PDA

View Full Version : Вашето мнение



MegiBoOm
11-16-2010, 17:34
Така, искам да разбера според вас на колко години е нормално човек да започне да ползва фон дьо тени,пудри,ружове....?

gabi7u
11-16-2010, 17:36
колкото се може по късно .. или никога
мое мнение

FuckingFreak
11-16-2010, 17:45
^+1.

Доста млади девойки го ползват, за да прикрият пъпки, но нищо не става. Той се използва, за да се заравни тена на лицето, тоест за жени 30+ които вече имат различни петна или белези. Една приятелка използва фдт, има доооста пъпки,но когато и засъхне по лицето пъпките се личат, явно не използва качествен фдт и той става като все едно се е нарисувала с водни бои (кожата и стои като суха). А за да се прикрият пъпките,трябва ти поне 1мм покритие и стои като маска. Аз лично не ползвам и НЕ смятам да ползвам по 2 причини 1- когато ми дойде времето и имам нужда да се прикривам, тогава, не да се състарявам от сега. 2- имам лунички и няколко бемки по лицето - като сложа фдт доста си личи, аз неискам да ги прикривам, а иначе трябва да го остранявам, точно там където са ми се появили. Харесвам си лицето естествено и се надявам то да запази младостта си още дълги години наред.

vagarious
11-16-2010, 17:47
колкото се може по късно .. или никога
мое мнение

kiki1991
11-16-2010, 17:48
ако има проблем с кожата(белези от пъпки и т.н)и имаш комплекси заради това по добре да ползваш но да е медицински(виши,авен и др.,смъсал по лек да не запушва порите),но ако го ползваш просто за перфектен грим или за по-хубав цвят на кожата да не е всекидневно,а примерно само като излизаш,не е хубаво всеки ден ако нямаш големи проблеми с кожата и искаш да прикриеш несъваршенства.

Vannesa
11-16-2010, 17:51
Знаеш ли какво, ако инвестираш всички тия пари които даваш за гримове и фондьотени в качествена почистваща козметика, или за акне, или за матиране, или какъвто там ти е проблема, след години няма да имаш нужда от грим за да скриваш каквото и да е било.
Мисли в перспектива =]

По въпроса - колкото по-късно, толкова по-добре. Забелязала съм ,че в един момент става малко едва ли не като дрога - не можеш да излезеш без да си се шпакловала едно хубаво и смяташ ,че си ужасна без грим. Става ужас..

AniBG
11-16-2010, 17:58
Незнам, вредно е за кожата ранното ползване на фдт, пудри и каквито и да е такива продукти! Но за пъпките - има си и други продукти, с които да е прикрият! :-o

cherrygloss
11-16-2010, 18:03
Напълно съм съгласна с мнението на Vannesa . Веднъж започнеш ли го, няма отърване, започваш да си мислиш, че без да си се намазала с няколко пласта си отвратителна.А то е точно обратното.
Фондьотена е за възрастни жени, с неравен тен и разни кожни проблеми , а не за още млада и красива кожа на 15-16 години. Ако има пъпки вече, както казаха - професинална козметика, незапушваща порите :)

xSANYAx
11-16-2010, 19:38
Точно така,момичетата си изграждат комплекси..трябва да кажа че фон-дьо-тенът не прикрива пъпките,те са издадени над кожата,как ще ги покрие?! А просто потъмнява лицето и момичетата като свикнат да се гледат така и като си свалят грима си мислят,че не приличат на нищо..и оттам още млади млади почват да имат бръчки..който не слуша си пати от собствената си глава. Аз съм адски доволна от този продукт,препоръча ми го една козметичка и наистина като си намажеш лицето и някакси започваш да чувстваш свежест :-D

http://www.marvistore.com/images/gesichtstonic.jpg

foreverr
11-16-2010, 19:41
Според мен не е нормално тийнейджъри да използват такива продукти, тъй като кожата ни е млада и ма кар да имаме пъпки, то те даже и не се скриват с тези фондьотени и тем подобни.Такива продукти бих използвала чак когато започна да имам бръчки-тогава поне ще има какво да крия и кожата ще ми е по-стара и ще се нуждае от разкрасяване...Сега на тази тийнейджърка възраст бих използвала такива продукти само при мноооого важни случаи, като например ако ходя на сватба, ако съм абитюрентка и ....

marin4itu
11-17-2010, 08:14
Веднъж на излизане от класната ми стана видях една малко момиченце да се цапа с фон дьо тен пред огледалото в коридора на училището. Попитах го кой клас е, а то ми отговори седми.. СЕДМИ! Това дете на 12-13 годишна възраст беше без нито една пъпка, с толкова хубаво личице и кожа. Разбира се му казах, да не се маца, но едва ли съм повлияла.. Вероятно майка му не му дава и то се маца на училище..

Отвратително ми е да видя хубаво момиче намацано като клоун. Особено смешна картинка се получава като не е уцелен цветът на фон дьо тена. И аз като повечето смятам, че тази козметика е за по-възрастни жени, а не за тинейджъри.

whitebunny
11-17-2010, 08:28
^ :shock:
оле ужас седми клас нормални ли са днешните деца макар че имам една моя приятелка и тя се цапа с ФДТ някъде от 7 клас ужасни са ФДТ-ите ако не е качестваен ти излизат пъпки и започваш да се цапаш още повече те за това като почнат и не могат да се спрат да го използват :-x

tItEufFf
11-17-2010, 10:01
Както казахте "като дрога е". Не мога, просто не мога без фон-дьо-тен. Мразя кожата си. Бяла съм и пъпките ми са червени и се вижда ужасно много, просто не мога да се гледам без фон-дьо-тен. Така завиждам на момичетата, които нямат нужда от фон-дьо-тен. Аз просто не мога ..

Не е хубаво изобщо да се почва да се слага фон-дьо-тен. :?

kiki1991
11-17-2010, 10:42
Така е има момичета който имат хубава кожа но просто с фон дьо тен се виждат по хубави и свикват..не е нормалко от 7ми клас както каза да се цапаш..разбирам ако момичето има много белези и има страшни комплекси и едва ли не го е срам да иде до магазина,тогава да може да си купи някакъв на медицинска козметика(както казах по горе),но иначе не...

art
11-17-2010, 11:16
колкото се може по късно .. или никога
мое мнение

Моята козметичка казва че фон дьо тена е храна за пъпките.Така че е по-добре дасе ползват пудри.

Hilary_
11-17-2010, 16:44
Според мен не зависи от възрастта колкото до това какво трябва да се прикрива и подчертава ..

Предпочитам пъпки, сенки под очите и други подобни да се премахват вместо да се замаскирват или ако наистина няма спасение от тях да се ползват продукти с лека текстура с колкото се може по - малко химия в тях ..

.. изключително грозно е когато фдт не е с подходящ цвят, лъщи, в големи количества е или е като брашно по лицето .. :?