PDA

View Full Version : генетично предразположение



nikoleta93
11-17-2010, 20:22
Здравейте майка ми е пълна нейната майка също,баща ми е пълен и неговата майка и тя.Това ли е генетично предразположение към надебеляване?Аз и брат ми също сме пълни :( Има ли начин да отслабна без да си връщам килограмите,но след диетата да ям каквото ми се яде?

ri41
11-17-2010, 20:32
трябва да започнеш режим на хранене, без мазно, пържено, тестяно, сладко и да се движиш, да правиш упражнения, да спортуваш, цял живот ще трябва да се ограничаваш ако искаш да си слаба, :( много е лошо постояно да се съобразяваш с нещо, за мен това е психически тормоз, съдя по себе си, но няма друг начин :( :( :( :(

nikoleta93
11-17-2010, 20:42
трябва да започнеш режим на хранене, без мазно, пържено, тестяно, сладко и да се движиш, да правиш упражнения, да спортуваш, цял живот ще трябва да се ограничаваш ако искаш да си слаба, :( много е лошо постояно да се съобразяваш с нещо, за мен това е психически тормоз, съдя по себе си, но няма друг начин :( :( :( :(
цял живот ужас :( оо защо съм наказана да съм дебела някой ядат с тонове и не пълнеят,а аз :(

xKiFlA
11-17-2010, 22:20
няма начин.

SmilezZz
11-18-2010, 06:34
То си има начин - няма значение
дали е генетично или не,винаги има
някакво решение...Но в случая
наистина е доста трудно..Както ти казаха:
- Трябва да спазваш режим на
хранене,но не само месец - два,а цял
живот,защото дори и да отслабнеш - ти
отново ще започнеш да ядеш и ще си
възвърнеш килограмите,даже може и
да са повече отпреди..

anonymous708973
11-18-2010, 06:49
Има ли начин да отслабна без да си връщам килограмите,но след диетата да ям каквото ми се яде?

Абсолютно не! Това е положението, свиквай.
Генът не значи чааак толкова много - баба ми е адски пълна, но майка ми от 17 годишна внимава с хапването и не е мърдала от 50 кила от 10 години. Генът може да се пребори, който казва обратното, просто си търси оправдания. :wink:

ri41
11-18-2010, 12:28
знам, че е цял живот , просто игнорирай тази мисъл, или свикни с това, че ако искаш да си слаба, хубава, да те заглеждат момчетата, да ти завиждат момичетата, ще трябва да се прежалиш и да ти кажа, че след като отслабнеш може да си позволяваш от време на време това онова в позволените граници, демек да не се тъпчеш наведнъж с една торба сладки, а като ти се прияде си хапни шоколадче, или вафличка, изобщо няма да напълнееш :) :) :)

GossipGirl89
11-18-2010, 13:25
Може да е генетично, но това не значи, че не можеш да отслабнеш. Аз познавам хора с такъв случай. Една бивша съученичка попринцип от малка още си беше пълничка. Майка й и баба й и те. Имаше един период, в който майка й се беше стопила - направо като я видеше човек и не я разпознаваше, че е тя. Беше го постигнала с много силна воля и хранителен режим. Сега не я знам как изглежда, защото не съм я виждала скоро, но мойта бивша съученичка преди 2 години за бала беше свалила също доста кг. Не беше супер кльощава, но в сравнение с това, което представляваше преди - беше отслабнала доста... Така че просто си вкарай режим, спортувай повече и ще свалиш. Кофтито в такива случай с предаване на ген е, че въпросните хора винаги са склонни към напълняване и трябва общо взето наистина цял живот да се ограничават и да внимават с храните ако искат да имат добра фигура. Но това не е чак толкова страшно, колкото звучи - ти един път като свикнеш с режима, после изобщо няма да ти прави впечатление. Най-трудно е първите 1-2 месеца, след това организма ти привиква. Разбира се, отвреме-навреме ще си хапваш и от "забранените" храни, но в нормални количества.

akinom
11-18-2010, 13:52
оф... за кво сте все такива.. има ли начин? Възмoжно ли е.. и т.н// еми пробвай!
Ти като си изградиш хубав режим и отслабнеш за година да речем колкото кг искаш.. и после ще привикнеш към режима и остава за цял живот.. ест + спорт, защото има слаби, красиви, но като раздрусат тия отпуснати кожи по бански.. Внимавай с какви режими се захващаш и се взимай в ръце ! Успехи..

AudreyH
11-18-2010, 15:38
трябва да започнеш режим на хранене, без мазно, пържено, тестяно, сладко и да се движиш, да правиш упражнения, да спортуваш, цял живот ще трябва да се ограничаваш ако искаш да си слаба, :( много е лошо постояно да се съобразяваш с нещо, за мен това е психически тормоз, съдя по себе си, но няма друг начин :( :( :( :(
цял живот ужас :( оо защо съм наказана да съм дебела някой ядат с тонове и не пълнеят,а аз :(

Въобще не го мисли така. Мисли, че ограничавайки се, ще изглеждаш доста по- добре и ще получиш доста повече удоволствие да бъдеш слаба, отколкото да се натъпчеш като прасе. Представи си всички дрехи в магазина да ти стават, да можеш да носиш каквото си поискаш, момчетата да те заглеждат, всички да ти правят комплименти, да бъдеш стимул за други пълни момичета, ще можеш да се обличаш по- стилно и по- женствено, лятото по бански да изглеждаш супер. Абе сметни всичко и ще осъзнаеш, че си струва мъъъничката жертва да се ограничиш поне що се отнася до сладко, тестено, хляб и газирано.

AniBG
11-18-2010, 16:01
Единственото решение е да спазваш режим на хранене + спорт за цял живот! Относно храненето - храни се здравословно и разнообразно, не по цял ден да се тъпчеш с някакви боклуци от лавките, примерно! Започни да ядеш повечко плодове, избягвай пържено, мазно и т.н. (гори ти го обясниха, да не се повтарям!) Накрая ще видиш, че ще заприличаш на човек, така да се каже! Но си и трябва силна воля - от тук нататък не трябва да клониш от ежедневния си режим на хранене иначе ще върнеш старите килограми... :( :(

Ssummerjam
11-18-2010, 17:16
Това е генетично предразположение, да. За максимален ефект в борбата с килограмите, спазвай ЛЕКИ диети, за да не се получава йо-йо ефект, също и спортувай. :)