PDA

View Full Version : Косата ми :\



awesomesheepy
11-18-2010, 15:41
Привет!
Косата ми е проблема..
Супер суха е,омазнава се бързо,къпя я - сряда,петък и неделя
изправям се всеки ден,суша я със сешоар всеки път след къпане
ъм..даже вече е изгубила всякаква форма,не прилича на нищо,а бритона ми особено-е некъв супер слепения .

маска използвам 1 път седмично,къпя я 2 пъти с шампоан,после балсам само в краищата и така .

Къде може да е проблема и как да я управя..? :\

много я тормозя..преси..сешоари обаче без тях направо е супер БУХНАЛА и..начупена :booooomb:

bilqnavod
11-18-2010, 15:45
:shock:

Missyyy
11-18-2010, 15:49
хмм като за начало спри да ползваш толкова често пресата ,, а косата я оставяй да си изсъхва сама :) естественото е красиво!! Направи си нова прическа ,, т,е да ти махнат "изгорените" връхчета и т.н --> промяна : )

AudreyH
11-18-2010, 15:58
Ако може, само кажи каква маска ползваш, за да знам каква да ти препоръчам. За начало спри да я изправяш поне за около месец. Косата ти е суха, но в същото време слепена, така ли? Остави бретона ти да порасне, вероятно просто така изглежда, когато косъмът ти е къс. Но задължителни си обирай нацъфтелите връхчета. Няма нужда да я сушиш, не съм си сушила косата от около година. Сама ще изсъхне, няма нужда да я увреждаш повече.


Ето няколко маски от интернет, а след като ми кажеш за своята, ще се опитам да те посъветвам някоя подходяща за теб.



Билков балсам за подхранване на суха коса

Билков балсам за подхранване на суха коса. За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.


Отвара за изплакване на силно изтощена коса с розмарин и коприва

Към половин литър кипяща вода се добавя по една супена лъжица розмарин и коприва. Тя трябва да ври 10 минути, след което се отстранява от огъня. След като изстине, се прецежда. Получената течност се използва за последно изплакване след миенето с шампоан.


Маска за суха коса с кисело мляко и жълтък

Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.


Маска за коса със зехтин и лимон

Изстисква се един лимон, прибавя се зехтин, намазва се цялата коса от корените до върховете, стои се около 20 минути и след това се измива. Маската е подходяща за изтощени коси.


Маска за суха коса с брашно

1 с.л. царевично брашно, 1 ч.л. зехтин, 1 яйце и 100 мл отвара от черен чай. Нанася се още докато е топла и се държи на главата един час. Измива се с мек шампоан.


Маска за тънката и чуплива коса

1 с.л. овесени ядки, смлени на брашно, 1 с.л. рициново масло, 1 с. л. прясно мляко и витамини на маслена основа - А, Е или D. Държи се на главата 4 часа, след което се отмива.

info: http://bglog.net/Zdrave/11585

awesomesheepy
11-18-2010, 16:05
използвам шампоан и балсам Syoss .
маска - с змийско..как беше ;\ да де,сещаш се.

ам..иначе,да..супер много я третирам.
ще спра сешоара за 2-3 седмици,да видим резултата
суша се толкова редовно,защото все вечер се къпя и после лягам,а с мокра коса :/ и на сутринта е нещо ужасно..от ляво от дясно щръкнало,начупено,на клечки ала бала..

иначе,не знам как да я връзвам,какво да я правя,без преса
не се връзвам на опашка,защото не ми седи хубаво,но пък и от някъде се пускат кичури..

омазнява се жестоко,особено в корените,а долу става на клечки.

