PDA

View Full Version : Hе знам какъв по- точно е проблемът, но има такъв..



akinom
11-16-2010, 14:54
Здравейте!
Колебая се м/ у проблем в мотивацията и в непоследователността в режимите ми, когато спазвам диета..
Значи, избирам си дадено меню, дори да не е диета, само режим да е,.. смъкна 5-6 кг и се харесвам, после леко се отпускам в храненияTа или по- честия случей е когато застопорява на едно място кантара.. не мърдам и ми действа демотивиращо.. И това всеки път, със всяка диета се повтаря !! УЖАС .. писна ми, незнам какво да правя.. искам като започна, като се захвана с даден режим да има ефект... нали това е първото..
и второто .. незнам дали ще ви прозвучи нормално или дали изобщо ще го разберете, но не искам да се харесвам като смъкна дадени кг.. защото тогава си позволявам всичко, а и като отслабна се изморявам .. нз, но който си е направил труда да прочете това и да го разбере ;д.. мн ще съм благодарна на помощта му.. Пишете!! :)

fuckme
11-16-2010, 15:05
ами според мен не трябва да почваш рязък режим, а просто лека полека ... примерно не от веднъж да спреш всички глупости, шоколади, чипсове и мазни тестени изделия, а просто да ги намаляваш постепенно, докато накрая вече отвикнеш да ги ядеш. например ако ядеш вафла всеки ден, започни да изяждаш половината, а другата или давай на приятелка или изхвърляй. сега за 40 стотинки не си 8-) постепенно замени вафлата с ябълка, пий много вода. примерно ако ти се дояде вафла или нещо сладко след ябълката, пийнеш три-четири глътки вода и се усещаш сита. а пък и е полезно. :) водата предотвратява и премахва целулита. също така свикни да ядеш черен хляб, повече зеленчуци, нужно количество месо, риба и млечни продукти. за да имаш хубаво тяло въпросът не е само да сваляш килограми за по 1 седмица и после да си ги върнеш, а да отслабнеш маалко по - бавно, за сметка на което тялото ти да бъде здраво и да не изглежда хилаво или пък дебело. за да имаш хубава фигура, не трябва да пазиш диети, както е общото мнение, защото след тях винаги си връщаш килата. просто свикни да се храниш по - здравословно, така изглеждаш по - добре и се чувстваш по - добре. успех :)

katericArofl
11-16-2010, 15:05
не знам са две думи
А пък аз не схванах какъв точно е въпросът? Ако сама не си помогнеш няма кой друг..

tonittaaaa
11-16-2010, 15:19
определен режим на хранене е начин на живот, не временно! Нормално е да се получава така, или започваш даден режим и се придържаш към него, като по някога се глезиш, примерно позволяваш си 2 пъти в месеца нещо сладко, тестено.. или не правиш нищо, получава се йо- йо ефект и цял живот си ту на една, ту на друга диета.

katericArofl
11-16-2010, 15:23
примерно позволяваш си 2 пъти в месеца нещо сладко, тестено..
това са вече старите песни 1 път в месеца, веднъж в годината.. може мн ,мн, мн по-често в зависимост от останалите и хранения.. едното за сметка на другото, не е нужен такъв глад..
отвори темата „ ДИЕТИ ДНЕВНИК вол.5„ и ще намериш полезни съвети..

