PDA

View Full Version : Запушен нос, кашлица- помощ



Slaveq
11-17-2010, 15:01
Здравейте, имам нужда от съветче. От една седмица съм с запушен нос, кашлица, болки в гърлото. Ще ми препоръчате ли лекарство или бабина рецепта, нещо? Ходих при джипито и той ми предписа Умкалор. Било много добро немско средство при първи симптоми. Но не съм чувала за него. Някой да го е чувал и пробвал?

Infinity
11-17-2010, 16:29
Пий витамини и си вземи прахчета - Колдрекс , Терафлу , Фервекс.
На мен и трите много ми помагат при същите симптоми.
За твоето лекарство не съм чувала , но пък не съм особено наясно с лекарствата , така че... 8-)
За кашлицата - Флавамед или Мукосолван при мен действат много бързо.

Sigrina
11-17-2010, 20:59
Не е редно да слушаш и приемаш съвети за лекарства от форуми. Може да имаш някаква алергия към вещество, което се съдържа в някое от лекарствата, които ще ти препоръчат. Аз работя в аптека и не винаги се наемам да препоръчвам лекарства, просто не е редно.
УМКАЛОР, е на билкова основа и ако не ти помогне, поне няма да ти навреди. Аз лично не съм фенка на билковите препарати, но поне може да си вземеш нещо за смучене, което ти е помагало преди.
А бабини рецепти - инхалации с гореща вода, лайка/борови връхчета и сода. Помагат, особено ако издържиш 15-20 минутки над тенджерата :)

SmilezZz
11-18-2010, 05:30
Щом лекар ти е предписал лекарството,
приемай го..От форума не е нормално да искаш
съвети и препоръки за лекарства - защото
всяко нещо,действа различно на всеки..

Slaveq
11-19-2010, 11:32
Здравейте и много благодаря за съветите ви :)
Истината е, че не вярвам особено на доктори и аптекари, ще ме извини Sigrina, но в повечето случаи те препоръчват неща, които се рекламират в момента или за които са ги зарибили с разни мострички .. Разбира се, и при аптекарите, и при докторите има изключения, но като цяло масово се изписват разни антибиотици, разни вредни и изобилстващи от химикали медикаменти, без изобщо да се направи необходимия преглед. А пък колко често ми се е случвало да влезна в аптека и аптекарят да не не е чувал за лекарството за което го питам, имам чуството, че понякога аз съм по-запозната от тях. Изобщо качеството на здравните ни услуги и образованието на здравните ни работници е под сяква критика. /Тук присъстащите са изключение, в частност sigrina :)/

Waterpolo1997
11-19-2010, 12:05
При такива симптоми пий чай и витамин C,а не гълтай веднага лекарства.При по-лошо състояние антибиотици и там разни лекраства.

Slaveq
11-24-2010, 14:33
привет на всички и още веднъж благодаря за съветите :) Сигрина, престраших се и си взех умкалор. Първите 3 дни нямаше подобрение, но вчера и днес вече съм бодра, жизнена и симптомите лека полека отшумяха. Не знам дали е от умкалора, защото си правех и инхалации с лайка, чайчета с мед и ром и тем подобни илачи ... Благодаря и на ватерполо за съвета, но за съжаление не винаги мога да взимам витамин c, особено ако съм в цикъл,а витамин цето увеличава менструацията :) но това е друга тема :)

Lia
11-26-2010, 15:23
И на мен ми го препоръчаха. братовчедка ми го е пила вече два пъти. каза че при нея имало ефект. и аз не го бях чувала и се чудех дали да го купя. в крайна сметка реших, че няма какво да му мисля, нали е уж билково, едва ли ще ми навреди, та го взех и ще видим дали ще има ефект. Ще споделя другата седмица.