направо съм сложна работа ;/ :oops: :smt012

AniBG
11-18-2010, 16:10
Първо - къпи я през 2-3 дена
Второ - намали употребата на преса всеки ден
Трето - При всяко миене редувай маска и балсам за коса (купи си някои по-качествени, а не някакви боклуци)
Четвърто - иди на фризьор и се посъветвай с него - за конкретни продукти, които да ползваш; да те постриже и да ти уформи косата + бритона)
Пето - продължавай да я сушиш след къпане, а ако искаш по-бухнала коса (поне при мен действа) ще ти кажа един "трик", който открих веднъж докато се къпах, просто е:
Аз си мия косата 2 пъти с шампоан и 1 път маска/балсам (редувам ги) Та при първият път докато си сапунисваш косата сложи павечко шампоан, а на втория сложи 1 идея по-малко и започни с пръсти да "втриваш" всеедно шампоана, така че накрая, преди да я изплакнеш ще ти се струва, че между всеки косъм има една шепа пяна! Пробвай го, незнам дали ще подейства на 100%, но лично на мен после ми бухва така косата, че едвам я връзвам, много готин е ефекта накрая! :wink: ;-)

vagarious
11-18-2010, 16:23
И аз бях като теб, до преди 1 месец, когато си направих отново на етажи косицата и с ръка на сърцето мога да ти кажа, че аз пресата не съм я бурала от 1 месец!Честно ти говоря.И от тогава си правя почти всеки път домашни маски ии косата ми е супер.Живнала е супер много.Нито пада, нио нищо.Та и аз това ще те посъветвам - отиди и се подстрижи максимално късичко(избери си ти) и си я поддържай след това.
И другото, което ще ти кажа е - вчера бях на фризьор и един клиент попита дали е вреден сешуара за дъщеричката му, понеже е мъничка, но с дълга коса и те(понеже са 2) обесниха, че сешоара е особено необходим и да се използва,когато от косата НЕ капе вода, когато е оставена да изсъхне за 10мин., абе да е леко влажна и да не се допира супер близо до самия косъм.
Това ще те посъветвам аз, просто подстрижката му е майката ..

XxStupidMuffinxX
11-18-2010, 16:29
Ами намали сешоара..

Kато се изкъпеш вечерта си направи 2 по-отпуснати плитки и не би трябвало да ти се подвива докато спиш.. xD

AniBG
11-18-2010, 16:40
Ами намали сешоара..

Kато се изкъпеш вечерта си направи 2 по-отпуснати плитки и не би трябвало да ти се подвива докато спиш.. xD
Ъмм... Не съм съгласна с теб :!: Момичето само каза, че си мие косата вечер - не може да си ляга с мокра коса, пък и на сутринта ще се събуди, като че ли е пребита! :? Според мен проблемът е пресата - може да си направи чудесна прическа, ако скъси дължината и фризьорът ѝ я поуформи! Останалите причини ги споменах в горния си пост! :?

FuckingFreak
11-18-2010, 17:11
Аз пък в неделя и в сряда/четвъртък се къпя и винаги си лягам с мокра (или поне не мокра, но влажна) коса. На сутринта си нямам проблеми, да на клечки ми е както обикновено, нали затова са гребените. Не ви разбирам :?
До автора : Послушай другите - намали пресата до минимум, хем знаеш че не е полезно, но продължаваш. Не бъди мазохистка, харесвай се такава каквато си.

viksit0y
11-18-2010, 17:57
и аз имам подобни проблеми с мойта коса и затова в събота съм на фризьор, ама снощи просто ми се мярна 1 клипче с маска за коса - 2 лъжици кисело мляко и 1 лъжица зехтин и така 30 мин. и после се измива .. и останах доста доволна, косата ми живна малко и попринцип като си мия косата вечерта и на другия ден е мазна.. а днес като сутринта за пръв път не беше мазна и маската мн ми помогна..също така не беше и бухнала..съвсем нормално и леко начупена..

Vikito0o
11-18-2010, 19:06
Намали пресата за коса,можеш да попиташ примерно фризьор (Може и в аптека) за някой хубав шампоан и балсам.Аз пък ходя на плуване и ... косата ми е много зле от водата,макар че съм с шапка :D

Hilary_
11-20-2010, 11:38
ее авторке чак ми стана мъчно за косата ти .. :lol:

- преди всичко ПОДСТРИЖИ СЕ! Махни всичко, което е изгоряло!
- СПРИ и пресата и сешоара, защото й вредят безкрайно много!!
- Лорис са пълни боклуци!! Купи си качествени продукти (шампоан и маска и някакъв краен продукт без отмиване, който да запази полезното в косъма на косата ти останало от маската)!! (и под качествени нямам предвид: Нивеа, Гарниер .. блаа блаа)
- някой предложи домашни маски? .. за толкова третирана коса вариант като домашни маски е много неподходящ по простата причина, че на теб ти трябва нещо по - сериозно .. единственото нещо в по - суров вид, което ти предлагам да ползваш са маслата (преди къпане в корените само) ..
- не се харесваш ако не си я изправиш? .. плети си я!!
Аз лично така избягвам третирането й пък и в днешно време различното е по - интересно!! .. :wink: (и под плетене не разбирай само обикновени плитки .. има толкова голям избор!!) ..

спирам до тук, че стана много дълго .. ако имаш въпроси - питай! :wink:

nymphadora
11-20-2010, 18:57
http://www.nisea-bg.com/images/items/5025.jpg

решението за мен беше това,а имам същата коса като теб.

awesomesheepy
11-20-2010, 19:49
каква му е цената,и в аптеката трябва да го има,нали? ^^

nymphadora
11-21-2010, 10:47
не знам за аптеките,аз моя си го взех за 3,40 от магазин Финес.

ShtrudeL
11-21-2010, 12:45
omg...аз пък нарочно не си суша косата,защото ставам като пудел в главата...дори нарочно не я и реша по същата причина. Дори си лягам с мокра коса и на сутринта всеки кичур си е хубав,лъскав и хубаво чуплив...

blingi
11-21-2010, 13:09
Привет и на теб, вслушай се в съвети за намалчване активността на пресата за коса... и нещо което на мене доста ми помогнана това да си поддървам косата - в аптеките има едно подобно като лекарство На Икаров което е за подхранване на косата и е на билкова основа, маже се половин или 1 час преди да измиея косата, но ако нямая спешна работа можеш да седиш с него и 2 - 3часа. Има леко странен мирис, но не е неприятен. Надявам се да ти свърши работа . :) :-)

mimity9602
11-21-2010, 16:03
Имах почти същият проблем. Косата ми беше ужасно суха и изтощена. Пробвах всякакви маски, шампоани, спрейове....... Никакъв ефект! Накрая отидох на фризиор. Казах и какъв е проблема и да реже всичко което е изгорено и тя ми показа няколко каталога с прически и избрах си. Много коса одряза направо ми се дорева. Остави я къса, до раменете, но беше много по хубава и изглеждаше много жизнена и здрава. А понеже аз исках много дълга коса (тя преди беше почти до кръста) си купих хининова вода. Не прави чудеса но наистина по бързо расте. Знам че ми е дълъг коментара, но се надявам да съм била полезна и между другото сега пак си ползвам преса почти всеки ден и се радвам на страхотна коса. Най- важното е да се грижиш за нея и преди преси и сешоари да използваш някакви предпазващи продукти.

herassmant
11-24-2010, 19:07
И аз имам таква коса! Маски въобще не изпозлвам,защото те не са за такива коси,утежняват и я омазняват.Може само балсам.Шампоан хубав,който мога да ти препоръчам е Елсев 5 в 1:)

LipSy
11-24-2010, 20:08
Каквито и шампоани да използваш, ако не спреш за известно време изправянето и сушенето моментално след всяко миене...няма да постигнеш много големи резултати! Хайде да не казвам никакви! Гледай да се подстригваш честичко! Подстригването също съживява косата! :)