PDA

View Full Version : Питанка относно една прическа



lifelesscorpse
11-16-2010, 16:50
Такаа...
Искам да постигна ето този ефект, но за целия ден(може и за 2-3, не отказвам) 8-)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs496.snc3/27097_10150114631690300_200096675299_11307176_7331 484_n.jpg

Подробности:
-Косата ми е права,леко чуплива в краищата си,дълга до кръста.
-Не се поддава на обработка с маша или преса.Ефекта изчезва след има-няма 1-2 часа.
Вчера вечерта си направих общо 4 плитки на най-горния слой на косата и така легнах. Днес бях цял ден така,но сега вече на места се е развалило всичко.
Искам просто да знам с какво мога да я задържа такава къдрава и бухнала повече време. :)

Това е засега. Ще се радвам, ако някой изяви желание да ми помогне.
Ако има въпроси - питайте. :)

3oPuTy
11-16-2010, 16:54
Пресираш я цялата и ефекра ще е същия :)
Амааа най-добре извикай някоя приятелка на помощ,защото става адски бавно :? Аз моята чести си я пресирам цялата,но ми отиват по 2 часа и нещо :?
По принцип издържа до следващото къпане или докато не попаднеш на влажно място :?

lifelesscorpse
11-16-2010, 16:55
Мерси за бързия отговор, но споменах по-горе, че не държи изобщо на преси, маши и прочие :) Нямам против всеки път да се плета, но не знам как да задържа ефекта след това. Може би някакъв продукт.. Не знам и затова питам.

3oPuTy
11-16-2010, 16:57
Видях го,но просто не ми се вярва да ти е чааак толкова непокорна косата :?

LovelyGirl
11-16-2010, 16:58
Лак слагаш ли и?

FuckingFreak
11-16-2010, 17:04
Прилича на коса с вафлички, които почти са се развалили. Доста трудно ще издържи цял ден дори и с лак, при положение, че ти е дълга, все пак е тежка. Постигнах същия ефект, но с изправяне (косата ми е къдрава) и къдрене с вафлички. На другия ден нямаше и помен от вафличките (не съм и очаквала друго де), но беше сравнително права и то без лак. Мисля, че ще ти отнеме доста време и то може би напразно, пробвай не се отказвай, не искам да бъда лош пророк,но май няма да стане така както искаш, или поне няма да стане за времето което очакваш да издържи. Успех все пак :-)

lifelesscorpse
11-16-2010, 17:05
Лак слагам, но само на бретона, че иначе ме дразни. Никога не съм слагала на цялата коса, защото нямам мярка за лаковете специално. Веднъж само пробвах и беше като каска. :lol:
Иначе, ЗоРиТу, съвсем сериозна съм.Майка ми ползва същата маша и по същия начин. При нея стават страхотни къдрици, а при мен - нищо. Тя също се е пробвала да ме къдри - не става. :?

FuckingFreak
11-16-2010, 17:09
Косата ти суха/ мазна ли е? Изтощена ли е? Може и в това да е проблема, колкото и странно да звучи.

lifelesscorpse
11-16-2010, 17:14
Косата ми честно казано е нормална, откакто я боядисвам(1 година някъде). Единственото,което й причинявам е да я мия,да слагам лак на бретона,да я боядисвам на 2 месеца ии...това е.Отделно й правя маски и всичко.Даже честно казано сега е по-добре, отколкото като бях с естествения си цвят(като здравина и вид говоря) . :)