PDA

View Full Version : Спешно помощ!!!



PoRcHeTaTa1
11-17-2010, 16:42
Трябва ми есе на тема: "Имаме ли самочувствието на християните"?
Моля ако имате някакви идеи да ги споделите.Благодаря предварително!

SaintLucifer
11-17-2010, 18:10
Сигурна ли си, че точно такова ти е заглавието на темата?

Защото е адски тъпо и безумно, особено имайки предвид, че и ние, българите, от около 1200 години сме християни.

svetlidim
11-17-2010, 18:24
Стане ли дума за есе, може да съществуват всякакви варианти за тема. Важна е аргументативната част, в която можеш да иронизираш темата.

SaintLucifer
11-17-2010, 18:38
Стане ли дума за есе, никой учител няма да даде толкова тъпа тема. Това е училище все пак, не някакъв конкурс "Най-добро есе".

Есетата в училище се дават най-често във връзка с някой урок или с някаква тема обсъждана в клас, а не виждам, каква може да е тази тема, озаглавена по този начин, освен ако мацката не учи в килийно училище в някоя джамия, което силно ме съмнява...

PoRcHeTaTa1
11-17-2010, 19:00
Темата е точно така както съм я написла.Не е свързана с урок...и е предназначена за предмет:География! :)

SaintLucifer
11-17-2010, 19:09
По география...

Предполагам, че иска от теб да направиш връзката между турското робство и турското влияние като цяло върху българите като християни. Това по-скоро е история, ама не съм ти бил в часа.

Друго, малко по-вероятно предположение е, че трябва да пишеш за това, как България е страна на кръстопът, мост към Изтока, границата между Християнството и Мюсюлманството. Тук можеш да кажеш, че макар и ние българите отдавна да сме загубили своята идентичност като раса, националните ценности са останали непокътнати. Те са непреходни. Можеш да дадеш примери с турските селца тук в България, или за това, как преди(губи ми се годината, но беше някъде към края на 19ти век) българи и турци са разменяли къщите си след Освобождението - българите, чиито къщи са били на територията на Османската империя са се връщали назад, към вече свободната им родина, но въпреки че много голяма част са направили това, някои все пак са останали да живеят в Турция. Това са българи, запазили своите имена и вероизповедание, въпреки трудностите.
Всичко това са само доказателства, че и ние, точно както кръстоносците, имаме самочувствието на християните и сме готови да го защитаваме.

Какви насоки ви даде тя в час? В каква връзка ви даде такава тема, не може просто да я е изцепила от нищото?

diksi
11-17-2010, 20:23
Ми като ти трябва..седни и си го напиши..какво ни занимаваш с глупости :-)

SaintLucifer
11-18-2010, 09:09
Не мога да разбера за какво пишете, при положение, че нямате абсолютно никакво намерение да помогнете...
Никой не те занимава с глупости, ако искаш четеш, ако не искаш не... Какъв ти е проблема!?

diksi
11-23-2010, 16:13
Добрее :-)