се заблуждават че като правят клекове всяка вечер ще отслабнат. От това НЕ се слабее разширявате си само бедрата освен ако не искате това не го правете ще бъде най-голямата ви грешка. Мусколна маса се маха по трудно от сланинките :booooomb: :booooomb:

l0verch0y
11-17-2010, 14:14
Аз скачам на въже и правя тези упражнения vbox7 . play:a0e0923c махни интервалите

fuckme
11-17-2010, 14:40
сестра ми отслабна с тичане. през ден по 20-30 мин. в парка и си чук!само не виждам сега в тия студове и идваща зима как ще се справяш, но ти пожелавам успех :)

CupcakeMonster
11-17-2010, 14:44
Със спринтовете се правят мускулести крака,с тичане на дълго разстояние краката отслабват..

TheCinderella
11-17-2010, 18:54
Благодаря ви за отговорите :)
мен повече ме интересуваше ако тичам 3-4 пъти в седмицата за колко време ще е резултатът месец - два..
и друго.. дали със степер ефектът би бил добър, защото зимата няма да мога да тичам.

CupcakeMonster
11-17-2010, 19:00
След месец някъде ще започнат да проличават резултати. :P
Иска се постоянство и ще е супер резултата.