AniBG
11-16-2010, 15:23
ами според мен не трябва да почваш рязък режим, а просто лека полека ... примерно не от веднъж да спреш всички глупости, шоколади, чипсове и мазни тестени изделия, а просто да ги намаляваш постепенно, докато накрая вече отвикнеш да ги ядеш. например ако ядеш вафла всеки ден, започни да изяждаш половината, а другата или давай на приятелка или изхвърляй. сега за 40 стотинки не си 8-) постепенно замени вафлата с ябълка, пий много вода. примерно ако ти се дояде вафла или нещо сладко след ябълката, пийнеш три-четири глътки вода и се усещаш сита. а пък и е полезно. :) водата предотвратява и премахва целулита. също така свикни да ядеш черен хляб, повече зеленчуци, нужно количество месо, риба и млечни продукти. за да имаш хубаво тяло въпросът не е само да сваляш килограми за по 1 седмица и после да си ги върнеш, а да отслабнеш маалко по - бавно, за сметка на което тялото ти да бъде здраво и да не изглежда хилаво или пък дебело. за да имаш хубава фигура, не трябва да пазиш диети, както е общото мнение, защото след тях винаги си връщаш килата. просто свикни да се храниш по - здравословно, така изглеждаш по - добре и се чувстваш по - добре. успех :)
+1! Ако започнеш да се лишаваш от определени храни твърде рязко организма ти, свикнал на дадени продукти ще се стресира и умори! Давай го по-бавно с режима и се старай да намериш правилните килограми за твоето тяло! Не се подвеждай от поредната реклама на диета в интеренет - най-добре сама си измисли режим, пълноценен за твоето здраве и капризите на организма! :wink:

akinom
11-16-2010, 15:39
ами според мен не трябва да почваш рязък режим, а просто лека полека ... примерно не от веднъж да спреш всички глупости, шоколади, чипсове и мазни тестени изделия, а просто да ги намаляваш постепенно, докато накрая вече отвикнеш да ги ядеш. например ако ядеш вафла всеки ден, започни да изяждаш половината, а другата или давай на приятелка или изхвърляй. сега за 40 стотинки не си 8-) постепенно замени вафлата с ябълка, пий много вода. примерно ако ти се дояде вафла или нещо сладко след ябълката, пийнеш три-четири глътки вода и се усещаш сита. а пък и е полезно. :) водата предотвратява и премахва целулита. също така свикни да ядеш черен хляб, повече зеленчуци, нужно количество месо, риба и млечни продукти. за да имаш хубаво тяло въпросът не е само да сваляш килограми за по 1 седмица и после да си ги върнеш, а да отслабнеш маалко по - бавно, за сметка на което тялото ти да бъде здраво и да не изглежда хилаво или пък дебело. за да имаш хубава фигура, не трябва да пазиш диети, както е общото мнение, защото след тях винаги си връщаш килата. просто свикни да се храниш по - здравословно, така изглеждаш по - добре и се чувстваш по - добре. успех :)
+1! Ако започнеш да се лишаваш от определени храни твърде рязко организма ти, свикнал на дадени продукти ще се стресира и умори! Давай го по-бавно с режима и се старай да намериш правилните килограми за твоето тяло! Не се подвеждай от поредната реклама на диета в интеренет - най-добре сама си измисли режим, пълноценен за твоето здраве и капризите на организма! :wink:

да, мерси за хубавите съвети.. :)
Сега ще ви кажа на какъв режим съм от близо 2 месеца.. не ям месо, понеже ми се гади от него.. (не друго.). хляб почти не ям, а също както казахте към типовия се придържам.. сладко не ям.. с две думи имам си изграден режим, но той сякаш поддържа килограмите, а и сигурно заради това като сваля няколко килограма и толкова се радвам.. а не виждам че е незначителен резултат.. също така като четох какво сте писали и осъзнах наистина че имам болни амбиции, но пък.. кой не иска. Как мислите, как да разнообразя режима, за добър ефект независимо за колко време, защото явно по- бързият вариант е много по- вреден от препоръчителният..

koshtramba
11-16-2010, 15:44
Ти не беше ли анорексичка, или извинявай, "Про Ана" или нещо такова, за какво ти е диета?

akinom
11-16-2010, 15:51
беше едно време.. още по- болни амбиции..

ri41
11-16-2010, 18:50
не прави строг режим, защото всички лишения в един момент ще ти изиграят много лоша шега, нахвърляш се зверски на храната, понеже организма си иска своето и ще си върнеш всичко свалено когато ти се прияде нещо си хапни малко и това е, аз така съм си патила и до този извод стигнах в крайна сметка

foreverr
11-16-2010, 19:33
Започни по-лек режим и се мотивирай и спазвай по-дълго време режима и спреш ли режима пак си се предържай към него, просто рядко си позволявай от забранените неща.Също спортувай и се мотивирвай всеки ден, защото всичко зависи от мислите... и нагласата.