PDA

View Full Version : Ще ме пречукат... Помогнете ми...



Sp0t
11-17-2010, 18:18
Здравейте всички... Аз съм 7дми клас... То е ясно, че ще ми викат моите, но искам да ми дадете съвет как да кажа за всичките оценки, които имам... Ситуацията е следната... 10 мин преди мама да си легне ще отида до нея в спалнята... (ще сме само аз и тя там) и от там нататък не знам как да подходя, как да кажа за всичките ми натрупани оценки... Класната днес върна бележниците и утре трябва да са с подпис от родителя... Сега ще ви кажа за кои оценки знае майка ми и за кои не :D Не ми е смешно, но от толкова страх ме е смях...
1. БГ - 6
2. Биология и ЗО - 6
3. Компютри - 6
4. Английски - 6
5. История - 6
6. Математика - 4
7. Математика 5
8. Математика - 6
9. Математика - 6
10. Английски - 6
11. Английски - 6
12. Химия - 6
Имам там още 1 - 2 - 3 четворки дето и за тях знае... Та това са оценките за които знае горе долу... Така сега да ви покажа оценките, за които ЩЕ научи...
БИЛОГИЯ - 4
литература - 5
бълг - 4
бълг - 4
бълг - 2 уфф тва най - ме притеснява
бълг 5
англ 5
математика 4
компютри 6
компютри 6
география 4
физика 6
физика 5
музика 5
музика 5
изобр. изк. 6
трудово 6
физическо 4
физическо 6
испански 3
испански 6
Искам да кажа, че на мен лично не ми пука ни най - малко какви оценки имам, но майка ми ще ми вика... И затова ви питам как да й кажа всичко това... Особено за 2ката по български език... Моляви помогнете спешно е... Сега сме 21:20h а ще трябва да й кажа за всичко най - късно кум 22:45h... Моля ви помогнете...

SaintLucifer
11-17-2010, 18:21
Кажи и преди да тръгне за работа или преди ти да тръгнеш за училище, та да й мине, докато се прибере/прибереш...

JustaLittleKid
11-17-2010, 18:24
Като изключим 2ката и 3ката, не виждам нищо чак толкова лошо в твоите оценки...
Иначе съм съгласна със SainLucifer :)

Sp0t
11-17-2010, 18:31
Да бе ясно благодаря ви за подкрепата, но как точно да й кажа...
Мамо, дръж... Подпиши!!!
Мамо... така, така, така, така... Дайте идея моля ви :(

vagarious
11-17-2010, 18:32
Еее толкова ли не можа да напишеш всички оценки по всеки предмет, на един ред .. Станах разногледа. :-o


Иначе и аз не виждам нищо лошо в оценките, с изключение на тази 2ка по БЕЛ.Нали си 7ми клас, трябва да имаш изпити скоро време, а не си личи особено да се стараеш. :-o Каааакто и да е.
Може, сутринта преди ти да излезеш(ако излизаш преди нея) да се направиш на ударен и да кажеш:"Ее мамо, аз съм забравил да ти дам бележника за подпис.Хайде, давай, че бързам." Нещо от сорта, не знам.Ти си прецени. :? 8-)

JustaLittleKid
11-17-2010, 18:35
Или пък /тва е тъпа идея 8-) / и направи кафе и й го дай заедно с бележника.

SaintLucifer
11-17-2010, 18:35
Капка креативност няма при вас, днешната младеж...

"Мамо, извинявай много, но забравих, че класната иска бележника да е подписан за днес, наистина е много важно, директорката ще ги събира за проверка. Подпиши го преди да тръгнеш, моля те."(последната част я променяш в зависимост от това, кой тръгва)

Sp0t
11-17-2010, 18:43
Да и това е идея, но аз забравих за какво ми е 2ката, която беше супер нечесна... Имаме да учим ,, На прощаване в 1869г. '' на изуст... И учителката вика Стефане ставай...
- Госпожо не съм го учил...
- Сядай си, за понеделник да го знаеш!!!
Станимире ставай!
- Госпожо не см го учил...
- Сядай си, за понеделник да го знаеш!!!
Ивайло ставай!!!
- Госпожо не съм го учил...
- Сядай си, за понеделник да го знаеш!!!
Юлияне ставай (тоест аз)
- Госпожо не съм го учил...
- Бележника... Две!!!
Е това чесно ли е кажете ми ??? Това се случва в един и същ ден, един и същ час!!! :-x :-x :-x

blackfireXx
11-17-2010, 18:49
кажи за двойката че ти я е писала защото си си забравил учебника...
ах да ти имам аз твойте оценки....аз 5 двойки имам от които само 4 по математика и една по история и съм и аз 7 клас... :D

