PDA

View Full Version : Вредно ли е гълтането на дъвките и ако да-защо? ;Д



ImmortalSportFreak
11-19-2010, 20:40
От време на време ми се случва да глътна дъвката,вместо да я метна в кошчето и тези около мен възкликват - Луда ли си!? о.О 8-) Та какво е мнението ви по въпроса? Вредно ли е да се гълтат дъвките? :D

xKiFlA
11-19-2010, 20:48
няма вредно..но не се гълтат щото може да се задавиш за това :?

chemist9009
11-19-2010, 21:00
От медицинска гледна точка е вредно....

cherrygloss
11-19-2010, 21:36
И аз съм се чудила за това, но са ме плашили , че можело да залепне някъде си и да не можеш да дишаш , а ако това не стане, после пък трудно в стомаха се разграждала и те боли.Не знам колко са верни, аз много не вярвам :lol:

ImmortalSportFreak
11-19-2010, 21:41
От медицинска гледна точка е вредно....
А защо-какво причиняват дъвките като ги гълташ?

п.п.Много яки аватари и подписи слагаш,човек. 8)

cookie_master
11-20-2010, 13:05
абе не знам дали е вредно или не,ама в 3 клас глътнах 1 дъвка,боля ме супер много корема и я повърнах ;/

ImmortalSportFreak
11-20-2010, 16:41
Това да ми залепне дъвката някъде ми звучи.. невъзможно защото по пътя се разгражда. :lol: Сигурно най-мн да се задави човек.. ддз. Не ме боли корема като ги гълтам ;Д

Мерси за отговорите и нямам нищо против на още мнения + обосновки защо е вредно(тъй като точно това ми е интересно). 8-) 8) 8)

SK0RP10N
11-20-2010, 19:39
Аз си обяснявам, че не е желателно да се гълта дъвка с 2 възможности:

1. Да залепне някъде (малко вероятно).
2. Че стомахът се затормозява с разграждането ѝ

Greennight
11-20-2010, 19:56
Нз,аз съм чувал,че можело да ти залепне някъде,но май са пълни глупости това...

darkPaladin
11-20-2010, 23:08
Аз си обяснявам, че не е желателно да се гълта дъвка с 2 възможности:

1. Да залепне някъде (малко вероятно).
2. Че стомахът се затормозява с разграждането ѝ

тая голямата дъвка голям тормоз бре стомаха си пуска соковете и си вика ей ся ща разградя ама не той се поти чак сълзи му потичат и дорде не я разгради не я пуска в дуаденума държия като куче гумена играчка

ImmortalSportFreak
11-21-2010, 10:44
Аз си обяснявам, че не е желателно да се гълта дъвка с 2 възможности:

1. Да залепне някъде (малко вероятно).
2. Че стомахът се затормозява с разграждането ѝ

тая голямата дъвка голям тормоз бре стомаха си пуска соковете и си вика ей ся ща разградя ама не той се поти чак сълзи му потичат и дорде не я разгради не я пуска в дуаденума държия като куче гумена играчка
:razz: :razz:

Мерси за отговорите. 8)

SwEeTMuFFiN
11-21-2010, 17:27
еми аз съм гълтала много дъвки. знам че е вредно защото ако е в голямо количество май става задръстване. ама ме съмнява от една дъвка (поне 10). а ако дъвчеш на гладно е много вредно защото дъвката отделя сокоче които праят нещо с храната, и като няма храна може да се получат болести. :shock:

Lovefist
11-21-2010, 22:54
По принцип не е вредно, ако става въпрос за единични случай и то рядко. Честото гълтане на дъвка води до запек и проблеми с храносмилателната система...

xKiFlA
11-22-2010, 02:33
гляяяямо обсъждане за ..нищо :razz:
мнн тъпо
гълтането на дъвка може да причини само и единствено задавяне, след това е ясно...
няма какво да се обсъжда повече.

yamaha436
11-22-2010, 20:17
аз един път гълтах дъфки и лайното ми беше от гума :D:D:D:D:D:D :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

nerealnasmart
11-01-2011, 10:00
Гълтането на дъвка е вредно. Дъвката не се разлага в организма ни, не залепва и не засяда. Ако случайно глътнете дъвка, тя не след дълго ще напусне организма ви по естествена начин цяла целеничка.


:D :D

Mi6inka
11-01-2011, 12:46
еми аз съм гълтала много дъвки. знам че е вредно защото ако е в голямо количество май става задръстване. ама ме съмнява от една дъвка (поне 10). а ако дъвчеш на гладно е много вредно защото дъвката отделя сокоче които праят нещо с храната, и като няма храна може да се получат болести. :shock:


:lol: :lol: :lol: Това искрено ме разсмя. Извинявам се за спама. По темата : не знам колко и защо е вредно, ама със сигурност не са направени за гълтане дъвките.

Bloodlust
11-01-2011, 20:30
Ами прочети съдържанието на пакетчето дъвки и ще си отговориш на въпроса вредно ли е.

xxxbrokenhearthxxx
11-03-2011, 08:27
На дъвките Орбит пише, че при прекомерна употреба се получава разстройство :lol:

xXxAngerfisTxXx
11-03-2011, 09:46
От време на време ми се случва да глътна дъвката,вместо да я метна в кошчето и тези около мен възкликват - Луда ли си!? о.О 8-) Та какво е мнението ви по въпроса? Вредно ли е да се гълтат дъвките? :D
може да ти залепне някъде по хранопровода или в стомаха...

badsector
11-04-2011, 11:58
На храната й трябват около 7 секунди да се озове в стомаха ви, където стомашните сокове (солна киселина) да продължат разграждането й. Това разграждане на дъвката при тези условия се случва за секунди. Тоест никаква вреда няма, ако гълтате дъвките, просто няма полза. И да, както спомена човекът на предната страница, има опасност да заседне в трахеята.
Тия глупости със засядането по хранопровод, стомах и прочие, са същите като залепването на правото черво от сперма.