PDA

View Full Version : Я не могу в это поверить



kiselomliako
11-17-2010, 09:03
Не, не, не!!! Тоя руски ме побърква!! Уча го вече седем месеца :D и съм на някакво елементарно, ш*бано ниво!! Пробвах да чета, да гледам телевизия, да слушам радио - всъщност в момента наблягам на последното. Ще кажете, общувай си с руснаци, емиии, аз на хората, като не знам какво да им кажа или пък като изръся там някаква глупост... те ще ме поправят, ще ме поправят и накрая ще им омръзне. :D

Какво да правя??

PS:Уча го и в училище / на всичкото отгоре / .

SmilezZz
11-17-2010, 09:27
Наблягай много повече...
Редовно си прави упражненията,пиши си
някакви съчинения и после помоли някой да ти
го провери /учител или някой друг,който знае руски/..
- Чети , чети и чети..И едновременно с това превеждай..
- Езика не е толкова труден,учила съм го седем години
и що-годе го знам..Почти като българския е,но в Руския
език - падежите са доста объркващи..

kiselomliako
11-17-2010, 10:06
То се получава някакъв такъв парадокс, като чета и като ми говорят, разбирам...обаче ако аз трябва да говоря, нещо не се получава.

gofeto917
11-17-2010, 10:27
не се отчайвай, аз 4 години го учих, пък и елементарно ниво нямам, е знам някой думи, ама, пък и за 7 месеца какво искаш, трябва упоритост и прилежност и ще го научиш :)

SmilezZz
11-17-2010, 11:16
То се получава някакъв такъв парадокс, като чета и като ми говорят, разбирам...обаче ако аз трябва да говоря, нещо не се получава.Супер си е даже..Учиш го от седем месеца,а вече можеш да разбираш..Спокойно,нормалн е да не се получава говоренето..След време ще стане (:

kiselomliako
11-17-2010, 14:35
ОК, мерси, хора. Бях чела за някакъв руснак, който от чатове се запалил по българския език...и така, в продължение на 2 години, човека си общувал и взел, че го научил езика. :D Беше написал, че само от слушане и говорене е станала работата...
Не знам, може би просто трябва да мине повечко време. Ако някой има някакви идеи, методики и т.н., да казва. :)

Greennight
11-17-2010, 17:33
На кво ниво си ? Поне падежите знаеш ли ? И елементарните въпроси: Как тебя зовут,как дела ?

Infection
11-17-2010, 17:39
Наблягай много повече...
Редовно си прави упражненията,пиши си
някакви съчинения и после помоли някой да ти
го провери /учител или някой друг,който знае руски/..
- Чети , чети и чети..И едновременно с това превеждай..
Почти като българския е,но в Руския
език - падежите са доста объркващи..
8)

kiselomliako
11-17-2010, 20:19
Абе, откъде да знам на какво ниво съм. :D Нали ви казвам, че поне разбирам, като слушам.
Падежи и т.н. още не сме ги учили...За елементарните въпроси, то е ясно.
Друго какво... някой да каже нещо интересно, дали учи езици, как...

Greennight
11-17-2010, 21:29
Еми аз уча руски от 2 месеца...в интензивна паралелка и сме взели всички падежи без творителния...

anonymous546178
11-18-2010, 04:01
Аз знам падежите само как се казват (демек без окончания, глупости) и пак знам руски на едно много високо ниво... пробвай повече да четеш :D

mrtn
11-18-2010, 05:20
бах отвратителния език.. ужас. 8-)

kiselomliako
11-18-2010, 06:45
Как ще е отвратителен?! Супер готин си е даже. Така, де, всеки с мнението си.
muscle, ти от колко време се занимаваш с руския? Това с четенето е добра идея, осигурила съм си набор от книжки, пък ще видя, какво ще стане.

anonymous546178
11-18-2010, 08:52
аз съм по-особен... говоримо го знам от 16 години (първо проговорих на руски), а със писмен руски от 7години :D