PDA

View Full Version : Няколко въпроси и от мен^



meriLinka
11-18-2010, 12:44
Здравейте :) Имам няколко въпроси.
1. Имам зелени очи. Искам леко да ги подчертая,но не зная как.Идеи?
2. Имам мазна коса. На 2ри ден вече е ужасна. Знам,че е от пубертета,но искам някак да я пооправя.Чух за сухия шампоан клоран, какво впечатление имате от него?
3. Кожата също е същата като косата,мазна предразположена към образуване на пъпки. В училище започва да лъщи гадно и много да ме дразни. Как да я оправя и нея?

SladkaZagadka
11-18-2010, 13:52
1. Очна линия или тъмни сенки
2. Не купувай измислени шампоани ... Пантен, Нивеа ... бла бла бла . Вземи си естествен, неутрален шампоан от плодове или нещо друго . Да, по-скъп е и трудно се намира, но шампоаните , които са уж против мазна коса са 99 процента еднакви и само 1 процент различни . Сама прецени какъв ще е ефектът

SugarLolLipoPsS
11-18-2010, 14:13
1. http://www.tialoto.bg/kozmetika/2010/06/02/perfekten-grim-za-zeleni-ochi.11019


2. Първо постарай се да си миеш колкото можеш по-рядко косата.. например ако я миеш през ден започни през два. Започни да си правиш домашни маски за мазка коса всяка седмица и я измивай с хубав шампоан. Можеш да се консултираш с фризиора ти за него.



3. Мии лицето си сутрин с антибактериален сапун. Ползвай крем за мазна кожа. В училище можеш да ползваш мокри кърпички, когато започне да лъщи.. :)

Vikito0o
11-18-2010, 14:14
1. Очна линия или тъмни сенки
2. Не купувай измислени шампоани ... Пантен, Нивеа ... бла бла бла . Вземи си естествен, неутрален шампоан от плодове или нещо друго . Да, по-скъп е и трудно се намира, но шампоаните , които са уж против мазна коса са 99 процента еднакви и само 1 процент различни . Сама прецени какъв ще е ефектът
И аз така мисля,а за кожата незнам какво да ти кажа може да отидеш на дерматолог да ти даде някакъв крем.

AniBG
11-18-2010, 14:27
Напълно съм съгласна с мнението на SladkaZagadka! А за мазна кожа мога да ти препоръчам конкретни продукти, които ползвам, тъй като от пубертета и на мен често ми се омазнява кожата въпреки! :wink:

SladkaZagadka
11-18-2010, 14:28
Напълно съм съгласна с мнението на SladkaZagadka! А за мазна кожа мога да ти препоръчам конкретни продукти, които ползвам, тъй като от пубертета и на мен често ми се омазнява кожата въпреки! :wink:

Какви продукти ползваш?

AniBG
11-18-2010, 14:37
Ами мога да ти препоръчам предимно лосьони - за почистване и против омазняване:
Eucerin - Dermo Purifyer <--- Аз я ползвам предимно за почистване и от пъпки, и от замърсявания и омазняване!
Loreal - Pure zone - една приятелка го има и казва, че е много доволна от него!
Lumene - Matt touch

Ако се сетя за други ще пиша! Дано съм ти била полезна. :wink:

AniBG
11-18-2010, 14:54
Garnier - Pure Aktiv (лосьонът): http://www.ivis.bg/garnier-pure-active-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D 1%89-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%8A%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D 0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-200%D0%BC%D0%BB-p3504.html

Garnier - Pure (гел): http://www.ivis.bg/garnier-pure-active-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-200%D0%BC%D0%BB-p3505.html

Garnier - Pure (маска): http://www.ivis.bg/garnier-skin-naturals-pure-gel-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B1-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0-%D1%82%D1%83%D0%B1%D0%B0-150%D0%BC%D0%BB.-p3112.html

Loreal - Pure Zone Cleansing Gel: http://www.ivis.bg/l%60or%C3%A9al-pure-zone-cleansing-gel-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D1%83-%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-150%D0%BC%D0%BB.-p3037.html

Продължавам да търся още.. :wink:

XxStupidMuffinxX
11-18-2010, 16:11
1. Имам зелени очи. Искам леко да ги подчертая,но не зная как.Идеи?
Ами очна линия и тъмни зеленикави сенки.. или просто черен молив.. (:

2. Имам мазна коса. На 2ри ден вече е ужасна. Знам,че е от пубертета,но искам някак да я пооправя.Чух за сухия шампоан клоран, какво впечатление имате от него?
Аз също съм така.. използвам Wash&Go за мазна коса..
Има подобрение. (:

3. Кожата също е същата като косата,мазна предразположена към образуване на пъпки. В училище започва да лъщи гадно и много да ме дразни. Как да я оправя и нея?
Ами аз ползвах този крем; http://beautycosmetic.biz/images/evelinpurekrem.jpg и ми помогна наистина много!