SaintLucifer
11-17-2010, 18:53
Не се впрягай и най-важното - НЕ се обяснявай. За каквото е била, била е, точка. Ще я оправиш и това е. Няма какво да обясняваш как на другите им се е разминало, пък по някаква случайност, защото даскалицата те мрази, решила да ти пише двойка.
Кажи, че не се гордееш с въпросната оценка и че ще направиш всичко възможно да я поправиш. Ако те питат на какво е, а те най-вероятно ще те питат, кажи че е на "На прощаване", което си се постарал да научиш, но просто ти отнема повече време да заучаваш нещата наизуст. По-лесно ти е четенето с разбирането, затова и другите ти оценки по литература са по-високи.

Ето една скалъпена от начало до край лъжа, просто го кажи това и ще ти се размине.
Другия вариант е това преди работа/училище, но трябва да си добър, та да не те усетят, че наистина не си забравил. Пробвай да изглеждаш паникьосан, защото закъсняваш, а не искаш да правиш лошо впечатление на класната.
Това преди лягане, което си писал в началото, изобщо не го пробвай.

Хайде, кажи как е минало после.
Поздрави!

vagarious
11-17-2010, 18:53
кажи за двойката че ти я е писала защото си си забравил учебника...
ах да ти имам аз твойте оценки....аз 5 двойки имам от които само 4 по математика и една по история и съм и аз 7 клас... :D

Ми то ти е за хвалба .. толкова много 2ки по МАТЕМАТИКА !? Това никога не съм си го позволявала, хах.Е, то кога беше де .. :-o :-o

blackfireXx
11-17-2010, 19:04
е ми математиката не ми е силна страна :-D

Sp0t
11-17-2010, 19:06
Много благодаря за съветите... Утре ше разказвам как е минало, ако съм жив де... Но предполагам, че няма да се върже на това с паникьoсването, но ще опитам... Пък каквото стане, стане :)

bebzgirl
11-17-2010, 19:17
сигурна съм че няма да те ''набие''
7 клас си все пак ... не си ли малко ... голям ? :-o
ама както и да е =) айде успех :grin:

SaintLucifer
11-17-2010, 19:20
Колкото и да падам в очите на всички, които четат тази тема - Като лъжеш най-важното е ти да си вярваш, да убедиш себе си. Ако това стане и другите ще ти повярват.
Изисква практика.

Но както каза bebzgirl - няма да те набият, не се притеснявай.

mitaka93
11-17-2010, 19:22
Да и това е идея, но аз забравих за какво ми е 2ката, която беше супер нечесна... Имаме да учим ,, На прощаване в 1869г. '' на изуст... И учителката вика Стефане ставай...
- Госпожо не съм го учил...
- Сядай си, за понеделник да го знаеш!!!
Станимире ставай!
- Госпожо не см го учил...
- Сядай си, за понеделник да го знаеш!!!
Ивайло ставай!!!
- Госпожо не съм го учил...
- Сядай си, за понеделник да го знаеш!!!
Юлияне ставай (тоест аз)
- Госпожо не съм го учил...
- Бележника... Две!!!
Е това чесно ли е кажете ми ??? Това се случва в един и същ ден, един и същ час!!! :-x :-x :-x

Още от второто изречение, което написа, разбрах че си за 2. :) Прочети го пак и ще разбереш :)

Sp0t
11-17-2010, 19:26
Аз знам, че няма да ме набият... Предпочитам да ми забият главата в стената от колкото да ми викат 1 час... Просто това ме поддтиска супер много...

