PDA

View Full Version : pomognete mi



stelitooo
11-17-2010, 14:08
molq pomognete mi za tazi tema: Защо единствен Вазов е наречен народен поет-ese ima i plan:1.Вазов пазнава живота на бълг. народ по време на турско робство и след това
2.Той пеше за обикновените хора,а не за царе и управници
3.Сам участва в барбата за свобода и паказва това в своите творби
4.Вазов показва реалната дейност и истината от която боли
5.Познава живота и бита на човека и си спечелва всенеродното признание ne moga da go napravq a trqbva mi za utre...molq pob1rzayte :) :) :S

SmilezZz
11-17-2010, 15:18
Иван Вазов се стреми да изрази не толкова сърцето на отделния човек, колкото копнежите на целия народ...
Патриотизмът за него е обичта към България, докато при Ботев е любовта и омразата. За Вазов България е народът като цяло – народът в неговото историческо битие; народът с неговата земя – красотата на природата; с неговия език – езикът като най-съвършен инструмент на един народ да развива културата си; народът в неговото социално битие.
Величието на Вазов се разкрива чрез образа на България и народът като цяло. За народния поет важно място в творчеството му заема народа с неговото историческо битие..Патриотизма,родинат и т.н..То е между две епохи - Българското възраждане и следоосвобожденското време..
Вазов спечелва любовта на народа, защото остава верен на обещанието, което дава като младеж в стихотворението “Новонагласената гусла”. Когато половин век по-късно в своята юбилейна реч по случай по 50-годишната творческа дейност преценява своя извървян път, поетът изповядва: “Аз работих половин век на книжовното поле движим от вътрешен тласък…Аз пях за България, защото я обичах; аз насаждах в младите души вяра и обич към света, защото бях син на България; аз прославих нейната божествено хубава природа, защото бях очарован от нея; аз се вглъбявах в историята им, защото бях пленен от величието на нейния минал живот…аз не можех да остана хладен, аз се радвах, аз плаках, аз трептях с душата на целия народ. И всичко това изразих в моята песен…”

- Смесила съм най-различни информация и се получи това..
Не е чак толкова трудно,но явно ти чакаш всичко наготово..

stelitooo
11-18-2010, 13:45
mersi mnogo mila... no ti dokato mi otgovorish az ve4e go nap1sah... i oste eedno nesto tvoyto na ni6to ne mqza mnogo e kratko i t1po a mayto e po qsno izrazeno i e d1lgo zat1y ne mi sa obqsnqvay che sam 4akala vsi4ko na gotovo.. :-P :-P

kalpazanka
11-18-2010, 15:52
Не толерирам латиница.