П.С. Винаги си слагай крем преди да излезеш, да си легнеш, да се гримираш и т.н. (:

AniBG
11-18-2010, 16:31
Упсс... Това за пъпките го пропуснах! Такааам...:
Eucerin - Dermo Purifyer <--- премахва пъпките и появата на нови, замърсяванията и омазняването (лосьон - нанася се върху лицето с тампон сутрин и вечер)
Loreal - Pure zone <--- премахва пъпките и появата на нови, замърсяванията и омазняването (лосьон - нанася се върху лицето с тампон сутрин и вечер)
Skincode - Essentials <--- почиставаща маска в средния слой на кожата (слага се 2-3 пъти седмично, стои се 10 минути)
La Roche-Posay - Effaclar DUO <--- премахва пъпките и появата на нови, замърсяванията и омазняването (крем - нанася се върху лицето сутрин и вечер)
Galenic - PUR <--- премахва пъпките и появата на нови, замърсяванията и омазняването (пяна/сапун за лице - миеш се с него при всяко къпане)
Eucerin - Dermo PURIFYER <--- премахва пъпките и появата на нови, замърсяванията и омазняването, почиства мъртвият слой на кожата (скраб - миеш се с него при всяко къпане с коса)

Надявам се съм ти била полезна! :-) Много информация, но на тема "продукти за лице/коса" мога да те зария! :D Е, дано съм ти била полезна! Ако имаш въпроси - питай! :wink:

Ssummerjam
11-18-2010, 17:08
Щом имаш зелени очи, подчертавай ги с контрастни сенки, очна линия или молив. За омазняването на косата - бих ти препоръчала да я миеш малко по-рядко, също да използваш маски против омазняване. В борбата с мазната кожа ще ти помогне редовното почистване с лосион без мазнини [ на етикета пише oil free]. Премахва излишния себум, почиства порите в дълбочина и предотвратява появата на пъпки. Вземи си също матиращи кърпички и ги ползвай в училище, когато забележиш, че кожата ти започва да лъщи. :-)

LaffyTaffy
11-18-2010, 17:30
И аз съм със зелени очи и са ми казвали, че ми отиват много лилави сенки. За другите неща нямам какво да добавя :)

Sunshin3
11-18-2010, 17:45
И аз имам зелени очи. Черна очна линия, черен молив. Сенки - лилави, прасковените също много подчертават очите, ванилия. За вечерен или просто по-тежък грим - опушен.

За косата - прави й най-вече домашни маски. Обикновените шампоани и балсами на пазара, които са уж за мазна коса не помогат много. Може да се посъветваш с фризиорката си и да вложиш малко повече пари в качествени продукти.

А за кожата - ако има много пъпки, най-добре да се посъветваш с дерматолог. Само с кремове не става, за хубаво почистване на кожата заедно с кремчета се изписват и специални хапчета/антибиотици. Тогава кожата може да се излекува напълно.

FuckingFreak
11-18-2010, 18:27
Не смятам да се повтарям с хората преди мен. НО, аз намерих решение на проблема за омазняването на кожата когато си в училище/навън. Преди през лятото като бях на море си бях купила точно такива кърпички от Гърция, но открих доста по-прост начин : взимаш едно късче/деление/там както се нарича тоалетна хартия и го прокарваш,където лъщи като кърпа. Хартията има абсорбиращи свойства и дори кожата ти да не лъщи, то ще "събере" всичко излишно. Ако искаш обаче по-дълготраен ефект има и още един вариант който ти препоръчвам, ако кожата ти е мазна, но не го прави редовно : Измиваш кожата с антибактериален сапун/ измиващ гел и най - проблемните зони ги минаваш с малко спирт - знам,че сега доста хора ще ми се нахвърлят точно за това, но аз го казвам от личен опит. В момента кожата ми е нормална и ми излизат пъпчици само пред МЦ. Ако на момичето му се струва съмнително - да не пробва. ;]

anonymous708973
11-18-2010, 20:02
П.С. Винаги си слагай крем преди да излезеш, да си легнеш, да се гримираш и т.н. (:

Какъв? Този, който ти даде, (http://beautycosmetic.biz/images/evelinpurekrem.jpg) става ли?
Има някакви на Дева дневни по 5 лв? Изглеждат ми добре... С портокал на опаковката май бяха.

