PDA

View Full Version : анорексия



anichka25
11-17-2010, 13:23
Една моя приятелка има проблем, но все още не го е осъзнала. Аз и другите и приятелки не знаем какво да правим, защото тя не ни вярва. Тя е много слаба, но се вижда дебела и само пази диети. От едим месец яде само по едно яйце и една филийка хляб на ден след което повръща. Моля ви да ми дадете съвет какво да правим?

SmilezZz
11-17-2010, 13:29
Седнете и поговорете с нея..
Намерете някакъв начин,за да й покажете,
че е доста слаба..Поговорете също и с майка й,
защото се съмнявам да се вслуша във вашите
съвети (:

CupcakeMonster
11-17-2010, 13:35
Това според мен е булимия..След което спират съвсем да ядат и идва анорексията :(
И аз имам една такава приятелка,постоянно си мисли,че е дебела а е 40 и нещо кила..не яде,само прави някакви упражнения,когато някой я обиди..Нз какво ги интересува мнението на другите..
Заради неяденето си докара още проблеми,казвала съм й поне 100 пъти,че е слаба и няма на къде да отслабва повече а тя продължава..
На такива хора им трябва психолог :? защото колкото и да й говорите,ще й минава през едното ухо и ще излиза през другото..
Втълпят ли си нещо,няма кой да ги спре,затова е нужна професионална помощ.Единственото,което можете да направите е да кажете на родителите й за нейно добро,те оттам нататък знаят какво да правят.

Infinity
11-17-2010, 13:47
Позната ситуация.
На момичето и да му говорите и да не му говорите положението няма да се промени особено , защото ЛИЧНО ТЯ смята , че е дебела !!
Това няма да се промени , каквото и да и кажете , затова направо говорете с родителите й.
Те са тези , които спешно трябва да вземат някакви мерки , защото положението само ще се задълбочава вече.
Има нужда от подкрепа и от семейството и от приятелите си.
И още един съвет - наплашете я , ама яко. 8-)
Говорете и за анорексията - последици , смърт , снимки .. много снимки !!
Просто тая фикс идея да си я избие от главата.

ameli
11-17-2010, 18:04
Купете и едно криво огледало да се вижда като клечка 8-)

Infinity
11-17-2010, 18:45
Тя и в обикновеното изглежда , като клечка , но в нейните очи не е така.

Pliok0019
11-17-2010, 19:00
Говорете с родителите й. Изглежда, че я предавате, но всъщност я спасявате.

И контрол - отвсякъде. И в училище, и когато излизате, родителите й ще се стараят пък в къщи.

Има всякакви методи - и да я наплашите, и да й съчувствате, и да й се карате...Снимки, психолози, лекарства, обяснения и прочее. Ама контрола е решение.

akinom
11-17-2010, 19:21
по принцип тази болест е на психическа основа... сигурно подтиска нещо и не споделя.. трябва да говори с родителите си, кажете й колко е важно.. извадете материали от интернет нз.. аз също съм страдала от тази болест, но разбрах какво ми липсва и се оправих.. : ))

Sintya
11-18-2010, 07:20
Казвате на родителите й, оттам тя отива на лекар.

ValLoveYa
11-18-2010, 08:04
Както казаха преди мен трябва и лекар ако не успеете да я убедите, че наистина няма смисъл да пази диети

titinkaa
11-18-2010, 09:33
Това според мен е булимия..След което спират съвсем да ядат и идва анорексията :(
И аз имам една такава приятелка,постоянно си мисли,че е дебела а е 40 и нещо кила..не яде,само прави някакви упражнения,когато някой я обиди..Нз какво ги интересува мнението на другите..
Заради неяденето си докара още проблеми,казвала съм й поне 100 пъти,че е слаба и няма на къде да отслабва повече а тя продължава..
На такива хора им трябва психолог :? защото колкото и да й говорите,ще й минава през едното ухо и ще излиза през другото..
Втълпят ли си нещо,няма кой да ги спре,затова е нужна професионална помощ.Единственото,което можете да направите е да кажете на родителите й за нейно добро,те оттам нататък знаят какво да правят.

+1

ri41
11-18-2010, 12:38
днес по психология учихме за видовете неврози и това което разбрахме е, че анорексията не се лекува, тази мисъл, че си дебел остава в теб завинаги, никога няма да промениш мисленето си, а когато родителите тъпчат на сила децата си става още по-зле, намразват още повече храната, бивши наркомани и анорексици няма, правете си изводите, до като е време

GossipGirl89
11-18-2010, 13:17
Добре де, тя не живее ли с родителите си? Те не я ли виждат колко е слаба и какви ги прави? Най-добре се съберете няколко от пирятелките й и отидете да говорите с родителите. Нека вземат някакви мерки, защото по-натам ще стане наистина страшно за нея... Ако трябва дори нека се допитат до психолог - в това няма нищо срамно. Най-важното е да й помогне. Говорете й, плашете я, показвайте й разни статии и снимки... Дано си вземе поука и да се оправи

