PDA

View Full Version : HDD



TheInvincible
11-16-2010, 11:00
Имам малък проблем искам да инсталирам 2 програми и 1 игра но нямам място във Ц: .... ако някои знае как мога да увелича паметта вв Ц: от 10ГБ поне на 20 да пише плс.Имам възможност да преместя от Е: 10ГБ на Ц: но незнам как.

П.С. знам как става когато се преинсталира но вмомента не мога да го преинсталирам. ако някой знае как да го направя без да преинсталвам компа да пише моля =]



Успях да инстална програмите във Д: но не успявам да инстална играта

П.С.2 Играта е Unlimited Cabal

Samoten89
11-16-2010, 13:23
Acronis Disk Director Suite е идеална за работа с партишъни и местене на свободно място. Прави се буутващ диск най-добре Hiren's Boot 10.6 версия го има. По-късните го нямат. Зареждаш го partition tools - A.D.D.S. пускаш и така. Само трябва да внимаваш и да прочетеш наръчник за работа с нея. И в MANUAL MODE се работи с нея винаги!

go6o78
11-16-2010, 14:30
Acronis Disk Director Suite е идеална за работа с партишъни и местене на свободно място. Прави се буутващ диск най-добре Hiren's Boot 10.6 версия го има. По-късните го нямат. Зареждаш го partition tools - A.D.D.S. пускаш и така. Само трябва да внимаваш и да прочетеш наръчник за работа с нея. И в MANUAL MODE се работи с нея винаги!

на xp става ли този номер

doomkillerr
11-16-2010, 15:12
Към автора: Не е никакъв проблем играта и двете програми да се инсталират и на друг дял, различен от C:, а на който имаш място! При самата инсталация избираш къде да се инсталира игата или програмата и избираш друг дал и папка - примерно правиш си папка "Program Files" или "Programs", "Games" и т.н. на дял D: или друг на който имаш достатъчно свободно място! Все пак трябва да имаш и някаква подредба на информацията... :)

TheInvincible
11-16-2010, 19:04
Към автора: Не е никакъв проблем играта и двете програми да се инсталират и на друг дял, различен от C:, а на който имаш място! При самата инсталация избираш къде да се инсталира игата или програмата и избираш друг дал и папка - примерно правиш си папка "Program Files" или "Programs", "Games" и т.н. на дял D: или друг на който имаш достатъчно свободно място! Все пак трябва да имаш и някаква подредба на информацията... :) Doomkiller Самата инсталация на играта като я пусна изписва Extracting the main application files което прави във Ц:то където нямам място а пробвах със Partition Magic но не стана и не само това но и ми изчезна 1ния дял на диска - E: ...

Samoten89
11-17-2010, 07:00
Към автора: Не е никакъв проблем играта и двете програми да се инсталират и на друг дял, различен от C:, а на който имаш място! При самата инсталация избираш къде да се инсталира игата или програмата и избираш друг дал и папка - примерно правиш си папка "Program Files" или "Programs", "Games" и т.н. на дял D: или друг на който имаш достатъчно свободно място! Все пак трябва да имаш и някаква подредба на информацията... :) Doomkiller Самата инсталация на играта като я пусна изписва Extracting the main application files което прави във Ц:то където нямам място а пробвах със Partition Magic но не стана и не само това но и ми изчезна 1ния дял на диска - E: ...При Windows операционните системи няма проблеми с това. Ако ти е изчезнал дяла явно си го изтрил. Друго не се сещам, което може да го заличи или файловата му система си сменил с формат примерно ext3 няма да го засече. FAT32 и NTFS се засичат. C FAT32 D NTFS така трябва да са по-подразбиране, но може и C-то ти да е НТФС.

TheInvincible
11-18-2010, 11:17
Към автора: Не е никакъв проблем играта и двете програми да се инсталират и на друг дял, различен от C:, а на който имаш място! При самата инсталация избираш къде да се инсталира игата или програмата и избираш друг дал и папка - примерно правиш си папка "Program Files" или "Programs", "Games" и т.н. на дял D: или друг на който имаш достатъчно свободно място! Все пак трябва да имаш и някаква подредба на информацията... :) Doomkiller Самата инсталация на играта като я пусна изписва Extracting the main application files което прави във Ц:то където нямам място а пробвах със Partition Magic но не стана и не само това но и ми изчезна 1ния дял на диска - E: ...При Windows операционните системи няма проблеми с това. Ако ти е изчезнал дяла явно си го изтрил. Друго не се сещам, което може да го заличи или файловата му система си сменил с формат примерно ext3 няма да го засече. FAT32 и NTFS се засичат. C FAT32 D NTFS така трябва да са по-подразбиране, но може и C-то ти да е НТФС. на PqRT e . да знаеш как да го променя ?










П.С. Оправих го .За съжаление трябваше да форматирам диска но какти и да е (сички филми отидоха 8-) ).Отказвам се от ровичкането из дисковете че да не се обарка пак нещо(като пробвах първия път 10 пъти компа сам се рестартва.Неискаше да се пусне нз що ама тръгна на Ласт кноун гуд нонфигуреишан.Мерис за всички отговори :)

П.С.2 Инсталнах играта ползвах CCleaner и Wise Disk Cleaner 3,който ми освободиха 3ГБ памет в C:\-то :)

Samoten89
11-19-2010, 08:38
Ако си имал нещо по-важно си запиши Recuva на Piriform и сканирай deep scan дяла, който си забърсал. Може да възстановиш някои файлове, но е желателно да са с зелен статус.