Sigrina
11-18-2010, 22:48
1. Имам зелени очи. Искам леко да ги подчертая,но не зная как.Идеи? Моите са зеленикаво-пъстри можеш да видиш много идеи в темата "Ваши снимки с грим", които съм пускала.
2. Имам мазна коса. На 2ри ден вече е ужасна. Знам,че е от пубертета,но искам някак да я пооправя.Чух за сухия шампоан клоран, какво впечатление имате от него? - Сухия шампоан на Клоран, бебешката пудра или квото и друго да използваш са за спешни случаи. Когато трябва да излезеш бързо и нямаш време тепърва да се къпеш. Не е подходящо да използваш подобни продукти всеки ден, защото запушват порите и скалпа ти ще се омазнява още повече.
3. Кожата също е същата като косата,мазна предразположена към образуване на пъпки. В училище започва да лъщи гадно и много да ме дразни. Как да я оправя и нея?
Относно въпроси 2 и 3 ти препоръчвам няколко неща.
- 2 пъти в седмицата стойш 15-20 минути над тенджера с гореща вода, за да се напариш и да се отворят порите ти. След това ексфолираш кожата на лицето си с козметични трици (аз предпочитам от череши). Натурален продукт, струва макс 2 лева и няма да изсуши кожата ти.
- След като си измила лицето си с топла вода от триците, нанасяш маска от зелена хума (отново евтин натурален продукт). Не трябва да използваш метални предмети докато правиш от хумата каша с помощта на топла вода и малко лимонов сок.
Маската от хума можеш да нанесеш както върху лицето, така и върху косата си. Стоиш така 20-30 минути и изплакваш обилно с вода.

Още един важен съвет - не използвай шампоани за мазна коса. Те изсушават скалпа ти и по този начин го карат да отделя още повече мазнотия. Купи си ХИДРАТИРАЩ шампоан (на Ducray има много добър такъв, но е по-скъпичък), или ако не ти се дават толкова пори си купи шампоан за нормална коса, за честа употреба.
След няколко седмици от маските с хума ще усетиш разлика според мен, на мен ми действаха повече от перфектно. :)
За миенето на лицето през останалото време - вземи си възможно най-лекия измиващ гел и го мий сутрин и вечер с него. Не взимай нещо силно (като Гарниер Пюр/Пюр актив), по-нагоре съм описала причините(същите, поради които не е хубаво да използваш шампоани за мазна коса).
Ако имаш възможност те съветвам да си вземеш на Авен този гел: http://www.adonis.bg/bg/catalog/7767.html или на Bioderma нещо от серията за мазна кожа.
Всичко, което съм ти препоръчала е изпробвано на минимум 5 човека и е подействало. Не ти давам 100% гаранция, че ще ти помогне, но поне няма да ти навреди! Успех :)

Minerva
11-19-2010, 15:09
Зелените очи най-добре изпъкват с наситени лилави, златисти или бежови сенки. И аз съм със зелени и от опит ти го казвам, не само защото така пише из нет-а .
За мазна коса и кожа за жалост не мога да ти препоръчам нищо, понеже не съм имала такива проблеми, но за да не ти лъсва носа примерно, можеш да си вземеш пудра и си го пудриш когато се наложи. И по-добре си вземи медицинска козметика - La Roche Posay, Avene, Bioderma, нещо от тоя сорт.

XxStupidMuffinxX
11-19-2010, 17:09
П.С. Винаги си слагай крем преди да излезеш, да си легнеш, да се гримираш и т.н. (:

Какъв? Този, който ти даде, (http://beautycosmetic.biz/images/evelinpurekrem.jpg) става ли?
Има някакви на Дева дневни по 5 лв? Изглеждат ми добре... С портокал на опаковката май бяха.


Ами да.. но е по-добре преди лягане по-мазен крем.. или този който ти предложих.. (: <3