Sp0t
11-17-2010, 19:37
Като написах ,,На прощаване в 1869'' имах предвид 1868г.,но копчетата са едно до друго и без да искам съм натиснал ,,9''

Neftochimic
11-17-2010, 19:55
еее тя майкати е голям изруд бе...
кво им има на оценките... слабите са поправени с по-добри оценки...
тцтцтц, кофти, дано да се рачминеш без инциденти ;д

amk933
11-17-2010, 21:46
Точно аз си мислих, че нещо не съм добре и щях да попитам дали само на мен ми се струва леко ненормално момче в 7 клас да го е страх да си покаже оценките на родителите.... :-o

Какво толкова страшно? Не е краят на света. Отиваш, казваш, обясняваш се и т'ва е. На тая 2ка по БГ определено не и е времето в 7 клас, но...случва се. То си е за теб. Старай се малко повече. Ти, ако в училище изкарваш 5, на изпита няма да изараш повече от 3.50. :)

LoupGarrou
11-17-2010, 22:06
Към автора: Спокойно, понякога стават такива работи. И на мен ми беше писана двойка в 7-ми клас на стихотворение, само че не помня кое беше вече ... Запънах се на последните 2 куплета и ми писа двойка. Нвм. Беше голяма разправия за всички оценки. Накрая ми писа 6 за годината и на изпита имах 5,539 (нещо от сорта). А за оценките - всички се оправят, ти си гледай математиката и българския, че са ти важни сега.


Ти, ако в училище изкарваш 5, на изпита няма да изараш повече от 3.50. :)

Относително е, колкото и изтъркано да звучи понякога наистина проблемът е в учителят.

SmilezZz
11-18-2010, 08:15
Като цяло имаш доста добри оценки..
Е,има изключение,но все пак сред другите
не си личат толкова много :D ..Но все пак
недей да ги лъжеш,кажи им истината..
Така ще спечелиш доверието им..А и се
съмнявам да те набият задари някаква двойка
и една-две тройки..Обещай им,че ще ги
оправиш (:

Sp0t
11-18-2010, 08:21
Ето как мина всичко... Днес мама преди да тръгне на работа и казах и тя ми вика, вика и вика... Каза ми как ще кандидатствам с тези четворки и т.н. Подписа ги и ми беше много сърдита... :(


П.С. А има ли някой от Велико Търново, който може да ми каже как стоят нещата в Търговската Гимназия - ,,Иконома'' На мен математиката не ми е любим предмет и именно затова не искам да кандидатствам за ПМГ, а и като я завърша тая Математика после к'во ще правя с нея? Просто ми се искаше, ако има някой да е на ти с тези работи да ми обясни тези неща... :) Извинявам се за грешките...

SaintLucifer
11-18-2010, 09:17
Няма никакво значение с какво завършваш средно образование(специалност), тъй като за всяка една професия ти трябва висше. Все пак е най-добре да се насочиш към езиковите училища, тъй като ако не друго, поне език ще научиш.

term0t0
11-18-2010, 09:30
кажи за двойката че ти я е писала защото си си забравил учебника...
ах да ти имам аз твойте оценки....аз 5 двойки имам от които само 4 по математика и една по история и съм и аз 7 клас... :D

че аз толко двойки немам общо по всички предмети за 7 години бе АХАХА

dimitar_ak
11-18-2010, 09:30
Най-лошото в цялата работа е това, че не ти пука дали се представяш слабо като ученичка, а ти пука за това какво ще кажеш на майка си. Ето тук ти е сбърканото.

FuckedUp
11-18-2010, 12:45
Егати родителите..

Vikito0o
11-18-2010, 14:43
Абе не са ти толкова лоши оценките.То е човешко да имаш 2-ка,като цяло са ти добри

Silverknife
11-18-2010, 17:56
Еее толкова ли не можа да напишеш всички оценки по всеки предмет, на един ред .. Станах разногледа. :-o


Иначе и аз не виждам нищо лошо в оценките, с изключение на тази 2ка по БЕЛ.Нали си 7ми клас, трябва да имаш изпити скоро време, а не си личи особено да се стараеш. :-o Каааакто и да е.
Може, сутринта преди ти да излезеш(ако излизаш преди нея) да се направиш на ударен и да кажеш:"Ее мамо, аз съм забравил да ти дам бележника за подпис.Хайде, давай, че бързам." Нещо от сорта, не знам.Ти си прецени. :? 8-)

Да не се старае ли!?! Има 2 шестици по мат :shock: