PDA

View Full Version : Кръв в изпражненията .Помогнете!



umorena
11-18-2010, 11:52
От около месец имам кръв в изпражненията и по тоалетната хартия след забърсване.Кръвта не е много ,но пък не е и прекалено малко.Светла е на цвят,не е съсирана.Знам,че може да са хемороиди,анална фисура,възпаление на червата,,та чак до рак на дебелото черво.Не отидох на лекар,не искам и да ходя. :( :( Много ме е страх от самия преглед.Иначе не ме боли,докато се изхождам.Не ме боли и през останалото време.Мисля ,че може да се е получило от нередовния режим на хранене ,който имам (ям само ,когато ми се яде) ,или от това ,че често имам запек,или от това че ходя през 4,5 дни по голяма нужда на тоалетна,а понякога са и повече.Възможно ли е да е от това според вас?
Знам,че не сте лекари,но нали все пак затова има такъв раздел.
Притеснена съм ,но не искам да посещавам лекар.Хем ме е страх,хем ме е и срам :(

ImmortalSportFreak
11-18-2010, 13:14
Сигурно е от запека.Поговори с вашите,успокой се и бягай на лекар.На доктора това му е работата;няма какво да те е страх и срам. ;) Успех

kalpazanka
11-18-2010, 14:50
За карцином си много малка, дишай дълбоко.
Най-вероятно от запека се разранява лигавицата и прехода към многослойния плосък епител.
Вземи мерки да се пребориш със запека!

KumchoValcho
11-20-2010, 14:03
Всичко е заради запека. Не е рак, спокойно - ако беше, кръвта щеше да е тъмна.
И аз бях така, просто лигавицата ти е тъка и се разранява - и все пак ходи на лекар задължително. Няма от кво да се притесняваш. :)

titinkaa
11-21-2010, 08:10
Разранило ти се е чрвото при изхождане,и на мен ми се е случвало и на една приятелка също.