PDA

View Full Version : По-добро училище..



cherrygloss
11-18-2010, 18:19
Здраейте! Тъй като ще правим една дискусия - как училището може да стане по-добро, по-интересно за учениците, как да ходим с по-голямо желание и стимул и тнт.
Аз вече съм си нахвърляла доста идеи, но бих се радвала да чуя и други мнения :)

Infinity
11-18-2010, 18:22
Бе хора , бе не разбрахте ли , че и ние знаем за стипендията от 1000лв.??? :shock: :shock: 8)
Смешна работа стана вече. 8) :shock:

cherrygloss
11-18-2010, 18:25
Е, серизно ли ми говориш? Не целя никаква стипедния. Просто имам нужда от още малко идеи , защото в час на класа правим дискусии и този път темата е такава.. Само се съмнявате да не би да ви използвам идеите с някаква 'користна' цел .. :?
Както и да е , ако никой не вярва и не би ми помогнал, ключ.

FlipY
11-18-2010, 19:06
Не съм чувал за оценка по час на класа , затова и ме съмнява , че точно заради това развиваш темата ; )
Айде със здраве , може и да греша.

chemist9009
11-18-2010, 19:57
Я си кажи идеите :-o :-o 8) 8)

fenastz
11-18-2010, 20:20
Това е една от най-тъпите възможни теми за размисъл - как да направим училището по-интересно ? Ми не можем. На лайното и панделка да му сложиш си е лайно. На по-голямата част от тийнеджърите не им е интересно, защото

не мислят за по-далеч във времето от утре и вдруги ден

или

са се насочили към нещо определено и някои предмети са им излишни

Ако съм разбил на някой идеалист представата за образованието, сорка.

juveteam
11-18-2010, 20:21
Нямам си и на идея как може да се направи училището по интересно и как може да ни накара да ходиме повече...Според мен лично тези който си ходят и си учат ще си ходят и ще си учат,а тези който не са ходии няма как да стане...Има случаи при който тези който са ходили започват и те да не ходят и така...
Аз лично съм от тези който не са ходили чесно,но се пак го завърших и винаги съм бил среден ученик .... смис от 9 до 12клас говоря...
Просто никога не съм имал някакъв мотив за да ида на даскало,освен някое момиче или нещо от тоя сорт...
Каквато и стипендия да има неможе да ме мотивира,защото знам,че трябва да се учи здраво,а аз не съм от тези и винаги гледам да мина колкото се мож по тънко и така... ;)