Vikito0o
11-18-2010, 14:07
Това според мен е булимия..След което спират съвсем да ядат и идва анорексията :(
И аз имам една такава приятелка,постоянно си мисли,че е дебела а е 40 и нещо кила..не яде,само прави някакви упражнения,когато някой я обиди..Нз какво ги интересува мнението на другите..
Заради неяденето си докара още проблеми,казвала съм й поне 100 пъти,че е слаба и няма на къде да отслабва повече а тя продължава..
На такива хора им трябва психолог :? защото колкото и да й говорите,ще й минава през едното ухо и ще излиза през другото..
Втълпят ли си нещо,няма кой да ги спре,затова е нужна професионална помощ.Единственото,което можете да направите е да кажете на родителите й за нейно добро,те оттам нататък знаят какво да правят.
Напълно съм съгласна :)

fuckme
11-18-2010, 15:19
днес по психология учихме за видовете неврози и това което разбрахме е, че анорексията не се лекува, тази мисъл, че си дебел остава в теб завинаги, никога няма да промениш мисленето си, а когато родителите тъпчат на сила децата си става още по-зле, намразват още повече храната, бивши наркомани и анорексици няма, правете си изводите, до като е време

аз лично познавам бивша анорексичка, която се ожени и роди дете. вече е щастлива и е забравила за онзи период. не знам на какво ви учат.

AniBG
11-18-2010, 15:23
Най-добре да поговорите с майка ѝ - това, според мен, е най-добрият вариант! Тя няма да ви чуе, а майка ѝ поне може да се консултира с психолог! :?

ri41
11-18-2010, 16:38
днес по психология учихме за видовете неврози и това което разбрахме е, че анорексията не се лекува, тази мисъл, че си дебел остава в теб завинаги, никога няма да промениш мисленето си, а когато родителите тъпчат на сила децата си става още по-зле, намразват още повече храната, бивши наркомани и анорексици няма, правете си изводите, до като е време

аз лично познавам бивша анорексичка, която се ожени и роди дете. вече е щастлива и е забравила за онзи период. не знам на какво ви учат.
не знам на какво ни учат, но със сигурност не е от типа "деца гладувайте, тя анорексията се лекува" момичето за което говориш е имало силна воля, за да се справи, но тя не трябва да бъде стимул за анорексици и отслабващи, попаднеш ли в капана на болестта, физически може и да напълнееш, да изглеждаш нормално, но травмата е психическа и остава за цял живот

Ssummerjam
11-18-2010, 16:55
Както казаха и преди мен, няма смисъл да се хабите да й обяснявате колко е опасно това. От едното ухо ще влиза, от другото ще излиза. Положението е мнооооого сериозно и ще се задълбочава все повече, ако не се вземат спешни мерки. Момичето трябва да отиде на психолог, защото това е на психическа основа. Но еднократното посещение на психолог няма да даде резултат. Трябва си терапия. Ако трябва насила я заведете.

fuckme
11-19-2010, 19:02
днес по психология учихме за видовете неврози и това което разбрахме е, че анорексията не се лекува, тази мисъл, че си дебел остава в теб завинаги, никога няма да промениш мисленето си, а когато родителите тъпчат на сила децата си става още по-зле, намразват още повече храната, бивши наркомани и анорексици няма, правете си изводите, до като е време

аз лично познавам бивша анорексичка, която се ожени и роди дете. вече е щастлива и е забравила за онзи период. не знам на какво ви учат.
не знам на какво ни учат, но със сигурност не е от типа "деца гладувайте, тя анорексията се лекува" момичето за което говориш е имало силна воля, за да се справи, но тя не трябва да бъде стимул за анорексици и отслабващи, попаднеш ли в капана на болестта, физически може и да напълнееш, да изглеждаш нормално, но травмата е психическа и остава за цял живот

естествено, аз съм твърдо против почти всички диети, но с тава въпрос, че ако се каже, че няма бивши анорексици, това не може да ги стимулира да се поправят, а само да ги разубеди да опитват. дано момичето се оправи.

Raffine
11-20-2010, 12:04
днес по психология учихме за видовете неврози и това което разбрахме е, че анорексията не се лекува, тази мисъл, че си дебел остава в теб завинаги, никога няма да промениш мисленето си, а когато родителите тъпчат на сила децата си става още по-зле, намразват още повече храната, бивши наркомани и анорексици няма, правете си изводите, до като е време

аз лично познавам бивша анорексичка, която се ожени и роди дете. вече е щастлива и е забравила за онзи период. не знам на какво ви учат.
+ 1
Аз самата преди година бях изпаднала в подобно състояние.Направо си съсипах 1 година от живота. Качих 11 килограма и се чувствам страхотно! Още усещам последиците от това,което направих и нито за минута не бих си помислила да мина през оново,през което минах преди една година!Беше същински кошмар...

DarkKisss
11-22-2010, 05:05
Качете я на кантара да се види колко тежи, извадете й данни колко нормално трябва да тежи .. С говорене няма да стане .. Вкарайте факти и доказателства, за да подчертаете тезата си (:

glamourr
11-22-2010, 11:35
може ли да използвам темата за да попитам нещо ? значи : нямам никакви проблеми с храната , имам си апетит, ям по 4 пъти на ден но въпреки това от лятото насам почнах много до отслабвам :shock: бях 50 и за кратко време бях станала 43 :lol: сега съм 45 на 1.62 височина но повече не мога да кача просто не става :( има ли нещо общо с анорексията ? и да отбележа че никога не съм се мислела за дебела !

а колкото до момичето - много жалко но никой не може да и помогне освен семейството .. те трябва да я заведат на лекар за да се види физическото е състояние , а после и на психиатър ( защото анорексията е свързана с психиката ) след това да започне да се лекува зокато не е станало късно

katericArofl
11-22-2010, 11:44
Качете я на кантара да се види колко тежи, извадете й данни колко нормално трябва да тежи .. С говорене няма да стане .. Вкарайте факти и доказателства, за да подчертаете тезата си (:

На който каквото и да му говорят кат си е наумил нещо мислиш ли, че ще посляша другите?
и ние ти казваме, че ядеш мн мн малко за това физическо натоварване, но ти си мислиш обратното..

говорете с класния да направи един час на класа посветен на темата.. току виж може да и влезе нещо в главата.

Infinity
11-22-2010, 12:03
glamourr не се притеснявай , твоето състояние няма нищо общо с анорексията. Тя е на психическа основа и мисълта , че си дебел не спира да те преследва. Ти сама каза , че никога не си се смятала за дебела , още повече , че се храниш нормално.
Нямаш повод за притеснение. :)

LipSy
11-22-2010, 13:02
Само едно ще кажа: Който е болен от анорексия мозъкът му е болен!!! А аз да те питам родителите й къде са?! Не виждат ли какво става с дъщеря им?! :x

katericArofl
11-22-2010, 13:31
ами те хората и те сигурно са се видяли в чудо, но какво могат да направят.. да и дават с лъжицата ли ? „Като ми пееш, Пенке ле, кой ли ми те слуша „ ...

ri41
11-22-2010, 13:59
може би ако и кажете примерно, че момчетата харесват момичета с дупе, така оформени, по-закръглени, ако и пука за това може и да се спре

Infinity
11-22-2010, 14:16
^ Глупости , това изобщо няма да и помогне , защото тя просто се мисли за КРАСИВА. Това е може би най-тъпото в цялата тая ситуация , че болната се мисли , за красива , нормална и дори супер привлекателна. Може дори да си помисли , че и завиждате за "стройната " фигура и затова и говорите тия неща.
Абе , само някой преживял подобно нещо може да си престави за какво става въпрос. / не се гордея , определено !!! /.
Трудно е да се измъкнеш , мнооого е трудно , наистина. :-o

akinom
11-22-2010, 14:23
Авторката, ще споделиш ли какво стана? Как реши да постъпиш? : ))

Minerva
11-22-2010, 21:58
може ли да използвам темата за да попитам нещо ? значи : нямам никакви проблеми с храната , имам си апетит, ям по 4 пъти на ден но въпреки това от лятото насам почнах много до отслабвам :shock: бях 50 и за кратко време бях станала 43 :lol: сега съм 45 на 1.62 височина но повече не мога да кача просто не става :( има ли нещо общо с анорексията ? и да отбележа че никога не съм се мислела за дебела !

а колкото до момичето - много жалко но никой не може да и помогне освен семейството .. те трябва да я заведат на лекар за да се види физическото е състояние , а после и на психиатър ( защото анорексията е свързана с психиката ) след това да започне да се лекува зокато не е станало късно


Изобщо не е нормално да ядеш и да слабееш без да си променила нищо в начина си на живот и храненето си. Как се чувстваш? Това може да говори за някакво заболяване ( не искам да те плаша, дано всичко е ок ).

Fx1
11-23-2010, 06:21
Само едно ще кажа: Който е болен от анорексия мозъкът му е болен!!! А аз да те питам родителите й къде са?! Не виждат ли какво става с дъщеря им?! :x

Най-верояно никакви ги няма. В някои случаи се прикриват добре, в други, няма кой да им обърне внимание. Ако тя сама не иска да си помогне, никой не може да й помогне. И никакви разумни доводи няма да помогнат, трябва да се осъзнае сама.

art
11-23-2010, 08:47
Поговоретесериозно с нея, покажете йснимкина момичета болни от аорексия. Тези снимки би трябвало да я сплашат.Ако не помогне и това кажете на родителите й.